Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeli Bahar Öztan tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Usta oyuncunun vefatını oğlu Yiğit Çolak duyurdu. Peki, Bahar Öztan neden öldü? Bahar Öztan'ın hastalığı neydi? İşte detaylar...

Bahar Öztan Oğlu

BAHAR ÖZTAN NEDEN ÖLDÜ?

Daha önce 3 kez kanseri yenen Bahar Öztan, kolon kanseriyle nedeniyle 61 yaşında vefat etti. Öztan, yarın ikindi namazına müteakip Şakirin Camii'nde kılınacak cenaze namazının ardından Karacaahmet Mezarlığı'na defnedilecek.

Bahar Öztan Nerli

BAHAR ÖZTAN'IN HASTALIĞI NEYDİ?

Uzun süredir kanser ile mücadele eden Yeşilçam'ın gamzeli güzeli Bahar Öztan hayatını kaybetti. Daha önce 3 kez kanseri yenen ve son olarak kolon kanseriyle mücadele eden Bahar Öztan'dan bu kez acı haber geldi. 61 yaşındaki sanatçı bu kez kanserle mücadelesini kaybetti.

Bahar Öztan Hastalığı

BAHAR ÖZTAN KİMDİR?

Bahar Öztan, 11 Ağustos 1962 yılında İskenderun'da doğmuştur. Elidor Reklamıyla ilk kez ekranlarda gördüğümüz sanatçı, sayısız reklam filminde yer almıştır. Reklam filmlerinden sonra halkın dilinde ''Gamzeli Güzel'' olarak tanınmaya başladı. Dönemin ilgi gören fotoromanlarında da büyük beğeni topladı. Bunlardan bazıları, Çarli'nin Melekleri ve Barış Manço ile birlikte yer aldığı fotoromanlardır. Herkesin beğenisini kazanan Bahar Öztan'ın yapımcılar tarafından dikkat çekmesi de çok zaman almadı.

Kısa süre sonra, Şaşkın Milyoner filmiyle sinema hayatına başladı. Bahar Öztan, Yeşilçam'ın Gamzeli Güzeli lakaplı en önemli oyuncularından biri olmuştur. Sürekli sahne teklifi almaya başlayan sanatçı, 1987 yılında ilk kez İzmir Fuarı'nda Bülent Ersoy'la halk konserlerinde ve Seda Sayan'la çalışmaya başladı. O günden itibaren, yurt içi ve yurt dışı sahne çalışmalarını sürdürdü. 1991 yılında Bodrum Yalıkavak'ta butik oteli Spring Otel'i işletmeye başladı. 1993'te evlendi ve iki yıl sonra bir oğlu oldu. 1999'da Bodrum'da Prens Prenses isimli bir anaokulu açtı. 2001 yılında Amerika'ya gitti. Uzun bir süre Amerika ve Bodrum'da yaşayan oyuncu, 2007 yılında tekrar İstanbul'a yerleşti. En son 2007 yılında Koliba Film'in çektiği, Aşk Kapıyı Çalınca ve ayrıca Erler Film'in çektiği Görgüsüzler dizilerinde oynadı. Halen formunu ve enerjisini koruyan Bahar Öztan, sevenlerini mutlu edecek bir haberle geldi. Bir yandan oyunculuğa devam etmek üzere görüşmelere başlarken, diğer yandan da çok sevdiği müzik için uzun yıllardır ses eğitimi almaya devam ediyor. Uzun yıllar sonra ilk defa 2011 yılında yönetmenliğini fortuna Zafer'in yaptığı NutriFin reklam filmiyle ekrana geri dönmüştür.

Pursaklar Belediyesi'nden evde berber hizmeti Pursaklar Belediyesi'nden evde berber hizmeti

Bahar Öztan'ın eşi Yavuz Çolak kimdir? Bahar Öztan'ın eşi Yavuz Çolak kimdir?

Bahar Öztan'ın oğlu Yiğit Çolak kimdir? Bahar Öztan'ın oğlu Yiğit Çolak kimdir?

Kaynak: Haber Merkezi