Keçiören’de 23 Nisan coşkusu başladı Keçiören’de 23 Nisan coşkusu başladı

Sergi açılış töreninde bir konuşma yapan Ankara Kulübü Derneği Genel Başkanı Dr. Metin Özaslan, "Atatürk'ün 'Seymenlik Geleneğini ve 27 Aralık Ruhunu yaşatın' vizyonu ve öngörüsü ile bizlere emaneti Ankara Kulübümüzde böylesine anlamlı bir sergiye ev sahipliği yapmaktan büyük onur ve gurur duyuyoruz. Ülkemizin kurucu lideri Gazi  Mustafa Kemal Atatürk bizim ortak değerimiz. Ankaralı hemşehrilerimin Ressam Hamza Saykan'ın büyük bir emek ile oluşturduğu Atatürk konulu sergiyi gezip, bu değerli eserleri görmesini çok isterim. Kıymetli Atatürk'ümüze ait eserleri bizlerle buluşturan Ressam Hamza Saykan'a teşekkür ediyorum." dedi.

Hamza Saykan (4)

Ressam Hamza Saykan da konuşmasında; "Sergimizde 2 adeti İsmet İnönü ile birlikte olmak üzere 100 adet Atatürk resmi var. Birçok ilde açılan; Atatürk  resimlerinden oluşan 'Geldikleri Gibi Giderler' konulu siyah-beyaz yağlıboya Atatürk sergimizin burada 34'ncüsünü düzenliyoruz. Resim yapmaya 2014'de başladım, ilk sergimi ise 2016'da açtım. Atatürk sevgisi bende artarak devam  ediyor. Atatürkçü Düşünce Derneği Batıkent  Şubesinin 19 yıl yöneticiliğini de yaptım. Sergilerimize özellikle çocukların ve gençlerin ziyaretini çok önemsiyorum. Bu beni  çok mutlu ediyor. Davet edildiğim her yere gidiyor, sergimi açıyorum. Ankara Kulübümüze kapılarını bizlere açtığı için teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Hamza Saykan (3)

Saykan, sergi açılış programında; ağabeyi Metin Saykan'ın roman tadında öz yaşam öyküsünü kaleme aldığı “Metin Usta” isimli kitabını da imzaladı.

Ressam Hamza Saykan’ın “Geldikleri Gibi Giderler” Yağlı Boya Atatürk Resimleri Sergisi, Ankara Kulübü Derneği Ankara Konağı Başkent Salonu'nda 11 Mart 2024 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

Kaynak: HABER MERKEZİ