Almanya’da düzenlenen 2024 Avrupa Futbol Şampiyonasında Türkiye, grubundaki ilk maçında Gürcistan karşısında 3-1 galip gelerek turnuvaya iyi bir başlangıç yaptı. Çankaya Belediyesi, Ahlatlıbel Atatürk Parkında kurduğu dev ekranla Millilerin galibiyet sevincini Çankayalılarla buluşturdu.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden istihdama katkı! Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden istihdama katkı!

 2024 06 18 Kültür Sosyal Euro 2024 Türkiye Gürcistan Ahlatlıbel Atatürk Parkı (3)

Avrupa Futbol Şampiyonasına F Grubundan katılan ve ilk maçında Gürcistan’la karşı karşıya gelen Türkiye, rakibini 3-1’lik net bir skorla mağlup ederek turnuvaya güzel bir başlangıç yaptı. Çankaya Belediyesi, Ahlatlıbel Atatürk Parkında kurduğu dev ekranda Çankayalıları Milli heyecanla buluşturdu.

2024 06 18 Kültür Sosyal Euro 2024 Türkiye Gürcistan Ahlatlıbel Atatürk Parkı (4)

Turnuvanın ilk maçında Gürcistan’ı Mert Müldür, Arda Güler ve Kerem Aktürkoğlu’nun attığı gollerle 3-1 mağlup eden Millilerin galibiyet sevincine Çankaya’dan yüzlerce insan ortak oldu. Güzel havayı da fırsat bilen Çankayalılar Almanya’da mücadele eden Millilere Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesi Çankaya’dan destek oldu.

GRUPTAKİ İKİ MAÇ DA AHLATLIBEL’DE

Turnuvaya galibiyet ile iyi bir başlangıç yapan Türkiye’nin grubundaki iki maç da Ahlatlıbel Atatürk Parkında gösterilecek. Portekiz ile 22 Haziran Cumartesi günü Türkiye saati ile 19.00’da karşı karşıya gelecek Milliler grubun son maçında Çekya ile 26 Haziran Çarşamba günü Türkiye saati ile 22.00’de ikinci tura çıkmak için mücadele verecek.

2024 06 18 Kültür Sosyal Euro 2024 Türkiye Gürcistan Ahlatlıbel Atatürk Parkı (6)

Çankaya Belediyesi 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası maçlarını 14 Temmuz’a kadar dev ekranda göstermeyi sürdürecek.

Kaynak: Haber Merkezi