a

Söylemez: “Bir akvaryum bir psikologa bedeldir”

Yaklaşık 35 yıldır kuş ve balık çeşitlerini satan Ulus Pet Shop İşletmesinin sahibi Fethi söylemez, Güçlü Anadolu Gazetesi’ne havan beslemenin kişiyi nasıl rahatlattığına dair değerlendiirmelerde bulundu. İş stresinden kurtulmak ve rahatlanmak isteyen bütün Başkentlilere hayvan beslemeyi öneren Söylemez, “Bir akvaryumun bir psikologa bedeldir. Balık akvayumunu izlemek stresi azaltır” şeklinde konuştu.

“7 YILDIR AKVARYUMCULAR VE KUŞÇULAR ÇARŞISINDAYIM”

Daha önce Kızılay, Bahçeli ve birçok yerde çalıştığını söyleyen Söylemez, “ son 7 yıldır akvaryumcular çarşısında çalışıyorum. Üniversitede Biyoloji bölümünü okudum. Bende bu işi yapmak için bir merak vardı. Arkadaşlarım bu işi yapınca, bende bu işi yapmaya karar verdim. Akvaryum balıkları, papağan, kanarya, bülbül, tavuk, tavşan, keklik olmak üzere yaklaşık 50 çeşit hayvan bulunuyor. Bu hayvanlar kendi aralarında da çeşitlere ayrılıyor. Her türlü hayvan ve her türlü ayvan ihtiyaçlarını bu çarşıda bulmak mümkün” diye konuştu.

“KRİZDEN AZ DA OLSA ETKİLENİYORUZ”

Var olan krizden dolayı satışlarında az da olsa sıkıntı yaşadıklarına dikkat çeken Söylemez, “Fakat canlı hayvan besleyen amatör insanlar hayvanların ihtiyaçlarını karşılamak zorundadırlar. Hal böyle olunca diğer sektörlerden daha iyi durumdayız diyebiliriz. Canlı hayvan beslemek insanı psikolojik olarak rahatlatır, stresini azaltır. Bir akvaryum bir psikologdur. İnsan sinirlendiği zaman balıklara baktığı anda hemen iyileşebiliyor” dedi.

“FİYATLAR TÜRLERİNE GÖRE DEĞİŞİYOR”

Hayvan türlerine göre fiyatların da değişiklik gösterdiğini belirten Söylemez, “Kuşlarda fiyat 25 ile 2500 TL, tavşanlar 20 ile 100 TL, güvercinler 25 ile 500 TL, balıklarda ise 3 ile 500 lira arsında fiyat değişimi bulunuyor. İş yoğunluğundan dolayı gergin saatler geçiren herkese bir akvaryum alarak balık beslemelerini tavsiye ediyoruz. Bu onlar için yüzde yüz rahatlanma çözümü olacaktır” açıklamasında bulundu.

“ANKARA’NIN EN ESKİ VE ÜNLÜ YERİ”
Akvaryumcular ve Kuşçular Çarşısı’ının Ankara2nın 40 yıllık çarşısı olduğunu vurgulayan Söyemez, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Burası aynı zamanda Ankara’nın en eski ve ünlü yeridir. Kentsel proje kapsamında taşınmak istemiyoruz. Şehir dışından ve içinden buraya gelerek alışveriş yapan müşterilerimiz bulunuyor. İnternet satışlarını pek tercih etmiyoruz. Çünkü internet üzerinden yapılan satışlarda sıkıntılar yaşadık. Gönderilen ürünü müşteri bire bir görmediği için, beğenemeyebiliyor. Ya da ben böyle bir sipariş vermedim diyebiliyor. Bundan dolayı internet satışlarımızı durdurduk.”

Kadir GÜRHAN

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Çankaya İlçesinde Okul ve Derslik İhtiyacı Görüşüldü

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.