Çankaya Belediyesi, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Çankaya'da kutlamaların merkezi Anıtkabir'in yanı başındaki Anıtpark olurken, "Cumhuriyetimizin 100. Yılı" kentin dört bir yanında etkinliklerle kutlanacak. Çankaya Belediyesi, ilçenin dört bir yanını Cumhuriyetin 100. Yılına özel olarak süsledi.çankaya 100 (2)

Çankaya'da engeller sevgi ve emekle aşıldı Çankaya'da engeller sevgi ve emekle aşıldı

Çayyolu Atapark’ta sabah 10.00’da resmi tören ile başlayacak kutlamalar, gün boyu farklı noktalarda bando ve HOYTUR gösterileriyle sürecek. Çankaya'da 29 Ekim kutlamaları Kızılay Kumrular Caddesi’nden 18.00’de başlayıp Anıtkabir'de sonlanacak Meşaleli Yürüyüş ve Anıtpark'ta düzenlenecek Tan Taşçı konseriyle doruk noktasına ulaşacak.

Çankaya Belediyesi 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nı Başkentlilerle birlikte, büyük bir coşkuyla kutlamaya hazırlanıyor. Çankaya'da kutlamaların merkezi Anıtkabir'in yanı başındaki Anıtpark olurken, "Cumhuriyetimizin 100. Yılı"  kentin dört bir yanında onlarca etkinlikle taçlanacak. Çayyolu, Kızılay, Bahçelievler, İsmet İnönü Parkı ve Kuğulu Park'ta bando ve halk oyunları gösterileri ile devam edecek kutlamalar, Kızılay'dan başlayıp Anıtkabir'de sonlanacak Meşaleli Yürüyüş ve Anıtpark'ta düzenlenecek Tan Taşçı konseriyle doruk noktasına ulaşacak. Meşaleli Yürüyüş 29 Ekim saat 18.00’de Kızılay Kumrular Caddesi’nden başlayacak. Genç sanatçı Tan Taşçı konseri ise saat 19.30’da Anıtpark’ta gerçekleşecek. Cumhuriyet otobüsü de gün boyu Çankaya’nın kutlama noktalarında marşlar eşliğinde bayrak dağıtımı yapacak.çankaya 100 (1)

ATATÜRK ANITI AÇILIŞI DA YAPILACAK

Çankaya'da 29 Ekim Çayyolu Atapark'ta düzenlenecek resmi törenle başlayacak. Törende bando ve Çankaya Belediyesi Halk Oyunları Topluluğu HOY-TUR'un gösterileri de yer alacak. Resmi törenin ardından kutlamalar 12.00’de Kızılay Güvenpark'ta sürecek. Kızılay'daki etkinliklerin ardından Çankaya Belediyesinin Eskişehir Yolu'nda inşa ettiği Atatürk Anıtı'nın açılışı yapılacak.  

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda, Çankaya’da gün boyu Cumhuriyet Otobüsü’nün de cadde ve sokakları dolaşacağı kutlama programı şöyle:  

27 EKİM CUMA

19.30 Balgat Pazar Yeri Açılışı ve Koray Avcı Konseri çankaya 100 (4)

28 EKİM CUMARTESİ

13.00 Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz’ın Cumhuriyetin 100. Yılında Mudanya’dan Çankaya’ya yürüyüşünün son durağı Çayyolu Atapark Atatürk Anıtına çelenk sunumu.

13.00-17.00 Çiğdem Mahallesi Can Yücel Parkı Cumhuriyetin Çocukları Şenliği

14.00-17.00 arası 100. Yıl Pazar Yeri Atatürk’ün Sevdiği Şarkılar konseri ve klasik arabalar gösterisiçankaya 100 (5)

29 EKİM PAZAR                               

10.00 Çayyolu Atapark Resmi Tören- Hoytur ve Bando Gösterisiçankaya 100 (3)

Haber - Eren GÜVENDİK