Cumhuriyet Halk Partisi 31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesi 126 belediye başkan adayını daha açıkladı. Bilecik’den aday olan Melek Mızrak Subaşı’nın hayatı yurttaşlar tarafından merak ediliyor. Arama motorlarında, '' Melek Mızrak Subaşı kimdir? Melek Mızrak Subaşı kaç yaşında, nereli? Melek Mızrak Subaşı ne mezunu? Melek Mızrak Subaşı evli mi'' soruları aratılıyor. Peki, Melek Mızrak Subaşı kimdir? Melek Mızrak Subaşı kaç yaşında, nereli? Melek Mızrak Subaşı ne mezunu? Melek Mızrak Subaşı evli mi İşte detaylar...

Melek Mızrak Subaşı (3)

Melek Mızrak Subaşı kimdir?

Melek Mızrak Subaşı CHP  Bilecik Belediye Başkanı adayıdır.

Melek Mızrak Subaşı (4)

Melek Mızrak Subaşı kaç yaşındadır?

Melek Mızrak Subaşı 1988 yılında doğdu.

Melek Mızrak Subaşı (3)-1

Melek Mızrak Subaşı nerelidir?

Melek Mızrak Subaşı  Bulgaristan’da doğdu.

Melek Mızrak Subaşı (2)

Melek Mızrak Subaşı eğitimi nedir?

İlk ve Orta Öğrenimini Edebali İlköğretim Okulunda liseyi Bilecik Anadolu Lisesinde tamamladı.
Daha sonra Bulgaristan Sofya Yüksek İnşaat Mimarlık ve Jeoloji Üniversitesinde Mimarlik üzerine Lisansını tamamlayan Melek Mızrak Subaşı, aynı üniversitede tezli yüksek lisansını tamamlayarak, Bulgaristan Mimarlar Birliği tarafından ödüle layık görüldü.

Melek Mızrak Subaşı (1)-1

Melek Mızrak Subaşı meslek hayatı?

Melek Mızrak Subaşı, mezun olduktan sonra Mimarlar Odası Üyeliğine kabul edildi ve 4 yıl boyunca kendisine ait mimarlık ofisinde mesleğini icra etti.

Melek Mızrak Subaşı (1)

Melek Mızrak Subaşı siyasi hayatı

31 Mart 2019 yerel seçimleriyle birlikte Bilecik Belediye Başkan Yardımcılığı görevine başladı. Başkan Yardımcılığı sırasında aynı zamanda İmar Komisyon Başkanlığı, Meclis Divan Katipliği, Kent Estetik Kurulu Asil Üyeliği, Bilecik Belediyespor Başkanlığı ve Bilecik Kadın Kooperatifi Yöneticiliği görevlerini de başarıyla yerine getirmiş ve getirmeye de devam etmektedir.

Melek Mızrak Subaşı (5)
Melek Mızrak Subaşı, iş birliklerine önem verdiği Türkiye Belediyeler Birliği, Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği, Tarihi Kentler Birliği ve Marmara Belediyeler Birliği gibi birliklerin doğal ve asil üyesi olarak şehri adına birçok projeye imza atmaya devam ediyor.

Şükrü Genç'in eşi Dürdane Genç kimdir? Şükrü Genç'in eşi Dürdane Genç kimdir?

Melek Mızrak Subaşı (6)

Melek Mızrak Subaşı özel hayatı

Subaşı, şu an Bilecik Belediyesi Başkan Vekili görevini yapmakta, evli ve bir çocuk annesidir.

Melek Mızrak Subaşı (4)-1

Kaynak: Eren GÜVENDİK