CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı kimdir? Koza Yardımcı neden istifa etti? İşte detaylar...

KOZA YARDIMCI KİMDİR?

G N E L51 T 400X400

Koza Yardımcı 1973 yılında Adana’da doğdu. Eğitimini orada tamamladı. İş hayatına tekstil sektöründe başladı. 1995 yılında basın mensubu oldu ve 2000 yılında sarı basın kartı almaya hak kazandı.

Koza Yardimci Kimdir

Sivil toplum örgütlerinin ve derneklerin gücüne inan Koza YARDIMCI, Atatürkçü Düşünce Deneği, Basın konseyi, DAK/SAR (Gönüllü Deniz Arama Kurtarma), Gezenbilir Doğa Sporları ve Gezi Kültürü Derneği’nde üye ve yönetici olarak aktif çalışmalarda bulunmaya devam etmekte.

185 E C E8M 400X400

Daha önce CHP Şişli İl Genel Meclis Üyeliği de yapan Koza Yardımcı, CHP 38. Olağan kurultayında Parti Meclisi Üyesi seçilerek, sonrasında CHP Kültür ve Turizm Bakanlığından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atanmıştır.

Bakan Uraloğlu: “İlk etapta helikopterin sinyal verip vermediğini takip ettik” Bakan Uraloğlu: “İlk etapta helikopterin sinyal verip vermediğini takip ettik”

1516769487247

GÖREVİNDEN NEDEN İSTİFA ETTİ?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Koza Yardımcı görevinden istifa ettiğini duyurdu. Yardımcı sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Yaptığım tüm uyarılara ve müdahalelere rağmen CHP örgütlerinin ve seçmenlerimizin vicdanını yaralayan uygulamalar ısrarla devam etti." ifadelerini kullandı.

Chp Genel Baskan Yardimcisi Koza Yardimci Istifa 16857707 8706 M

Kaynak: Haber Merkezi