a

Tekerlekli sandalye ile iyiliğe koştular

İhtiyaç sahiplerinin sesi olan “Türk Kızılay”ına destek olmak isteyen Ankara Mamak’ta yer alan Özel Bilimsel Kolej, tekerlekli sandalye ile iyiliğe koştu.

Türk Kızılayı Mamak Şubesi iş birliğinde tekerlekli sandalye alarak ihtiyacı olan insanlara ulaştırabileceğini öğrenen Özel Bilimsel Kolej ailesi iyilik için bu yola çıkarak okulda kermes düzenlediler. “İyilik insanları birbirine bağlayan altın zincirdir.” sloganıyla işe başlayan Bilimsel Kolej, coşkulu bir kermes etkinliği düzenledi. Okul Müdürü Serdar Yurdakul’un konuşmasıyla başlayan bu kermeste sabundan magnete, hamur işinden tatlıya birçok ürün satışa sunulurken halaydan horona birçok yöreden de oyunlar sergilendi. Düzenlenen etkinlikte, kermes yapılacağını duyan ve kendi yaptıkları ürünleri sergileyen ortaokuldan liseye her öğrenci ve velinin emeğini görmek de mümkündü.

Velilerin, öğrencilerin, öğretmenlerin ve yönetimin de eğlenceli vakit geçirdiği etkinlikte elde edilen miktar ise bir hayl, yüksekti. Etkinliğin sonlarına doğru tekerlekli sandalye alabilecek kadar miktarın elde edildiği duyan öğrencilerin coşkulu dans gösterileri de yoğun ilgi gördü. Katılımın yoğun olduğu kermesten elde edilen geliri Türk Kızılayı Mamak Şubesine bağışlayan Özel Bilimsel Kolej ailesinin mutluluğu gözlerinden okunuyordu. Kermeste rol alan veliler, öğretmenler ve öğrenciler hep birlikte iyilik için çalışmanın keyfini sürdü.

4 saat süren kermes, Türk Kızılayı Mamak Şube Başkanı Sayın Miktat Genç’in Özel Bilimsel Koleje plaket takdim etmesiyle sona erdi. Plaket takdiminden sonra söz alan okul müdürü Serdar Yurdakul organizasyonun tamamlanmasında büyük emeği olan Türk Kızılayı Mamak Şubesinden Sayın Leyla Erdağı’na, tüm okul öğrenci ve velilere ayrı ayrı teşekkürlerini sundu. İyi insan olmak felsefesiyle hareket eden Özel Bilimsel Kolej ailesi için en önemli sloganın “Bizden geriye kalacak en büyük iyiliğimiz, iyiliği öğrettiğimiz gençlerimizdir.” olduğunu belirten Yurdakul, bu organizasyonun geleneksel olarak her yıl gerçekleştirileceğinin de müjdesini vererek konuşmasını tamamladı.

(Merve ŞEN)

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Akdeniz Üniversitesi 12 Öğretim Üyesi alıyor

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.