a

Turizmcilerden Başkan Tiryaki’ye Ziyaret

Ankaralı otel işletmecileri, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’yi makamında ziyaret etti. Ziyarette Ankara’nın bölgesel tanıtımı ve turizm gelirlerinin arttırılması için ortak çalışma yapma kararı alındı.

Anadolu Turizm İşletmecileri Derneği (ATİD) Başkanı Birol Akman ile yönetim kurulu üyeleri, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki’yle bir araya geldi. Ankara turizminin konuşulduğu ziyarette Başkan Akman, kentin bölgesel tanıtımına yönelik çalışmalarının sürdüğünü söyledi. Altındağ’ın kent turizminin gelişmesi bakımından Ankara’nın en önemli bölgelerinden biri olduğunu ifade eden Akman, “Altındağ’daki tarihi ve kültürel değerlere yerli ve yabancı turistlerin gösterdiği yoğun ilgi, memnuniyet vericidir. Belediyenin restore ettiği tarihi Hamamönü ve Hamamarkası, Ulucanlar Cezaevi ve Altınköy projeleri, biz otelcilerin de yakından izlediği, gurur duyduğu çalışmalardır” dedi.

OTELLER BURALARDA STANT KURSUN
Başkan Akman, özellikle Hamamönü ve Altınköy ile yakından ilgilendiklerini, bu iki projenin şehrin turizm geleceği açısından Ankara’nın her bölgesine örnek olmasını istediklerini bildirdi. Birol Akman, “Altındağ sınırları içinde bulunan Ulus bölgesindeki otellerin de Altındağ’ın tarihi ve turistik yerlerinin, büyük ilgi gören projelerinin içinde yer almasını arzu ediyoruz. Bu kapsamda Hamamönü, Altınköy gibi yerlerde Ulus’taki otellerimizin stand kurmasına izin verilerek, hem kurumların, hem de Ankara’nın turizm zenginliğini tanıtmalarına olanak verilmesini bekliyoruz. Ayrıca Hamamönü veya Hamamarkası’nda ATİD için bir bina yer talebimiz var. Altındağ sınırları içerisindeki tarihi ve turistik alanlara daha fazla sayıda turistin çekilmesi konusunda belediyeyle ortak hareket etmeye hazırız” diye konuştu.

ALTINDAĞ’I OTELLERDE TANITALIM
Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki de göreve geldiği tarihten itibaren turizme büyük önem verdiğini hatırlattı. Kentin turizm gelirlerinin artması konusunda ATİD’le birlikte çalışma yürütmekten memnuniyet duyacaklarını kaydeden Başkan Tiryaki, “İlk etapta bölgemizdeki otellere Altındağ’ın turizmine ilişkin tüm tanıtım materyallerini dağıtarak daha çok turistin bunlara ulaşmasını sağlayabiliriz. Ankara’nın gelişimine katkı sağlamak adına birlikte başka neler yapılabileceği konusunda ise geniş kapsamlı bir toplantı gerçekleştirelim” dedi. Taraflar görüşmede söz konusu toplantı için bir tarih belirlenmesine karar verdi.

Demet ŞEN

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Mamak’ta gündem eğitim

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.