Yolcu sayısında %60 düşüş

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından taksiler için başlatılan “şeffaf kabin” uygulaması, başkentte hizmet veren dolmuşlar için de hayata geçirildi. Pandemi dönemi işlerini ve şeffaf kabin uygulamasını değerlendiren Kızılay Güvenpark Dolmuş Durağı’ndan Satılmış Arslan “Şeffaf kabin uygulaması bizler için son derece iyi oldu fakat yolcu sayımızda ki düşüş devam ediyor. Salgından bu yana yolcu sayımızda %60 oranında bir düşüş var” şeklinde konuştu.

Korona virüsle mücadele sürecinde sürücüler ile vatandaşlar arasındaki teması en aza indirmek amacıyla taksiler için başlatılan “şeffaf kabin” uygulaması geçtiğimiz günlerde dolmuşlar için de hayata geçirildi. Kızılay Güvenpark dolmuş sorumlusu Satılmış Arslan gazetemize açıklamalarda bulunarak uygulamayı ve dolmuşçu esnafının sorunlarını dile getirdi.

“ŞEFFAF KABİN UYGULAMASIYLA ŞOFÖRLERİN SAĞLIĞI GÜVENCE ALTINA ALINDI”

Pandemi sürecinde sürücülerle vatandaşlar arasındaki teması en aza indirmek amacıyla başlatılan şeffaf kabin uygulamasını ve salgın döneminde işlerini değerlendiren Kızılay Güvenpark dolmuş sorumlusu Satılmış Arslan, şunları aktardı:

“Pandemi döneminde maddi-manevi olarak derinden etkilendik.  Yaşadığımız sürecin ne zaman biteceği belli değil. Ortada bir belirsizlik var.  Geçtiğimiz günler dolmuşların içine şeffaf paravanlar takıldı. Şeffaf kabin uygulaması gerçekten bizler için iyi oldu en azından şoförü bir nebze olsun koruyor fakat müşteri ne yapacak? “

“ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ BU KONUDA BİZLERE YARDIMCI OLUYOR”

“Şeffaf paravan uygulaması bütün dolmuşlara zorunlu hale geldi.  Genelgeye göre bütün ticari araçlarda bulunacak. Araçlarımızı düzenli olarak dezenfekte ediyoruz zaten Ankara Büyükşehir Belediyesi’de bu konuda yardımcı oluyor. Ayrıca araçlarımızın hepsinde dezenfektan ve kolonya bulunmaktadır.  Araçlarımız her akşam muhakkak yıkanıyor.”

“Ankara Büyükşehir Belediyesi bu dönemde yapabileceği her şeyi yaptı. Söz konusu bilinmez bir hastalık olunca siyasilerin, belediyelerin, kurumların elinden de çok bir şey gelmiyor. Gereken zaten yapılıyor”

“VATANDAŞ OLARAK BİZLERE DE GÖREV DÜŞÜYOR”

“Hepimizin bu virüsü bir şekilde atlatacağını düşünüyorum bundan kaçış yok gibi ama vatandaş olarak bizlere de bir takım görevler düşüyor sosyal mesafe, hijyen ve maske kullanımına mümkün olduğunca dikkat etmek gibi. Belki ben de hastalığı geçirmiş olabilirim bildiğiniz gibi hastalık bazen hiç semptom vermeyebiliyor. Pandeminin başlarında ben de halsizlik vardı ama başka hiçbir semptom olmadığı için bekledim ve kendi kendine halsizliğim geçti bilemeyiz belki ben de haberim olmadan korona virüsü geçirmişimdir. Çünkü her gün duraktayım. Dönüşümlü olarak çalışsak da ben her gün burada olmak durumundayım.”

“SALGIN YOLCULARIMIZI DA ETKİLEDİ”

Pandemi sadece biz dolmuş şoförlerini değil yolcularımızı da etkiledi diyen Kızılay- Güvenpark dolmuş durakları sorumlusu Satılmış Arslan,  “Salgından bu yana yolcu sayımızda %60 oranında bir düşüş var” ifadesini kullandı.

“HEPİMİZ KORONAYLA BURUN BURUNAYIZ”

Arslan: Şu anda Kızılay- Güvenpark dolmuş durağında yaklaşık olarak 300’den fazla aracımız var. Sayıca fazlayız bu yüzden korona virüs vakası aramızda da görülebiliyor. Yaptığımız iş gerçekten çok zor.  Hepimiz koronayla burun burunayız.

Son olarak gazetemiz aracılığıyla vatandaşlara da seslenen Arslan, “ Yolcular zaten kendini koruyor en azından dolmuşa binerken gözlemlediğimiz şey bu biraz daha bilinç düzeyi artıyor gibi. Araca binerken  yolcuların maskeli olup olmadığına bilhassa dikkat ediyoruz. Çünkü yavaş yavaş artık herkesin çevresinde korona virüs geçirmiş insanlar olmaya başladı ve onları göre göre insanlar da önlemlerini arttırdı. Yolcularımızdan biraz daha duyarlı bizlere ve bizlere karşı daha anlayışlı olmalarını umut ediyoruz” açıklamasında bulundu.

(Ekin Hazal DOĞRUYUSEVER)

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

MEB: ’21 Eylül’de hangi sınıf düzeylerinin yüz yüze eğitime başlayacağı henüz netleşmedi’

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
494.351

VAKA

400.242

İYİLEŞME

13.558

ÖLÜM

94.109

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
62.838.150

VAKA

40.248.672

İYİLEŞME

1.461.249

ÖLÜM

22.589.478

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Bir karar almadan önce iyice düşünüp hareket etmelisiniz. Koşarken düşününce yolun yarısında geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Yatırım kaynaklarınızı tekrar gözden geçirmeniz ve iş ortamınızda bazı hızlı değişimler bugün şaşırtıcı olabilir.

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  Bugün sizin burcunuzda gerçekleşecek olan ay tutulması sizleri duygusal bağlamda biraz huzursuz hissettirebilir.

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  Kendinize yapacağınız yatırımın ya da eğitim planlarının çok önemli olacağını unutmadan hareket etmelisiniz.

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  İş hayatınızda bazı önemli sorumluluklar söz konusu olabilir. Artık liderliğinizi daha güçlü bir şekilde ortaya sunuyor olacaksınız.

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Hayal kırıklıklarınızın canınızı acıttığı bir günde gerçeklere yoğunlaşmak sizleri yorabilir. Kendinize zaman vermelisiniz.

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Bugün yaptığınız işlerde takdir görmek ya da onaylanmak isteyebilirsiniz. Kimseden onaylanma ihtiyacı duymadan kendi kararlarınızı vermeye çalışmalısınız.

  Devamı

  AKREP BURCU

  Finansal kaynaklarınızı anlık bir öfke ile heba etmek isteyebilirsiniz. Kızgınlığınız her ne ise sonucunda sizlerin zarar göreceğini hesap etmelisiniz.

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Hayatınızda radikal bir karar almak üzere olabilirsiniz. Önemli olan bu kararda sizleri destekleyen kişilerin görüşleri düşüncenizi netleşmesinde rol oynayabilir.

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Ruhunuz ve bedeniniz sizlere karşı koymaya çalışsa de siz istemediğiniz müddetçe değişim olamayacaktır.

  Devamı

  KOVA BURCU

  Bugün iletişim biçiminizde öfkeli algılanmamaya ayrıca özen gösterin.

  Devamı

  BALIK BURCU

  Disiplinli çalışmanız yaptığınız işe duygularınızı yansıtmanız ve kendinize has tarzınız sizlere başarının anahtarını kazandırmış olabilir.

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.