1991 yılında ilçe statüsü kazanan, 2012 yılında da Denizli’nin büyükşehir olması ile Pamukkale’ye bağlanarak mahalle olan Akköy, Ziraat Bankası şubesini de kaybetmekle karşı karşıya. Akköy tarım bölgesi olmasıyla biliniyor. Mahallenin tek Ziraat Bankası şubesi çiftçilere büyük kolaylık sağlıyor. Şubenin kapanması ile mağdur olacakların ifade eden mahalleliler bankadaki hesaplarını kapatacaklarını ifade ediyor.

Oğuzhan Uğurun ''Dün, Bugün, Yarın ve DAİMA! Mevzular Açık Mikrofon 100. Yıl Özel İlk Tanıtım'' yayımlandı Oğuzhan Uğurun ''Dün, Bugün, Yarın ve DAİMA! Mevzular Açık Mikrofon 100. Yıl Özel İlk Tanıtım'' yayımlandı

Akköylü mahalle sakini yaptığı açıklamada, “Akköy’ümüzün birçok değerleri elinden alındı ama artık son noktaya gelindi. Akköy 2012’den bu yana mahalle olarak görülüyor, biz artık bunu da kabullenmiş durumdayız. Akköy’de bulunan Ziraat Bankası şubesi 1985’te açılmış ve bölgede üretim yapan 15 mahalleye hizmet etmektedir. Sanılmasın ki Ziraat Bankası Akköy’de çalışmıyor, halbuki Denizli’nin en yoğun çalışan şubelerinden birine sahibiz.

7-8 ay önce depreme dayanıksız bina sebebiyle şubeyi başka mahalleye taşımak istediklerini duyduk. Defalarca Akköylüler olarak yer göstermemize ve yeni bina yaptırma taahhüdümüze rağmen banka yetkilileri tarafından isteklerimiz dikkate alınmadı. Çünkü burada siyasi görüş yok, burada Akköy var.

Akköy Mahallesi, coğrafi olarak 15 mahallenin tam ortasında bulunmaktadır. Merkez teşkil eden bir noktada yer almaktadır. Akköy çiftçi köyüdür, Ziraat Bankası da ziraatın ortasında yer alan bir bankadır. Bundan dolayı inanıyoruz ki yetkililer seslerimizi duyacaklar ve haksızlığa dur diyeceklerdir. Talebimiz karşılanmadığı sürece Cumhurbaşkanımıza kadar ulaşmaya çalışacağız” dedi.

Ziraat Bankası yetkilileri şubenin kapanıp kapanmayacağına ilişkin bilgi vermedi.

Haber Merkezi