Süperstar Ajda Pekkan özel hayatı ile hayranların radarında. İşte Ajda Pekkan hakkında merak edilenler...

AJDA PEKKAN'IN HAYATINA DAİR BİLGİLER

Demet Akbağ yeni dizisi '' Sandık Kokusu'' ile ekranlara dönüyor! Demet Akbağ yeni dizisi '' Sandık Kokusu'' ile ekranlara dönüyor!

Ajda Pekkan 12 Şubat 1946’ da İstanbul’da doğmuştur. Ajda Pekkan boyu 1,65 olup 54 kilodadır. Babasının adı Rıdvan ve annesinin adı Nevin’dir. Babası Deniz Binbaşısı, annesi ise ev hanımıdır. Ajda Pekkan’ın çocukluğu babasının mesleğinden dolayı Kocaeli / Gölcükte geçmiştir. Sezen Aksu ile çok sıkı bir dostlukları vardır. İlk estetiğini 22 yaşında yaptırmış ve estetik yaptırmaya devam edeceğinin de sinyallerini vermiştir. Lakabı Süperstar ‘dır. Tarzları; Arabesk (1981 – 1982) , pop, Türk sanat Müziği ( 1998 – 2014), Alaturkadır. Şarkıcılığın yanı sıra oyunculuk da yapmıştır. Ayrıca bazı çalgı aletlerini çalabilmektedir. Bunlar; piyano, vokal, klavye ‘dir. Aynı zamanda pek çok plak şirketi ile çalışmıştır.

Ajda Pekkan şuan 77 yaşındadır.

Ajda Pekkan 17 Kasım 1973 tarihinde Coşkun Sapmaz ile evlenmiştir. Bu evlilik bazı sebeplerden dolayı 6 gün sürmüştür. İkinci evliliğini ise 1979’da gazeteci Erol Yaraş ile yapmıştır. Bu çiftin nişan yüzüklerini ünlü oyuncular Metin Akpınar ve Zeki Alasya takmıştır. Ancak bu evlilikte çok sürmemiştir. Hayatına giren kişiler mesleğini bırakmasını istedikleri için onlardan ayrılmıştır.

1563313

Tek hayalinin çocuk yapmak olduğunu dile getirir ve sanat hayatına dair en büyük fedakârlığının çocuk sahibi olmaması olarak belirtmiştir. Lise eğitimini yarım bırakarak müzik üzerine Leyla Demirtaş’tan şan dersleri almıştır. Sanat hayatı boyunca pek çok başarılı işlere imzasını attırmıştır ve birçok albüm yapmıştır.

AJDA PEKKAN'IN ÇOCUĞU VAR MI?
Çocukları çok sevdiğini ancak sektörde ayakta kalabilmek için çocuk yapmaya hiç cesaret edemediğini söyleyen Pekkan, "Kedilerle avunmaya çalıştım, kaldı ki oldu benim çocuğum 6 defa istemedim. Ben kendi hayatımı zaten zor idame ettirebildim" ifadelerini kullandı.

ajdapekkandepophotos_16_9_1640080388

Haber Merkezi