Türk tiyatrosunun ve sinemasının usta ismi Ahmet Uğurlu 71 yaşında hayatını kaybetti. Bu gelişme sonrası Ahmet Uğurlu hakkındaki araştırmalar hız kazandı. Yurttaşlar arama motorlarında, '' Ahmet Uğurlu kimdir? Ahmet Uğurlu öldü mü? Ahmet Uğurlu neden öldü? Ahmet Uğurlu'nun eşi kimdir? Ahmet Uğurlu'nun kardeşi kimdir? Ahmet Uğurlu hangi dizilerde rol aldı? Ahmet Uğurlu hangi filmlerde rol aldı'' sorularını aratıyor. Peki, Ahmet Uğurlu kimdir? Ahmet Uğurlu öldü mü? Ahmet Uğurlu neden öldü? Ahmet Uğurlu'nun eşi kimdir? Ahmet Uğurlu'nun kardeşi kimdir? Ahmet Uğurlu hangi dizilerde rol aldı? Ahmet Uğurlu hangi filmlerde rol aldı? İşte tüm merak edilenler...

Ahmet Uğurlu Behzat Ç

AHMET UĞURLU KİMDİR

Ahmet Uğurlu, 2 Ağustos 1952'de Konya'da doğdu. Türk tiyatro ve sinema oyuncusu. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro bölümünden mezun olmuştur. Kendisi gibi oyuncu olan Mustafa Uğurlu'nun abisidir. 

Ahmet Uğurlu, "Tabutta Rövaşata" filmindeki performansıyla tanındı. "Eşref Saati", "Döngel Kârhanesi", "Yol Ayrımı" gibi yapımlarda da boy gösteren Uğurlu, son olarak "Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi" dizisinde rol aldı. Usta isim, 2017 yılında da oyunculuğu bıraktığını açıklamıştı.

Ahmet Uğurlu Neden Öldü

Yusuf Atala kimdir, kaç yaşında? Yusuf Atala neden gözaltına alındı? Yusuf Atala kimdir, kaç yaşında? Yusuf Atala neden gözaltına alındı?

AHMET UĞURLU'NUN KARDEŞİ KİMDİR?

Mustafa Uğurlu, 25 Kasım 1955'te Karaman'da doğdu. Türk tiyatro ve sinema oyuncusudur. Ayrıca kendisi gibi oyuncu olan Ahmet Uğurlu'nun kardeşidir.

Mustafa Uğurlu Kim

AHMET UĞURLU'NUN EŞİ KİMDİR?

Ahmet Uğurlu'nun eşi Necef Uğurlu'dur. Necef Uğurlu, Döngel Karhanesi, Yeşil Işık ve Pembe Patikler yapımları ile tanınan Senarist, yönetmen ve yapımcıdır. Çiftin Orhan Uğurlu adında bir oğlu vardır.

Necef Uğurlu

AHMET UĞURLU ROL ALDIĞI YAPIMLAR

1982: Mine

1987: Büyük Miras: Editha Alnıaçık - İstanbul Devlet Tiyatrosu

1995: Day Day - Dalman

1996: Tabutta Rövaşata - Mahsun

1997: Avcı - Çolak Osman

1998: Eski Fotoğraflar

1999: Doğum Yeri Absürdistan - Emre

2000: Gökten Düşen Hazine

2002: Başımıza Gelenler - Zühtü

2005: Döngel Kârhanesi - Keskin

2007: Eşref Saati - Terzi Yadigar

2009: Zoraki Başkan - Emin Eminoğlu

2010: Memleket Meselesi - Adil Hoca

2011: Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi - Emekli Başkomiser Aziz

Ahmet Uğurlu Kimdşr

AHMET UĞURLU NEDEN ÖLDÜ?

Türk tiyatrosunun ve sinemasının usta ismi Ahmet Uğurlu 71 yaşında hayatını kaybetti.

Usta oyuncunun vefatını Cem Yılmaz duyurdu. Cem Yılmaz X hesabından yaptığı paylaşımda, '' Çocukluk arkadaşlarım Taner kardeşimin ve Tuna abimin dayısı,Mustafa abimizin abisi değerli büyüğümüz Ahmet Uğurlu abimizin mekanı cennet olsun ..Ailesine ve tüm sevenlerine sabırlar dilerim …Gençlik kahramanımızdı mekanı cennet olsun'' ifadelerini kullandı.

Kaynak: Haber Merkezi