Altındağlı Tekvandocular kuşak bağladı Altındağlı Tekvandocular kuşak bağladı

Sincan Belediye Başkanı Murat Ercan’ın Sincan’a çizdiği gelecek vizyonunun bir yansıması olan Bilim Sincan, açıldığı günden bu yana bilim ve teknoloji meraklılarının gözdesi oldu. İlçede bulunan okullardan büyük talep gören Bilim Sincan’ı Nisan ayından itibaren 2650 öğrenci ziyaret etti. Öğrenciler, teknoloji ve bilimin heyecan uyandıran dünyasına adım attıkları atölyelerle yeni deneyimler kazanma fırsatı buldu.
Bilim Sincan (1A)

6-14 yaş arası öğrencilerin konuk olduğu Bilim Sincan’da çocuklar birbirinden öğretici ve eğlenceli atölyeleri geziyor. Heyecanlı ve meraklı halleri gözlerden kaçmayan çocuklar, Doğa Bilimleri Atölyesinde metamorfozu öğrenirken, Teknoloji Atölyesinde de artırılmış gerçekliği deneyimliyor.

Bilim Sincan (2A)
Ayrıca Matematik Atölyesinde geometrik robot, Tasarım Atölyesinde de mandala yapan çocuklar, Bilim Sincan’da geleceğe güvenle ve yepyeni deneyimlerle hazırlanıyor. T3 Vakfı ve TÜBİTAK iş birliğiyle gençlerin; bilim ve teknoloji alanlarında eğitim alabileceği Bilim Sincan, meraklı misafirlerini ağırlamaya devam edecek.

Kaynak: Haber Merkezi