Çankaya Belediyesinin desteğiyle Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali 12 Ekim'de başladı. Bu yıl 15. yaşını kutlayan festival,  Ukrayna, Irak ve Azerbaycan'dan gelen tiyatro gruplarla birlikte 23 oyunu 22 Ekim'e kadar Başkentli sanatseverlerle buluşturacak. 

Vefatının 80. yılında Abdülhakim Arvasi Sempozyumu düzenlendi Vefatının 80. yılında Abdülhakim Arvasi Sempozyumu düzenlendi

ETHOS TİYATRO FESTİVALİ5

Çankaya Belediyesinin desteklediği, Kültür Sanat ve Göç Etkinlikleri Merkezi Derneği’nin koordine ettiği 15. Ethos Ankara Uluslararası Tiyatro Festivali, 12 Ekim'de başladı. Açılış gününde Ethos Onur Ödülü tiyatro sanatına katkılarından dolayı oyuncu, yönetmen, sanat yönetmeni ve yazar Tamer Levent'e verilirken, Bu yıl ki Akademik Hizmet Ödülü'nün sahibi ise Prof. Dr. Ömer Adıgüzel oldu. 

ETHOS TİYATRO FESTİVALİ4

“Cumhuriyetin 100. Yılına Armağan” sloganıyla gerçekleşen Ethos Tiyatro Festivali’nin bu yılki merkezi teması, "Gelenekten Geleceğe" olarak belirlendi. Dünyadan birbirinden farklı tiyatro ekollerinin Başkent Ankara’da buluşmasına zemin yaratan festival süresince tüm etkinliklere Çankaya Belediyesi Yılmaz Güney Sahnesi ve Yaşar Kemal Kültür Merkezi ev sahipliği yapıyor. 

ETHOS TİYATRO FESTİVALİ3

Ukrayna, Irak ve Azerbaycan tiyatro gruplarının da katıldığı festival boyuna sanatçılar ile söyleşi, gösterimli panel, konferans, müzik dinletisi ve atölye çalışmaları da sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. 22 Ekim'e kadar sürecek festivalin ayrıntılı programını www.ethostiyatrofestivali.org adresinden takip edebilirsiniz. 

ETHOS TİYATRO FESTİVALİ2

Haber - Eren GÜVENDİK