Uzaktan eğitim

Okulların açılıp açılmayacağı konuşulurken toplumun bir kısmı buna karşı çıkıyor bir kısmı ise açılsın istiyor. Her iki tarafın da haklı olduğu nadir durumlardan. Çünkü eğitim hariç her şey tam gaz devam ediyor.

Okulların açılıp açılmayacağı konuşulurken toplumun bir kısmı buna karşı çıkıyor bir kısmı ise açılsın istiyor. Her iki tarafın da haklı olduğu nadir durumlardan. Çünkü eğitim hariç her şey tam gaz devam ediyor. Düğün dernek, tatil, eğlence hepsine izin var. İnsanlar da her şeye izin var neden okullar açılmıyor diye soruyorlar. Önlemler insanların kendi imkanlarına bırakılınca ipin ucunun kaçtığını hepimiz gördük. Hayatını kaybeden insanların sayısı artmaya başladı. Bu da hepimizi korkutuyor. Şimdi böyle bir durumda öğrencileri sınıflarda toplamak pek de olumlu şeyler olacağını göstermiyor. Özellikle küçük çocukları kurallara uyma konusunda kontrol etmek daha zor. Uzaktan eğitim iyi bir şekilde uygulandığında verimsiz olması beklenemez. Nasıl ki insanlar çalışma şekillerine eve taşıdılar bu durum öğrenciler için de geçerli olabilir. Evden çalışmak çoğu insana zor gelse de alıştıktan sonra gayet de olumlu sonuçlar doğurabilir. Hatta çoğu kurumsal şirket evden çalışma uygulamasının ocak ayına kadar uzatılmasına karar verdi. Bazıları bu uygulamanın çalışanların verim ve motivasyonlarını artırdığı da söyleniyor.
Evden çalışmanın en büyük sıkıntısı dikkat dağınıklığı. Ofis ortamı insanı çalışmaya daha fazla itiyor. Evde adapte olmak daha zor çünkü çoğu insan için ev rahatladığı ve dinlendiği bir ortam. Bu nedenle rahat ve dinlenilecek ortamda çalışmak daha zor geliyor olabilir. Ama düzeni oturttuğunuz zaman evden çalışmanın daha verimli olduğunu fark ediyorsunuz. Öğrenciler için dersler de aynı şekilde görülüyor. Evde ders çalışmak daha zor geliyor. Uzaktan eğitim sistemine düzenli bir şekilde adapte olduktan sonra ondan da verim almak daha kolay olacaktır.
Eğitim de hem uzaktan hem de yüz yüze eğitim uygulaması da gündemde. Yüz yüze eğitim şu anda 1.sınıfa başlayacak öğrenciler için önemli. Çünkü eğitim hayatına ilk defa başlıyorlar ve hayatlarının belki de en önemli en temel dönemi. Okula alışmaları için 2 gün yüz yüze 5 gün uzaktan eğitim düşünülüyor. Tabi bunlar salgının gidişatına göre belirlenecek. Umarız durumlar en kısa zamanda düzelir de hayatımız normale döner…

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  Sıradaki haber:

  9.09.2020

  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  363.999

  VAKA

  316.008

  İYİLEŞME

  9.874

  ÖLÜM

  47.991

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  43.385.581

  VAKA

  29.095.845

  İYİLEŞME

  1.157.714

  ÖLÜM

  14.289.736

  AKTİF VAKA

  • KOÇ
  • BOĞA
  • İKİZLER
  • YENGEÇ
  • KOÇ BURCU

   Bilinçaltınız sizin düşünceleriniz ile şekillenecektir. Olumlu düşüncelerle zihninizi donatırsanız olumlu olayları yaşarsınız.

   Devamı

   BOĞA BURCU

   Arkadaşlık ilişkileriniz, sosyal çevrenizle alakalı geçmişten gelen bazı durumlar ya da şu anki yaşananlardan kaynaklı çeşitli gelişmeler olabilir.

   Devamı

   İKİZLER BURCU

   Bazen olmuyorsa olmuyordur deyip yeni başlangıçlar yapmanız gerekebilir.

   Devamı

   YENGEÇ BURCU

   İlişki kurarken dikkatli olmanız gereken bir süreçtesiniz.

   Devamı
  • ASLAN
  • BAŞAK
  • TERAZİ
  • AKREP
  • ASLAN BURCU

   Kadersel tanışmalar hayatınızda büyük dönüşümlere gebe olabilir.

   Devamı

   BAŞAK BURCU

   Ani kararlar, hızlı durum değişiklikleri, yaşayabilirsiniz. Adım atarken düşünmeniz ve ileriyi görerek davranmanız oluşabilecek sorunları azaltacaktır.

   Devamı

   TERAZİ BURCU

   Haklılık payınız elbet anlaşılacaktır. Herkese tüm her şeyinizi anlatmamaya özen göstermelisiniz.

   Devamı

   AKREP BURCU

   Bu dönemde çevrenizle alakalı bazı durumlar için sizden yardım istenebilir.

   Devamı
  • YAY
  • OĞLAK
  • KOVA
  • BALIK
  • YAY BURCU

   Sert çıkışlardan kaçınmalısınız ve tatsızlıklardan olabildiğince uzak durmalısınız.

   Devamı

   OĞLAK BURCU

   Değişiklik yapmak hayatınızın her alanında size iyi gelecektir. Değişiklikten, farklılıktan çekinmeyin. Buna ihtiyacınız var.

   Devamı

   KOVA BURCU

   Sorunlarınızı iletişim kurma şeklinizle çok rahat çözebileceksiniz. Bugün sadece agresif yaklaşımlardan uzak durun.

   Devamı

   BALIK BURCU

   Yeni bir başlangıç yapabilirsiniz ancak değişken olmamalı kararlarınızda emin olarak yürümelisiniz.

   Devamı
  Yazarlar
  Video
  Galeri
  Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.