a

Uzaktan eğitim

Okulların açılıp açılmayacağı konuşulurken toplumun bir kısmı buna karşı çıkıyor bir kısmı ise açılsın istiyor. Her iki tarafın da haklı olduğu nadir durumlardan. Çünkü eğitim hariç her şey tam gaz devam ediyor.

Okulların açılıp açılmayacağı konuşulurken toplumun bir kısmı buna karşı çıkıyor bir kısmı ise açılsın istiyor. Her iki tarafın da haklı olduğu nadir durumlardan. Çünkü eğitim hariç her şey tam gaz devam ediyor. Düğün dernek, tatil, eğlence hepsine izin var. İnsanlar da her şeye izin var neden okullar açılmıyor diye soruyorlar. Önlemler insanların kendi imkanlarına bırakılınca ipin ucunun kaçtığını hepimiz gördük. Hayatını kaybeden insanların sayısı artmaya başladı. Bu da hepimizi korkutuyor. Şimdi böyle bir durumda öğrencileri sınıflarda toplamak pek de olumlu şeyler olacağını göstermiyor. Özellikle küçük çocukları kurallara uyma konusunda kontrol etmek daha zor. Uzaktan eğitim iyi bir şekilde uygulandığında verimsiz olması beklenemez. Nasıl ki insanlar çalışma şekillerine eve taşıdılar bu durum öğrenciler için de geçerli olabilir. Evden çalışmak çoğu insana zor gelse de alıştıktan sonra gayet de olumlu sonuçlar doğurabilir. Hatta çoğu kurumsal şirket evden çalışma uygulamasının ocak ayına kadar uzatılmasına karar verdi. Bazıları bu uygulamanın çalışanların verim ve motivasyonlarını artırdığı da söyleniyor.
Evden çalışmanın en büyük sıkıntısı dikkat dağınıklığı. Ofis ortamı insanı çalışmaya daha fazla itiyor. Evde adapte olmak daha zor çünkü çoğu insan için ev rahatladığı ve dinlendiği bir ortam. Bu nedenle rahat ve dinlenilecek ortamda çalışmak daha zor geliyor olabilir. Ama düzeni oturttuğunuz zaman evden çalışmanın daha verimli olduğunu fark ediyorsunuz. Öğrenciler için dersler de aynı şekilde görülüyor. Evde ders çalışmak daha zor geliyor. Uzaktan eğitim sistemine düzenli bir şekilde adapte olduktan sonra ondan da verim almak daha kolay olacaktır.
Eğitim de hem uzaktan hem de yüz yüze eğitim uygulaması da gündemde. Yüz yüze eğitim şu anda 1.sınıfa başlayacak öğrenciler için önemli. Çünkü eğitim hayatına ilk defa başlıyorlar ve hayatlarının belki de en önemli en temel dönemi. Okula alışmaları için 2 gün yüz yüze 5 gün uzaktan eğitim düşünülüyor. Tabi bunlar salgının gidişatına göre belirlenecek. Umarız durumlar en kısa zamanda düzelir de hayatımız normale döner…

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.