Çankaya Belediyesinin 9 merkezdeki Çankaya Evinde açtığı ücretsiz kurslar, Destek Eğitim Merkezi adı altında gençleri LGS ve YKS sınavlarına hazırlıyor. Merkezler bu süreçte eğitim desteği vermekle kalmıyor aynı zamanda psikolojik danışmanlık ve rehberlik konusunda da yardımcı oluyor.

2024 03 02 Kültür Nazım Hikmet Çankaya Evi Veli Semineri (3)

Velilere ve öğrencilere yönelik düzenlenen toplantı ve seminerlerle sınavlar hakkında bilgi veriliyor, sınav sürecinde izlenmesi gereken yol haritası paylaşılıyor.  Nazım Hikmet Çankaya Evi'nde gerçekleşen "Sınav Stresi, Zamanı Yönetebilmek ve Bu Süreçte İletişim" başlıklı seminere veliler yoğun ilgi gösterdi.

2024 03 02 Kültür Nazım Hikmet Çankaya Evi Veli Semineri (4)

AŞTİ’de Bayram Yoğunluğu bitti AŞTİ’de Bayram Yoğunluğu bitti

SINAV STRESİ, ZAMAN YÖNETİMİ, İLETİŞİM

Nazım Hikmet Çankaya Evi Destek Eğitim Merkezinde düzenlenen, velilere yönelik "Sınav Stresi, Zamanı Yönetebilmek ve Bu Süreçte İletişim" başlıklı bir seminerde sınava hazırlık sürecinde ailelerin üzerine düşen görevler anlatıldı.

2024 03 02 Kültür Nazım Hikmet Çankaya Evi Veli Semineri (5)

Psikolog Elif Sena Taşpınar tarafından verilen seminerde sınava hazırlanan öğrenciye yaklaşım, stresle başa çıkma, zamanı verimli kullanma, ergenlik ve doğru iletişim teknikleri üzerine konuşuldu. Katılımcılar tarafından yoğun ilgi gören seminerde veliler, merak ettikleri sorulara da cevap bulmuş oldu.

2024 03 02 Kültür Nazım Hikmet Çankaya Evi Veli Semineri (6)

Kaynak: HABER MERKEZİ