Sinemaseverler için sevindirici haber geldi! Konusu ve oyuncu kadrosu ile sinemaseverler tarafından büyük bir merakla beklenen filmler, 12 Mayıs Cuma günü vizyona girdi. Büyük bir heyecanla beklenen yapımların, rekabeti başladı. Sinema salonlarında bu hafta 2’i yerli olmak üzere toplamda 8 yapım vizyona girdi. Peki, bu hafta hangi filmler vizyona girdi? Hangi filmler sinemaseverler ile buluştu? Vizyondaki filmlerin konusu ne? İşte, tüm merak edilenler…

Neşeli Çiftlik

NEŞELİ ÇİFTLİK: TREN KALKIYOR!

Yönetmenliğini Will Ashurst’un, üstlendiği Animasyon filmi Neşeli Çiftlik: Tren Kalkıyor, Ekinlerin bir türlü büyümemesi Neşeli Çiftlik'te büyük bir kriz yaşanmasına neden olur. Mucit Albert'in devrimsel icasaı nano-tohum sayesinde bu sorun çözülür. Bunun ardından Albert, buluşunu sergilemek ister. Ancak bu sırada paha biçilemez tohumu çalınır. Hırsızın bir an önce bulunmasını isteyen Klara ve Gaute, çareyi ünlü dedektif Agatha Christensen’den yardım istemekte bulur. Agatha Christensen'in takımına katılan Klara ve Gaute, Neşeli Çiftlik'in geşeceğini kurtarmak için zorlu bir maceraya atılır.

KARABASAN

Yönetmenliğini ve senaristliğini Kjersti Helen Rasmussen’ın üstlendiği Korku filminin oyuncu kadrosunda ise Eili Harboe, Herman Tømmeraas, Dennis Storhoi almakta. Karabasan, karabasanlar tarafından saldırıya uğrayan bir kadının yaşadıklarını konu ediyor. Mona ve Robby, birbirine aşık olan genç bir çiftir. Hayalindeki işe yeni giren Robby, könhe de olsa geniş bir daire satın alır. Daire biraz yenileme gerektirirken, komşular sürekli kavga etmekte ve bebek çığlıkları gelmektedir. Eve taşındıktan bir süre sonra Mona, her uykuya daldığında daha da yoğunlaşan gece korkularına kapılır. Çok geçmeden, Mona'nın sorunları tehlikeli bir şekilde kontrolden çıkar ve doğmamış çocuğunu ele geçirmeye niyetli efsanevi bir iblis olan Mare tarafından saldırıya uğradığına ikna olur.

Lanetli kan

LANETLİ KAN

Yönetmenliğini Brad Anderson’ın senaristliğini Will Honley’ın üstlendiği, Korku filminin oyuncu kadrosunda ise Michelle Monaghan, Skeet Ulrich, Finlay Wojtak-Hissong almakta. Lanetli Kan, doğa üstü varlıklar tarafından ele geçirilen oğlunu kurtarmaya çalışan bir annenin hikayesini konu ediyor. Jess, çocuklarıyla birlikte kendisine yeni bir hayat kurmak isteyen bir hemşiredir. Bu amaçla genç kadın, kızı ve oğluyla birlikte ailesinden kalan eski bir çiftlik evine taşınır. Başlarda her şey yolunda gider. Ancak ailenin hayatı, Owen'in doğa üstü varlıklar tarafından ele geçirilmesiyle alt üst olur. Oğlunu kurtarmak için çabalayan Jess, Owen'ın hayatı için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermek zorunda kalır.

 SIRRI CİN

Yönetmenliğini Uğur Karakuzu’nun, üstlendiği Korku filminin oyuncu kadrosunda ise Zöhre Alsan, Leyla Parlak, Serkan Güney yer almakta. Sırrı Cin, saklı kalan bir sırrın gün yüzüne çıkmasının ardından yaşanan olayları konu ediyor. Öğretmen olan Tülay, atandığı köye gittiğinde muhtarla yaptığı görüşme sonrası Zeynep öğretmenin evinde kalabileceğini öğrenir.Tülay, muhtar eşliğinde Zeynep'in evine yerleşir. Başlangıçta her şey hem Zeynep hem de Tülay için iyi gider. İyi anlaşan ve birlikte vakit geçirmeye başlayan Zeynep ve Tülay, bir gün köye keşif gezisine çıkar. Onların hayatı, gezi sırasındaa kayalık bir alanda bir sırrı keşfetmeleriyle bambaşk bir hal alır.

