a

Thodex

Kripto para borsası yaklaşık 1,5 aydır sürekli olarak gündemimizde. Uçuk fiyatlar, ikiye, üçe katlayan yatırımlar herkesin yakalamak istediği bir tren haline geldi. Kısa yoldan para kazanmanın derdine düşen birçok insan boyundan büyük işlere kalkıştı.

Kripto para borsası yaklaşık 1,5 aydır sürekli olarak gündemimizde. Uçuk fiyatlar, ikiye, üçe katlayan yatırımlar herkesin yakalamak istediği bir tren haline geldi. Kısa yoldan para kazanmanın derdine düşen birçok insan boyundan büyük işlere kalkıştı. Tüm birikimini yatıranlar, kripto para borsasına büyük ümit bağlayanlar fiyatların anlık düşüş ve yükselişleri ile büyük heyecanlar yaşıyor. Birazcık yetkinlik kazanmadan kripto para borsasına girmek birçok insanın büyük kayıplar yaşamasına neden oldu. Son olarak Thodex olayı gündeme bomba gibi düştü. Kripto para borsaları arasında yer alan Thodex firmasına paralarını emanet eden birçok kişi şu anda mağdur olduğunu söylüyor. Kurucusunun yurt dışına kaçtığı iddia ediliyor. İnternet sitelerinde iddiaların asılsız olduğu belirtilse de ortada bir mağduriyet var. Yatırdığı paralara ulaşamayan insanlar ve Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma var. Şirket ile bağı olan birçok kişi için gözaltı kararı çıkarıldı.
Dolandırıcılık ülkemizin maalesef kanayan yarası. Her konunun her alanın bir dolandırıcısı var. İyi gidiyor gibi görünen işler bir anda ‘vurgun’ ile sonuçlanıyor. Kimse işini düzgün yaparak başarı elde etmenin derdinde değil. Bir şekilde kısa yoldan para elde edip kaçmanın derdinde. Bu duruma ülkemizdeki refah seviyesinin düşmesi neden oluyor maalesef ki. Gerçi farklı bir yönden bakınca zihniyetinde haksız yere para kazanmak yatan birçok insan temelleri derinden sarstığı için bir türlü kendimizi geliştiremiyoruz. Başarının, bir şeyler üretmenin, insanlığa katkı sağlamanın derdini bırakan yüzbinlerce insan var. Çoğu kişi günü kurtarmaya çalışıyor. Yaşanan son olaya baktığımızda bu durumu acı şekilde görüyoruz. Uzun süre gündemden düşmeyecek ve dünyanın bir şekilde ona evrileceğini gördüğümüz kripto para konusunda iş yapıyorsunuz. Kendinizi geliştirmek, dünyaya açılmak işini büyütmek yerine akıllarda soru işareti bırakan eylemlere kalkışıyorsunuz. Bunun sebeplerini insan hakikaten merak ediyor. Çalışarak uğraşarak çok daha iyisine ulaşmak varken belirli bir seviyede işleri alt üst etmek neden?

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.