Öğretmene hediye konusu açılınca elbette aklımıza gelen ilk özel gün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Fakat öğretmene hediye armağan etmek için bu özel günü beklemenize gerek yok. İçinizden geldiği ve ona küçük bir jest yapmak için de hediye alabilirsiniz. Tabii ki bu Öğretmenler Günü’nü es geçelim anlamına gelmiyor. Bu özel günde kıymetli öğretmenlerimizi unutmamalıyız. Çünkü Öğretmenler Günü, öğretmenlerimize ne kadar kıymetli olduklarını ve dünyanın en kutsal mesleklerinden birini yaptıklarını bir kez daha dile getirmemiz için bize vesile olur. Peki, öğretmene hediye ne alınabilir?

ÖĞRETMENLERE HANGİ HEDİYE ALINIR? TAVSİYELER


Öğretmene hediye seçmeden önce bu tavsiyemize mutlaka kulak verin. Tavsiyemiz sayesinde öğretmeninize ya da öğretmenlerinize daha kalıcı sürprizler yapabilirsiniz.

Öncelikle yapmanız gereken ilk şey kullanışsız hediyelerden uzak durmak. Çünkü bu tarz hediyeler anlık heyecanlar yaratmaktan öte geçemezler. Öğretmenleriniz de aradan çok bir zaman geçmeden bu hediyeleri rafa kaldıracaklar ve ne yazık ki unutacaklardır.

Bu tarz hediyelerin yerine öğretmeninize hayatın içinden seçilen hediyelerle sürpriz yapmalısınız. İş hayatlarında ya da günlük yaşamlarında kullanabilecekleri hediyeler çok daha kalıcı olacaktır. Hatta her kullandıklarında siz kıymetli sevdiklerini ya da öğrencilerini hatırlayacaklar. Bu hediyeler yerine yenilikçi anlayışla tasarlanmış özgün hediye alternatiflerine göz atmalısınız. Unutmayın ki bir hediye ne kadar farklı ve özelse o kadar hatırda kalır, yaşar.

öğretmenler günü 2

BAYAN ÖĞRETMENE HEDİYE FİKİRLERİ


Bayan öğretmene hediye seçenekleri söz konusu olunca pek çoğumuzun aklına gelen ilk alternatif bir buket çiçek. Fakat ömrü en fazla üç gün olan bir çiçek sizce ne kadar hatırda kalabilir? Bu hediyenin kalıcılığını ve pek çok kişinin aklına gelen ilk seçenek olduğunu düşününce sonunu az çok tahmin edebiliyoruz.

Hayalet Orhan'ın gerçek ismi ne? Hayalet Orhan'ın gerçek ismi ne?

Hediyeniz tıpkı diğer çiçekler gibi birkaç gün vazoda duracak. Daha sonra ise çiçek mezarlığında yerini alacak. Bize sorarsanız rengarenk çiçeklerin yeri dalları. Onların toprakla bağını koparmak yerine öğretmeninize daha kalıcı, kullanışlı ve hatırası yüksek hediyeler armağan edebilirsiniz.

O halde bayan öğretmene hediye edebileceğiniz alternatiflere geçelim. Örneğin onlara dopdolu bir hediye kutusu armağan edebilirsiniz. Doğal soya mumlarının, oda kokularının, tütsülerin, şık fincan takımlarının, hoş kokuların, güzellik ve bakım ürünlerinin yer aldığı hediye kutularından birini seçebilirsiniz.

Diğer bir alternatif ise bu tarz kullanışlı hediyeliklere lezzetli atıştırmalıkların, dünyanın farklı yerlerinden özenle seçilen çay ve kahve çeşitlerinin eşlik ettiği bir kutu.

Tatlı ve sağlıklı atıştırmalıklar öğretmenlerinizin yoğun iş temposunda keyfini yerine getirecek. Çay ve kahveler ise yoğun ve yorucu bir günde enerjilerini toplamalarına yardımcı olacağı gibi bilişsel süreçlerini destekleyecek.

Eğer bayan öğretmene hediye olarak illa bir çiçek armağan etmek istiyorsanız kuru çiçek buketleriyle adeta çiçek bahçelerine dönüşen hediyelerden yana seçim yapabilirsiniz. Farklı kuru çiçek çeşitleriyle süslenen buketler hem daha kalıcı hem çok daha şık. Eminiz ki böyle bir kutu öğretmeninizin yüreğini ısıtacak.

