a

Suriyeli çocuklara Yıldırım yardım

Başbakan Binali Yıldırım’ın Ailesinden Suriye’ye 3 TIR dolusu yardım yapıldı. Gönderilen TIR’larda, Suriyeli çocuklara süt, helva ve gıda malzemeleri yer aldı.

Geçtiğimiz ay Halep’teki çocuklara yardım malzemesi gönderen Yıldırım ailesi, Suriyeli çocuklara süt, helva ve gıda malzemelerinden oluşan 3 yardım TIR’ı daha gönderdi. Türk Kızılayı İstanbul Başkanlığı, ailenin gönderdiği son yardım TIR’ları ile birlikte 377 TIR’ı bölgeye ulaştırdı.

Başbakan Binali Yıldırım’ın çocukları Erkam, Bülent ve Büşra Yıldırım (Köylübay) ile kardeşi İlhami Yıldırım, Halep’teki çocuklar için geçen ay olduğu gibi bu ay da 3 TIR yardım malzemesi gönderdi. Helva, süt ve çeşitli gıda ürünlerinden oluşan TIR’ların bölgeye ulaştığı ve dağıtımların devam ettiği öğrenildi.

YILDIRIM AİLESİNDEN TOPLAM 6 TIR YARDIM

Yıldırım ailesi tarafından Kızılay’ın Suriye İnsani Yardım Kampanyası kapsamında bugüne kadar 6 tır dolusu gıda malzemesi gönderildi. İstanbul’da hazırlanan yardım TIR7ları, Kızılay aracılığı ile İdlib ve diğer yerleşim yerlerine ulaştırıldı. Öte yandan, İlhami Yıldırım’ın başkanı olduğu Türk Kızılayı İstanbul Başkanlığı’nın Halep için hazırlanan 377 TIR insani yardım malzemesini bölgeye ulaştırıldığı belirtildi.

HEPSİ ÇOCUKLARA

Suriyeli çocuklar için bez, mama, süt ve battaniye gibi malzemelerin hazırlandığını belirten Türk Kızılayı İstanbul Başkanı İlhami Yıldırım yaptığı açıklamasında, “İstanbul’dan 24 bin paket çocuk bezi, 576 bin adet litrelik süt, 500 bin adet 200 ml’lik süt, 465 bin 150 paket bebek maması ve 14 bin 540 çift kışlık ayakkabı gönderdik” dedi.

GÖNDERİLEN YARDIMLAR
İstanbul halkı ve sivil toplum kuruluşları tarafından Kızılay’a bağışlanan ihtiyaç malzemelerinin tüm zorluklara rağmen İdlib’e ulaştırıldığını kaydeden İlhami Yıldırım, “Bugüne kadar 110 tır un, 140 adet çadır, 90 tır bakliyat çeşitleri, 3 TIR kömür, 700 soba, 355 bin paket helva, 25 bin adet battaniye, 303 bin paket peynir ve çeşitli insani yardım muhteviyatlı malzeme bölgeye ulaştırılmıştır. Bölge halkına sıcak ekmek imkanı sunması için de mobil ekmek fırını gönderilmiştir. Yardımlarımızın düzenli bir şekilde bölgeye geçişini sağlamak için Hatay’da 100 TIR kapasiteli antrepo kiralanmıştır. Yardım kampanyası, genel merkezimizin nezdinde Suriye Ülke Alan Koordinatörlüğü tarafından yürütülmektedir” diye konuştu.

YARDIMLAR DEVAM EDECEK

Yardımların devam edeceğini anlatan Yıldırım, hali hazırda 3 TIR bebek maması, 5TIR patates ve gıda malzemelerinden oluşan yardım konvoyunun önümüzdeki günlerde Suriye’ye gönderileceğini söyledi.

Kadir GÜRHAN

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Valiliklere kargo uyarısı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.