3,81 milyar kişi sosyal medyada

Artık sosyal medyasız bir düzen düşünemiyoruz. Hayatımızın her anında artık sosyal medya var. Webtekno.com isimli sitede yer alan habere göre Türkiye’deki ve dünyadaki internet kullanım rakamları belirlenmiştir. Özellikle karantina döneminde bu oranın iyice yükselmesi de gözlerden kaçmamış.

Artık sosyal medyasız bir düzen düşünemiyoruz. Hayatımızın her anında artık sosyal medya var. Webtekno.com isimli sitede yer alan habere göre Türkiye’deki ve dünyadaki internet kullanım rakamları belirlenmiştir. Özellikle karantina döneminde bu oranın iyice yükselmesi de gözlerden kaçmamış. Habere göre, ‘’We Are Social/Hootsuite’in yerel ve küresel internet kullanımı verilerini gösteren ‘Digital 2020’ raporu hakkında konuşan Bilgi Güvenliği Derneği Başkanı Ahmet Hamdi Atalay, 2020 itibarıyla Dünya üzerinde yaşamını sürdüren 7,8 milyar insandan 4,57’sinin internet kullanıcısı’’. Verilen bilgilere göre dünyada 5,16 milyar insan cep telefonu kullanıyor. Sosyal medya kullanımı ise 3,81 milyar kişi… Dünya küresel bir köy gibi yani istersek yarısına sosyal medya üzerinden çok rahat bir şekilde ulaşabiliriz. Hepimizin gündemi farklı ve bulunduğumuz mecra aynı. Ne diyorlar şu an Amerika’da bir kişi hapşırsa buradan çok yaşa diyebilir duruma geldik.

Mesela gün içinde elimize telefonu aldığımızı ve neler yaptığımızı düşünelim. 2 dakika telefona bakayım derken yaklaşık yarım saatimizi telefonda geçirdiğimizi fark etmiyoruz. O süre bize 2 dakika kadar kısa gelebiliyor.
Türkiye’de 62,7 milyon kişi internet kullanıyor. Bu da nüfusun yüzde 75’ine denk geliyor. Verilen bilgilere göre erkeklerin yüzde 81’i, kadınların ise yüzde 68’i internet kullanıyor. Türkiye’de internet kullanım süresi neredeyse günlük 7 buçuk saat… Bunun yaklaşık 3 saati sosyal medyada geçirilen vakti kapsıyor. Bunlar gerçekten çok büyük rakamlar. Çağımızın gerekliliği olarak sosyal medyayı hepimiz kullanıyor. Hatta artık sosyal medyasız bir hayat düşünemiyoruz. Her şeyin internet ortamı üzerinden gerçekleştirildiğini düşünürsek bu durum gayet normal… Hatta buna ayak uyduramamak zayıflık olarak görülüyor.
İyidir kötüdür tartışılır ama bu sosyal medyanın çeşitli kanallarının hayatımızın olmazsa olmazı bir parçası haline geldiği gerçeğini değiştirmiyor.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Başucu kitabı: Tutunamayanlar

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
506.966

VAKA

409.320

İYİLEŞME

13.936

ÖLÜM

97.646

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
63.770.421

VAKA

40.954.635

İYİLEŞME

1.478.923

ÖLÜM

22.815.786

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Güne sinirsel gerginliklerin artış gösterdiği bir duygu durumunda başlıyorsunuz.

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Çalışma ortamınızda ikili ilişkilerinizde dengeyi kuramıyor olabilirsiniz. Ben sen dengesinde tutarsız davranışlarınız sizleri uzaklaştırıyor olabilir.

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  Kişileri oldukları gibi kabul etmeye çalışmalısınız. Bu durum bugün daha fazla işlerinizi kolaylaştıracaktır.

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  Duygularınızı bir kenara bırakarak profesyonelce sadece sorumluluk alanınızı yönetmelisiniz.

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  Alacağınız karar her ne olursa olsun sizler yaptığınız işin en iyisini yaparsınız. Bu yüzden biraz daha sakin kalmak doğru olacaktır.

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Dikkati elden bırakmayarak incelemeleriniz doğrultusunda karar alabilirsiniz.

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Size yapılmasından mutlu olmayacağınız şeyleri başkalarına yapmayın. Bir anlık öfke ile kalkarsanız zararla oturabilirsiniz.

  Devamı

  AKREP BURCU

  Çalışma ortamınızda gergin olabileceğiniz bir gün olabilir. Gerginliğinizi çalışma arkadaşlarınız üzerinden hafifletmeye çalışmamalısınız.

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Bugün her zamankinden daha sosyal ve dostlarınızla zaman geçirme isteği içinde olabilirsiniz.

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Yatırım kaynaklarınız ile ilgili daha titiz davranışlarda bulunabilirsiniz.

  Devamı

  KOVA BURCU

  Çalışma ortamınızda ani kazalara dikkat etmelisiniz. İnsanlara karşı daha tahammüllü olmanız gereken bir günde olduğunuzu hatırlatmak isteriz.

  Devamı

  BALIK BURCU

  Bitmesini istediğiniz konuları hayatınıza yeniden alarak ikileme sürükleniyor olabilirsiniz.

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.