WhatsApp ile yeni dönem

Mesajlaşma uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri WhatsApp… Hayatımıza girdiği ilk günden beri WhatsApp tüm mesajlaşmalarımızı gerçekleştirdiğimiz bir platform oldu.

Mesajlaşma uygulamaları arasında en çok kullanılanlardan biri WhatsApp… Hayatımıza girdiği ilk günden beri WhatsApp tüm mesajlaşmalarımızı gerçekleştirdiğimiz bir platform oldu. Çeşitli özellikleri ile mesajlaşmayı oldukça konforlu hale getirdi. Yalnızca kişisel olarak değiş profesyonel anlamda da WhatsApp olmadan iletişim kurulamaz hale geldi. Çalışanlar arasında toplu bilgilendirme ve haberleşme için kurulan gruplar iletişim hızını yüksek oranda artırdı. Yeni bir işe veya kursa başladığınızda mutlaka Whatsapp gruplarına dahil edilirsiniz. WhatsApp’ın kullanıcı sözleşmesinde yaptığı yenilik herkesin farklı uygulamalara yönelmesine neden oldu. Bilgilerimiz çalınacak, bütün özelimiz başkalarının eline geçecek diye telaşlandık. Günümüz dünyasında kullanıcı verileri birçok üründen daha değerli. Hatta paradan bile değerli. Elinizde veri varsa her şeyi yapabilirsiniz. Bu nedenle veri bilimi alanı oldukça popüler oldu. Çünkü veriler ile yapamayacağınız şey yok. Verileriniz bir başkasının elindeyse sizi kısa sürede etkisi altına alabilir ve yönlendirilebilirsiniz. Sorun şu ki bu yeni bir şey değil… Zaten tüm verilerimiz ve bilgilerimiz sürekli olarak dolaşım halinde. Satış dünyasında her şey birilerine bazı alışkanlıklar kazandırmak ve yeni ihtiyaçlar oluşturmak üzerine kurulu.
Son yayınlanan kullanıcı sözleşmesi ile Whatsapp yeni bir açıklama yaptı. Açıklamada “WhatsApp olarak insanların uygulama üzerinden alışveriş yapmalarını ve işletmelerden destek almalarını kolaylaştırmak istiyoruz. Şeffaflığı daha da artırmak ve işletmelerin WhatsApp üzerinden müşterileriyle iletişimlerine yardımcı olmak adına, gizlilik politikamızı güncelliyoruz. Bu sayede, işletmeler ana şirketimiz Facebook üzerinden güvenli hosting hizmeti alma seçeneğine sahip olabilecekler. Bu güncelleme, WhatsApp’ın Facebook ile veri paylaşımını değiştirmiyor. Dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar insanların arkadaşlarıyla veya aileleriyle özel olarak nasıl iletişim kurduğunu etkilemiyor. Gelecek ay boyunca kullanıcılarımızın gözden geçirmelerine süre tanımak adına yeni politikamızı şimdiden WhatsApp aracılığıyla paylaşıyoruz.” İfadeleri yer aldı.
Kısacası mesajlarımız ve görüşmelerimiz yine korunacak. Uçtan uca şifreleme yöntemi bunun için kullanılıyor. Uçtan uca şifreleme, yolladığınız fotoğrafın, ses kaydının, videonun ya da mesajın sadece sizin tarafınızdan ve konuştuğunuz kişi tarafından okunduğunu/dinlendiğini garanti eder. Üçüncü şahıslar bu konuşmaları göremez. Bunun sebebi, uçtan uca şifreleme sayesinde mesajlarınızın bir kilitle güvence altına alınmasıdır ve sadece alıcı ve siz bu kilidi açıp okuma yetisine sahipsinizdir.

  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  2.418.472

  VAKA

  2.296.050

  İYİLEŞME

  24.789

  ÖLÜM

  122.422

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  98.277.828

  VAKA

  54.255.414

  İYİLEŞME

  2.109.626

  ÖLÜM

  44.022.414

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri
  Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.