Uzaktan eğitim

Okulların açılıp açılmayacağı konuşulurken toplumun bir kısmı buna karşı çıkıyor bir kısmı ise açılsın istiyor. Her iki tarafın da haklı olduğu nadir durumlardan. Çünkü eğitim hariç her şey tam gaz devam ediyor.

Okulların açılıp açılmayacağı konuşulurken toplumun bir kısmı buna karşı çıkıyor bir kısmı ise açılsın istiyor. Her iki tarafın da haklı olduğu nadir durumlardan. Çünkü eğitim hariç her şey tam gaz devam ediyor. Düğün dernek, tatil, eğlence hepsine izin var. İnsanlar da her şeye izin var neden okullar açılmıyor diye soruyorlar. Önlemler insanların kendi imkanlarına bırakılınca ipin ucunun kaçtığını hepimiz gördük. Hayatını kaybeden insanların sayısı artmaya başladı. Bu da hepimizi korkutuyor. Şimdi böyle bir durumda öğrencileri sınıflarda toplamak pek de olumlu şeyler olacağını göstermiyor. Özellikle küçük çocukları kurallara uyma konusunda kontrol etmek daha zor. Uzaktan eğitim iyi bir şekilde uygulandığında verimsiz olması beklenemez. Nasıl ki insanlar çalışma şekillerine eve taşıdılar bu durum öğrenciler için de geçerli olabilir. Evden çalışmak çoğu insana zor gelse de alıştıktan sonra gayet de olumlu sonuçlar doğurabilir. Hatta çoğu kurumsal şirket evden çalışma uygulamasının ocak ayına kadar uzatılmasına karar verdi. Bazıları bu uygulamanın çalışanların verim ve motivasyonlarını artırdığı da söyleniyor.
Evden çalışmanın en büyük sıkıntısı dikkat dağınıklığı. Ofis ortamı insanı çalışmaya daha fazla itiyor. Evde adapte olmak daha zor çünkü çoğu insan için ev rahatladığı ve dinlendiği bir ortam. Bu nedenle rahat ve dinlenilecek ortamda çalışmak daha zor geliyor olabilir. Ama düzeni oturttuğunuz zaman evden çalışmanın daha verimli olduğunu fark ediyorsunuz. Öğrenciler için dersler de aynı şekilde görülüyor. Evde ders çalışmak daha zor geliyor. Uzaktan eğitim sistemine düzenli bir şekilde adapte olduktan sonra ondan da verim almak daha kolay olacaktır.
Eğitim de hem uzaktan hem de yüz yüze eğitim uygulaması da gündemde. Yüz yüze eğitim şu anda 1.sınıfa başlayacak öğrenciler için önemli. Çünkü eğitim hayatına ilk defa başlıyorlar ve hayatlarının belki de en önemli en temel dönemi. Okula alışmaları için 2 gün yüz yüze 5 gün uzaktan eğitim düşünülüyor. Tabi bunlar salgının gidişatına göre belirlenecek. Umarız durumlar en kısa zamanda düzelir de hayatımız normale döner…

  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  2.392.963

  VAKA

  2.270.769

  İYİLEŞME

  24.161

  ÖLÜM

  122.194

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  96.857.616

  VAKA

  53.367.302

  İYİLEŞME

  2.074.618

  ÖLÜM

  43.490.314

  AKTİF VAKA

  Yazarlar
  Video
  Galeri
  Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.