CHP'de tartışmalı seçim süreci sonrasında görevden alınan Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel’in yerine Parti Meclisi üyesi Devrim Barış Çelik getirildi.

14 Mayıs seçimlerinde CHP'den İzmir 1. Bölge 8. sıra milletvekili adayı olan ve seçilemeyen Çelik, MYK'de bilgi ve iletişim teknolojilerinden sorumlu olacak.

Çelik'ten önceki CHP Bilgi ve İletişim Teknolojilerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Onursal Adıgüzel, seçim güvenliği ve sandık verilerinin doğru şekilde aktarılması için görevlendirilmişti.

Ancak seçim gecesi yapılan tutarsız açıklamalar ve veri akışında sorun yaşandığı tartışmaları üzerine Adıgüzel görevden alınmıştı.

Adıgüzel yaptığı açıklamada “Kamuoyunda oluşan olumsuz kanaat nedeniyle, seçim akşamı sistemlerimiz çalışmasına ve hiçbir teknik aksaklık yaşanmamasına rağmen, Kılıçdaroğlu’nun seçim sürecine zarar vermemek adına 2018 yılından bu yana sürdürdüğüm görevimden ayrılıyorum" demişti.

Bakan Mehmet Nuri Ersoy: "Depremin izlerini tamamen sileceğiz" Bakan Mehmet Nuri Ersoy: "Depremin izlerini tamamen sileceğiz"

Haber Merkezi