Diğer taraftan bayan öğretmene hediye edeceğiniz armağanın daha şık olmasını ve daima öğretmeninize eşlik etmesini istiyorsanız gümüş kolye çeşitleri de muazzam bir hediye olacaktır. Gümüş değerli madenler içinde daha uygun fiyatlı olduğu için bütçenizi de zorlamayacaktır.

öğretmenler günü 4

ERKEK ÖĞRETMENE HEDİYE FİKİRLERİ


Erkek öğretmene hediye olarak ne alınabilir sorusunu çevremizdeki pek çok kişiden duyuyoruz. Onlara vereceğimiz ilk yanıt erkek öğretmene sürpriz yapmanın artık çok da zor olmadığı olacaktır. Çünkü Muhiku erkeğe hediye anlayışına yeni bir bakış açısı getirdi. Bunu yaparken de değerli öğretmenlerimizi es geçmedi. Onlar için en özel, en karizmatik ve en anlamlı hediye alternatiflerini geliştirdi.

Mesela bir ajanda, şık kutuda bir kalem, ders aralarında keyifle yudumlayabilecekleri aromatik kahveler, şık kupalar ve daha pek çok hediyeliğin yakaladığı uyumdan oluşabilir.

öğretmenler günü 5

YENİ  ÖĞRETMENE HEDİYE FİKİRLERİ


Yeni mezun öğretmene ya da mesleğe ilk adımını atan yakınlarınıza küçük bir kutlama mı yapmak istiyorsunuz? O halde doğru yerdesiniz. Çünkü hediye oldukça hoş bir jest ve kutlama aracı diyebiliriz.Yeni işe başlayan öğretmene hediye seçerken meslek hayatlarında kullanabilecekleri hediyeliklerden yararlanabilirsiniz.

İş hayatlarını planlayabilecekleri bir ajanda ya da planlayıcı,
Güzel işlere imza atabilecekleri özel bir kalem ve not almayı keyifli kılacak birbirinden güzel defter,
Not tutucu,
Sekreterlik çeşitlerinin yer aldığı hediyeliklerden faydalanabilirsiniz.
Eğer tüm bu hediyeliklerin bir arada olmasını istiyorsanız Kendi Kutunu Yap seçeneğiyle harika bir hediye tasarlayabilirsiniz. Hediyeyi tamamen onların zevklerine ve ihtiyaçlarına yönelik tasarlayabilirsiniz. Bunların yanına şık birkaç hediyelik daha ekleyerek ortaya harika bir hediye kutusu çıkarabilirsiniz.

Yeni öğretmene hediye alırken illa meslek hayatlarına yönelik seçimler yapmak zorunda da değilsiniz. Günlük hayatlarında onlara eşlik edecek şık hediyeliklerden de faydalanabilirsiniz. Mesela sabah kahvelerine eşlik edecek şık fincan takımları ya da kupalar; birbirinden lezzetli kahve çeşitleri ya da hayatlarına lezzet katacak tatlı hediyeler güzel bir seçim olacaktır.

öğretmenler günü 6

EMEKLİ ÖĞRETMENE NE HEDİYE ALINIR? TAVSİYELER


Meslek hayatına veda eden öğretmenlerinize ya da öğretmen yakınlarınıza verdikleri onca emek için teşekkür etmenin vakti geldi. Şimdi akıllarda emekli öğretmene hediye ne alınır sorusu var.

Öncelikle söylememiz gereken ilk şey; emekli olacak öğretmene vereceğiniz anlamlı hediyeyle hoş bir şekilde veda edebilirsiniz. İkincisi ise ona unutulmaz bir anı bırakabilirsiniz.

Ayrıca emekli olan öğretmene hediye edeceğiniz armağan, eminiz ki öğretmeninize ya öğretmen yakınınıza; ülkemize ve dünyaya kazandırdığı nice cevherleri, meslek hayatında yaptığı güzel işleri ve çok başarılı bir öğretmen olduğunu hatırlatacak.Bu hediye öğretmeninizin biraz duygusallaşmasına sebep olabilir. Fakat emin olun ki çok uzun yıllar hatırlanacaktır.

Emekli öğretmene hediye seçerken hayatlarının yeni döneminde kullanabilecekleri hediyeleri seçebilirsiniz.Emeklilik hayatının durağanlığına renk katacak ve güzel hobiler edinmelerini sağlayacak deneyim kitleri,
Sakin bir hayat sürmelerini ve negatif duygulardan arınmalarına yardımcı olacak soya mumları ve tütsüler,
Sağlıklı bir hayatın sırrı olan bitki çayları,
Kuracakları yeni düzende onlara sizi hatırlatacak şık dekorasyon ürünleri güzel bir seçim olacak.

emekli öğretmen

HABER MERKEZİ