Yüzücü Aysu Türkoğlu'nun hayatı merak konusu oldu. Yurttaşlar arama motorlarında, '' Aysu Türkoğlu kimdir? Aysu Türkoğlu kaç yaşında? Aysu Türkoğlu nereli? Aysu Türkoğlu'nun başarıları nelerdir? Aysu Türkoğlu neden gündem oldu'' sorularını aratılıyor. Peki, Aysu Türkoğlu kimdir? Aysu Türkoğlu kaç yaşında? Aysu Türkoğlu nereli? Aysu Türkoğlu'nun başarıları nelerdir? Aysu Türkoğlu neden gündem oldu? İşte tüm merak edilenler...

Korhan Berzeg'in eşi Angela Berzeg kimdir? Korhan Berzeg'in eşi Angela Berzeg kimdir?

Aysu Türkoğlu

AYSU TÜRKOĞLU KİMDİR?

Aysu Türkoğlu, 2 Mayıs 2001 tarihinde Bodrum’da dünyaya geldi. 2019 yılında Bodrum Fen Bilimleri Lisesinden mezun oldu. Ege Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümünde 3. Sınıf öğrencisi olarak öğrenimine devam etmektedir. Yüzmeye ablasından örnek alıp, ilk olarak 7 yaşında Bodrum Spor Yüzme Kulübü’nde başladı. 14 yaşında da yüzmenin açık su branşıyla devam etti. Genel olarak 5-7,5-10 kilometrelik mesafelerde yarışmaktadır.

Aysu Türkoğlu Kimdir

AYSU TÜRKOĞLU'NUN BAŞARILARI

İlk katılmış olduğu uluslararası Aquamasters yüzme yarışmasında 6 Km’lik parkurda kadınlar klasman 1.si oldu.

2022 Temmuz ayının 29’u 30’a bağlayan gecesinde İngiltere ile Fransa arasında bulunan Manş Denizini 16 saat 28 dakika ve 60 kilometre yüzerek geçen en genç Türk sporcusu oldu.

Aysu Türkoğlu, Kuzey İrlanda ile İskoçya arasındaki Kuzey Kanalı'nı yüzerek geçen ilk Türk kadın ve en genç Türk sporcu oldu.

Kaynak: Haber Merkezi