Metin Özaslan, güven tazeledi! Metin Özaslan, güven tazeledi!

23 Nisan tatil mi? 23 Nisan salı günü okullar tatil mi, yarım gün mü?

23 Nisan tatil mi, yarım gün mü? Sorusunun yanıtı, okula giden yüz binlerce öğrencinin gündeminde yer alıyor. Bu yıl salı gününe denk gelen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, tüm ülke genelinde coşkuyla kutlanacak. Öğrenciler ise 23 Nisan'da okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. Peki, 23 Nisan tatil mi? 23 Nisan'da okullar tatil mi, yarım gün mü?

23 Nısann4

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın bu yıl salı gününe denk gelmesiyle birlikte, öğrenciler tarafından tatil araştırmaları başladı. her yıl olduğu gibi bu yılda da stadyumlarda coşkuyla kutlanacak olan 23 Nisan'ın resmi tatil olup olmadığı merak ediliyor. Öte yandan öğrenciler 22 Nisan pazartesi gününün de yarım gün mü olup olmadığını araştırıyor. Peki, 23 Nisan tatil mi? 23 Nisan salı günü okullar tatil mi, 22 Nisan yarım gün mü?

23 Nisan Resmi Tatil mi?

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nın resmi tatil olup olmadığı, 2024 yılı resmi tatil takviminin yayımlanmasıyla birlikte belli oldu.
Buna göre; 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı bu yıl salı gününe denk geliyor. Takvime göre, 23 Nisan'da 1 gün resmi tatil uygulanacak ve kamu kurumları, bankalar ve bazı kuruluşlar 1 gün süreyle çalışmayacak.

22 Nisan Yarım Gün mü?

Mustafa Kemal Atatürk'ün dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, ülkemizde resmi tatil olarak kutlanıyor.
Bayramdan bir önceki gün olan 22 Nisan Pazartesi gününün tatil olup olmadığı merak edilmeye başlandı.
22 Nisan tatil takviminin içinde yer almıyor. Dolayısıyla resmi ve özel iş yerleri 22 Nisan'da faaliyet göstermeye devam edecek. Öğrenciler ise derslerine tam gün devam edecekler.

Kaynak: Haber Merkezi