Rekabet Kurumu kozmetik ve kişisel bakım ürünleri sektöründe faaliyet gösteren bazı teşebbüsler hakkında soruşturma açtı.

Tavuk dünyası halka arz oluyor! Ne zaman talep toplamaya başlanacak? Hisse fiyatı ne kadar? Tavuk dünyası halka arz oluyor! Ne zaman talep toplamaya başlanacak? Hisse fiyatı ne kadar?

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, kozmetik ve kişisel bakım ürünleri sektöründe faaliyet gösteren teşebbüslerin yeniden satış fiyatlarını tespit etmek, internet satışlarını kısıtlamak ve topla dağıt karteline katılarak Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un ilgili maddesini ihlal ettiği iddiasına yönelik yürütülen ön araştırma Kurul tarafından karara bağlandı.

Soruşturma açılan firmaların listesi şöyle: 

Bu kapsamda CHI Kozmetik İthalat İhracat San. ve Tic. A.Ş., Ayaz ve Ortakları Ltd. Şti., Ege Teknoloji Kimya Mak. San. Tic. Ltd. Şti., SB Grup Kozmetik AŞ, Easyvit Sağlık Ürünleri Sanayi A.Ş., ELCA Kozmetik Limited Şirketi, Farmatek İç ve Dış Tic. A.Ş., Cevher Kozmetik ve Sağlık Sanayi Ticaret AŞ, Glohe Bitkisel Ürünler San. ve Tic. A.Ş., Kozmopol Kozmetik Sağlık Gıda San. ve Tic. A.Ş., Hamzaoğlu Kimya San. ve Tic. A.Ş., L'Oreal Türkiye Kozmetik San. ve Tic. A.Ş., Neolife İthalat İhracat A.Ş., Rebul JCR Kozmetik Paz. A.Ş. ve Sistem Kozmetik San. ve Tic Ltd. Şti. 

Haber Merkezi