Gizem Nur Özkan’a depremde hayatını kurtaran madencilerden sürpriz! Gizem Nur Özkan’a depremde hayatını kurtaran madencilerden sürpriz!

Kırmızı bültenle aranan organize suç örgütü lideri Barış Boyun, İtalya'da yakalandı. Bu gelişme sonrası Barış Boyun, vatandaşlar tarafından araştırılıyor. Arama motorlarında, ''Barış Boyun kimdir? Barış Boyun kaç yaşında, nereli? Barış Boyun ne iş yapıyor? Barış Boyun alevi mi? Barış Boyun aslen nereli? Barış Boyun evli mi? Barış Boyun hangi suçları işlemiştir'' soruları aratılıyor. Peki, Barış Boyun kimdir? Barış Boyun kaç yaşında, nereli? Barış Boyun alevi mi? Barış Boyun aslen nereli? Barış Boyun ne iş yapıyor? Barış Boyun evli mi? Barış Boyun hangi suçları işlemiştir? İşte tüm merak edilenler...

BARIŞ BOYUN KİMDİR?

Daltonlar Çetesi lideri Barış Boyun 1984 yılında doğmuştur. Barış Boyun, Daltonlar Çetesi olarak adlandırılan organize suç örgütünün lideridir.

BARIŞ BOYUN KAÇ YAŞINDA?

Barış Boyun 39 yaşındadır.

BARIŞ BOYUN ASLEN NERELİ?

Barış Boyun'un aslen nereli olduğu bilinmemektedir.

BARIŞ BOYUN NE İŞ YAPIYOR?

Barış Boyun organize suç örgütü Daltonlar çetesinin lideridir.

BARIŞ BOYUN EVLİ Mİ?

Barış Boyun'un evli olduğuna dair bir bilgi bulunmamaktadır.

BARIŞ BOYUN HANGİ SUÇLARI İŞLEMİŞTİR?

10 cinayetten sorumlu olan örgütün basında bilinen ilk cinayeti 21 Ekim 2021'de yaşandı. Kubilay Küçükaslan bir restoran çıkışı çete tarafından öldürüldü.

16 Nisan 2022'de Kasımpaşaspor'un tribün lideri olan ve Emrah Ayverdi Çetesine de mensup olan Yüksel Usta Hüseyin Daltonlar Çetesinin motosikletli timi tarafından öldürüldü.

Sırbistan'da aktif olan büyük uyuşturucu çetesi Skaljari'nin yöneticilerinden olan Jovan Vukotiç, 8 Eylül 2022'de örgütün motosikletli timi tarafından öldürüldü.

İstanbul'da ünlü bir gece kulübünde çalışan Yasin Keskin, 22 Eylül 2022'de Barış Boyun'un tetikçileri tarafından gece kulübü önünde silahlı saldırı ile öldürüldü. Saldırı Halil Ay liderliğindeki Anucur Çetesine yönelikti.

Ferhat Mardin'in Çetesine mensup Halil Güzel adlı kişi 15 Ekim 2022'de Barış Boyun çetesi tarafından Bahçelievler'de öldürüldü.

Bir başka suç örgütü mensubu olan Murat Fırat Canlı adlı kişi 20 Kasım 2022'de Beyoğlu'nda öldürüldü.

18 Ekim 2022'de Barış Boyun'un çetesine bağlı Edip Yalçın Gürcistan'da kökeni belli olmayan bir saldırı sonucu öldürüldü.

19 Aralık 2022'de Anucur Çetesi, Daltonlar Çetesine silahlı saldırı gerçekleştirdi. Saldırıda Daltonlar Çetesi mensubu Mehmet Emin Kalkan öldürüldü.

24 Aralık 2022 Kağıthane'de Daltonlar Çetesi, Anucur Çetesine bağlı bir kafeye motosikletli timle saldırı gerçekleştirdi. Çatışmada olayla alakası olmayan Kur'an kursu hocası Ramazan Arslan çatışma arasında kalarak öldü.

14 Ocak 2023'te Daltonlar Çetesi Haliç Köprüsü üzerinde Anucur Çetesi lideri Halil Ay'a silahlı saldırı düzenlediler. Halil Ay canlı kurtulurken Halil Ay'ın yanındaki Cumali Arslan hayatını kaybetti.

2 Şubat 2023'te oto galerici Ferhat Yeşilkaya Şişli'de çete mensupları tarafından öldürüldü.

23 Mayıs 2023'te Barış Boyun'un çetesine bağlı Emircan Yılmaz Abhazya'da kökeni belli olmayan bir saldırı sonucu öldürüldü.

6 Ağustos 2023'te Fransa'da firari olan Halil Ay, saklandığı çiftlikte Daltonlar Çetesi mensubu Gülbey Dilsiz tarafından saldırıya uğradı. Saldırıda Halil Ay ve Gülbey Dilsiz öldürüldü.

Kaynak: Haber Merkezi