Altındağ Belediyesi, gençleri sporla, sanatla ve kültürel faaliyetlerle buluşturmaya devam ediyor. Altındağ’da Yaz Okulu ve Yaz Spor Okullarına kayıtlar başladı. 

Yaz Okul 2024 2

Altındağ Belediyesi’nden gençlere tatil müjdesi… Altındağ Belediyesi, gençleri yaz okulunda bir araya getiriyor. Altındağ’da ücretsiz olarak hizmet veren Yaz Okulu ve Yaz Spor Okullarına başvurular başladı. Altındağ Belediyesi Gençlik Merkezleri bünyesinde açılan yaz okulları, yaz tatili boyunca faaliyetlerini sürdürecek. 48 farklı branştan kursların yer aldığı yaz okulu, Altındağlı gençlerin kişisel gelişimlerine katkı sağlayacak. Gençlerin yoğun ilgi gösterdiği yaz okulları, 8 Temmuz’da faaliyete başlayacak. 

Yaz Okul 2024 5

TÜM KURSLAR ÜCRETSİZ
Gençlik merkezlerine üye olan ve Altındağ’da ikamet eden, 7-18 yaş aralığındaki tüm gençler, kurslardan ücretsiz olarak faydalanabilecek. Telefonla başvurunun kabul edilmeyeceği yaz okullarına kayıt için, mahallelerde bulunan en yakın Gençlik Merkezi'ne giderek başvuru yapmak gerekiyor.

Yaz Okul 2024 4

Voleybol, basketbol, okçuluk, taekwondo, futbol, yüzme, kick boks, masa tenisi, jimnastik, judo, güreş, gitar, bağlama ve satranç Altındağlı gençlerin en çok tercih ettiği branşlar arasında yer alıyor.

Ankara Büyükşehir vektörle mücadeleye devam ediyor Ankara Büyükşehir vektörle mücadeleye devam ediyor

Yaz Okul 2024 3

"EN BÜYÜK AMACIMIZ GENÇLERİMİZİ DAHA İYİ BİR GELECEĞE HAZIRLAMAK..."
Yaz okullarına katılan gençlerin kişisel ve fiziksel gelişimlerine katkı sağlayacak faaliyetlerle buluşacağını belirten Altındağ Belediye Başkanı Dr. Veysel Tiryaki, “Gençlerimizi sporla, sanatla ve kültürel faaliyetlerle buluşturuyoruz. Yaz okullarında gençlerimiz için farklı branşlarda kurslar açtık. En büyük amacımız gençlerimizi daha iyi bir geleceğe hazırlamak… Çocuklarımıza ilgi duydukları alanlarda kurslara katılma imkânı sağlıyoruz. Ebeveynlerin, çocuklarını sportif ve kültürel faaliyetlere yönlendirmeleri de çok önemli… Bu kurslara katılan ve kendilerini geliştirmek isteyen çocuklarımız, uzman eğitmenlerden ders alabilecek.

Yaz Okul 2024 7

Çocuklarımız hem yaz tatilini daha verimli geçirecek hem de ilgi duyduğu alanlarda başarı sağlayarak daha iyi bir geleceğe hazırlanma fırsatı bulabilecek. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın her alanda yanında olmayı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Yaz Okul 2024 6

Kaynak: Haber Merkezi