a

Son pişmanlık neye yarar

Bu dünyada kimse yetim değildir en azından Müslüm babası vardır desem biraz abartmış olurum ama kendisini severiz sayarız. Müslüm Gürses, Murathan Munganla yaptığı albümünden sonra benim için farklı bir yere gelmiş, dinlediğim bir sanatçı olmuştur. Ayrılık dönemini Demet Akalın şarkılarıyla bebekte üç beş tur atarak senin anan güzel mi gibi iddialı sorular sorarak geçirmiyorsanız daha acılı ve derin duygular hissederek geçiriyorsanız size Müslüm Gürses’in Murathan Mungan’la yaptığı albümü tavsiye ederim. Ama dinlemeden önce eski sevgilinizin numarasını silin ki şarkıları dinlerken ona şiddetle mesaj atma isteğinize karşı kendinizi koruyun. Muhtemelen aşk tesadüfleri sever şarkısında özledim diye eski sevgilinize mesaj atacaksınızdır. Mesaj attığınız anda, Demet Akalın’na “O Türkan yok mu o Türkan, yine öptürmedi dudaktan” diye eşlik edip, sizi unutup çoktan Türkan’ın peşine düşen eski sevgiliniz, mesajınıza cevap vermeyecektir.

Ama Müslüm Gürses’in bir şarkısı vardır ki; olgunluğun kelime karşılığıdır benim nazarımda. Evet o şarkı; “Son pişmanlık neye yarar”dır.

“Son pişmanlık neye yarar, her şeyin bir nedeni var, olmadı yar buraya kadar”.

Bu üç cümle eğer canı gönülden olmasını istediğimiz ama olmayan, bitmemesini istediğimiz ama biten her şeyin ardından içtenlikle söylenebilseydi antidepresan satışlarında müthiş bir düşüşe sebep olurdu.

Bazen bir şeye kalben, fikren, maddi manevi o kadar mesai harcarız ki; bize verdiği tatmine bakmadan verdiğimiz emeğe odaklanır ve ondan vazgeçmekte zorlanırız. Buraya kadar olmadı yar demek kendimize yapacağımız bir iyilik gibi değil de harcadığımız emeklere yapacağımız bir kötülük gibi gelir. Sıfırdan başlamaya korktuğumuz için bazen bunu bir bahane olarak da kullanırız.

Şarkıda söylendiği gibi, “Firar eder aklım başından uçar gider, ziyan olmuş yıllara varsın olsun yeter” deyip daha fazla yıllarınızı ziyan etmeden çeker giderseniz karşınızdakinin hiçbir işe yaramayan son pişmanlığını görme şansınız olabilir. Karşınızdaki pişman olmasa bile kendinize pişmanlık duymadan yaşayacağınız yıllar kazandırmış olursunuz.

Dünya tersine dönse sizden vazgeçmeyen sevdikleriniz olması dileğiyle.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Dahi anlamındaki de ayrı yazılır

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.