Türkiye genelinde benzin ve motorin fiyatlarında 25 Haziran 2024 itibarıyla yapılan zam, sürücülerin cüzdanlarını etkileyecek.

1606285042030 Benzin

Milli Piyango İdaresi'nin internet sitesinden yapılan duyuruda, benzine 1.98 TL, motorine (mazota) ise 1.71 TL zam yapıldığı açıklandı.

Benzin ve motorine 25 Haziran'dan itibaren zam yapıldı. İşte güncel fiyatlar;

Kurşunsuz Benzin 95 Oktan Litre Fiyatı: 42,28

Yüksek Kükürtlü Fuel Oil Kilogram Fiyatı:24,26

Kalorifer Yakıtı Kilogram Fiyatı: 31,83

Benzin Zam

Akaryakıt fiyatlarındaki bu son zamlarla birlikte, motorinin litre fiyatı yıl başından bu yana %14 artarken, benzinin litre fiyatı ise %22 artış gösterdi. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, yılın ilk beş ayında tüketici fiyatları yüzde 22.7 oranında artış göstermişti.

İşsizlik oranı en yüksek hangi il oldu? İşsizlik oranı en yüksek hangi il oldu?

benzin3

Dolar kurundaki dalgalanmalar ve brent petrol fiyatlarındaki değişiklikler, akaryakıt fiyatlarının seyri üzerinde belirleyici faktörler olarak öne çıkıyor. Sürücüler, bu fiyat artışlarının sektörel maliyetlere ve kârlılığa etkisini yakından takip ediyor.

benzin4

Özellikle taksi şoförleri, otobüs işletmeleri ve lojistik firmaları, günlük işlerindeki operasyonel maliyetleri doğrudan akaryakıt fiyatlarına bağlı olarak yönetmek durumunda kalıyor.

benzin2

Benzin ve motorin fiyatlarındaki güncellemeler ve sektöre etkileriyle ilgili gelişmeler, ilerleyen günlerde de yakından takip edilmeye devam edilecek.

Kaynak: Haber Merkezi