Gekijō-ban Sword Art Online

 Gekijō-ban Sword Art Online: Progressive Kuraki Yūyami no Scherzo

Yönetmenliğini Ayako Kôno’nun üstlendiği Animasyon, Bilimkurgu, Macera filminin oyuncu kadrosunda ise Haruka Tomatsu, Yoshitsugu Matsuoka, Shiori Izawa yer almakta. Kirito ve Asuna'nın ölüm oyunu Sword Art Online'da kapana kısılmalarının üzererinden iki ay geçmiştir. Onlar bu süre içerisinde lider olarak mücadelelerine devam eder. Kirito ve Asuna, içindeki hazine için habirent benzeri bir harabe olan Aincrad'ın beşinci katını yağmaladıktan sonra dördüncü kata geri döner. Onlar için artık biraz araştırma yapma zamanıdır. Ancak tam da bu sırada Asuna huzursuzlanmaya başlar. Asuna'nın huzursuzlanmasının nedeni, bu zamana kadar en az sevdiği canavarla yüzleşmek zorunda olmasıdır.

Belle Sebastian

 BELLE VE SEBASTİAN: CESUR DOSTUM

Yönetmenliğini Pierre Coré’nın senaristliğini Pierre Coré, Alexandre Coffre’nın üstlendiği Aile filminin oyuncu kadrosunda ise Michèle Laroque, Robinson Mensah-Rouanet, Alice David yer almakta. Sebastian, şehirde büyüyen on yaşında bir çocuktur. Okulu tatile girdiğinde Sebastian hiç istemese de tatilini büyükannesi ve teyzesiyle birlikte dağlarda geçirmek zorunda kalır. Şehir hayatına alışan Sebastian için tatilini koyunları otlatarak geçirecek olmak pek de iyi değildir. Ancak, kartopu gibi bembeyaz bir köpek olan Belle ile tanışmasıyla hayatı tamamen değişir. Sebastian, günlerini Belle ile birlilkte dağlarda koşarak geçirmeye başlar. Zamanla Belle’nin yardımıyla Sebastian cesur bir çobana dönüşür. Artık o, sevgili dostu Belle’yi kötü sahibine karşı korumak için her şeyi göze alacaktır.

koku

KOKU

Yönetmenliğini Yasin Çetin, Barış Gördağ’ın senaristliğini Hazel Sevim Unsal’ın üstlendiği Dram filminin oyuncu kadrosunda ise Nergis Öztürk, Yunus Emre Yıldırımer, Güliz Şirinyan yer almakta. Felsefe profesörü olan İlhan, annesinin kardeşine olan düşkünlüğü nedeniyle ailesinden beklediği sevgiyi alamayan bir kadındır. Kendi ailesine sahip olmak isteyen İlhan, menepoza girdiğini öğrenmesiyle büyük bir yıkıma uğrar. Bir an önce çocuk sahibi olmaya karar verir ancak sevgilisinden ayrılmıştır. Bunun üzerine yüksek lisans öğrencisi olan Mustafa ile bir anlaşmak yapar. Para karşılığı yapılan anlaşma sonrasında hamile kalan İlhan, sıkıntılı bir hamilelik geçirir. Bu zor dönemi Malatya'da Mustafa'nın ailesinin yanında geçirmek zorunda kalan İlhan, burada sağır ve dilsiz küçük bir kızla tanışır. Ninesini yeni kaybeden Zel ile İlhan arasında farklı bir bağ oluşur. Kullandığı parfümü ile Zel'e ninesinin nergis kokusunu anımsatan İlhan, küçük kız sayesinde sevginin ne demek olduğunu öğrenir.

Masum

MASUM

Yönetmenliğini Louis Garrel senaristliğini Louis Garrel, Tanguy Viel’ın üstlendiği Komedi filminin oyuncu kadrosunda ise Roschdy Zem, Anouk Grinberg, Noémie Merlantyer almakta. Masum, annesinin hapishanede mahkum olan bir adamla evleneceğini öğrenen ve annesini korumak için her şeyi göze alan Abel'in hikayesini konu ediyor. Abel, altmış yaşındaki annesi Sylvie'nin hapisteki bir adamla evlenmek üzere olduğunu öğrendiğinde paniğe kapılır. Annesi için bir yandan üzülen bir yandan da endişelenen Abel, onu korumak için her şeyi yapmaya hazırdır. Ancak yeni üvey babası Michel ile tanıştığında verdiği hükümlüler hakkında yeni bakış açıları geliştirir ve korkuları giderek azalır.

Haber Merkezi

Editör: Tuba Berfin Akkaya