Son demler

Son demler başlığını gören siz değerli okuyucularımın aklından veda kelimesi geçmiş olabilir. Fakat benim sizlere veda etme gibi bir niyetim yok. Sizleri daha yeni tanımışken, değerli yorumlarınız ile yazılarımı farklı bir formatta şekillendirirken, sizlere nasıl veda edebilirim ki? Onun için, yazının son demler başlığını 2018 yılının son demleri ve güneşli günlerin son demleri olarak okumanızı öneririm. Şimdi bu iki önemli konu hakkında sizlere bazı güzel mi güzel tavsiyelerde bulunmak istiyorum. Bu güzel tavsiyelere kayıtsız kalmayacağınızı umuyorum.

Malûmunuz hepimiz denizi olmayan bir kentte yaşıyoruz. Ve denizi olmayan kent tartışmasında Ankara’nın başı çektiğini bilmeyenimiz yoktur. Fakat denizi olmayan kentimizin bir çok güzel gölü var. Ziyaret edilebilecek bir çok göl. Bu göllerin başında Eymir, Mogan ve Mavi göl geliyor. Her birisi hafta sonu ziyaret edilmeyi bekleyen göllerdir. Sizlere, haftasonunuzu ailenizle, dostlarınızla ya da sevgilinizle bu gölleri ziyaret ederek geçirmenizi öneriyorum. Eğer bana güveniyorsanız pişman olmayacağınızdan emin olun. Hangi gölü ilk ziyaret edeceğim diye düşünmeyin. İlk ziyaret edeceğiniz göl Eymir olsun. Bisiklet ile tur atacağınız Eymir Gölü, müthiş doğası ve kuş cıvıltıları ile sizleri bekliyor. Sonrasında Mogan ve Mavi Göl olabilir. Bu iki gölünde ziyaret edilecek bir çok güzel yanı var.

Değerli okuyucularım iyi, kötü, mutlu veya mutsuz geçirdiğimiz kocaman bir yılın son aylarında olduğumuzu unutmayın. Ve bu yılın son güneşli günleri olduğunu ise aklınızın bir köşesine yerleştirerek hareket edin. Bu amaç doğrultusunda hareket ettiğiniz sürece 2018 yılının bu son güzel günlerini verimli geçireceğinizden hiç ama hiç şüpheniz olmasın. Sizler de benim gibi bu güneşli günlerin tadını çıkarın. Ben bu yerleri ziyaret ettim diyeniniz çıkabilir. Başka önerebileceğiniz yerler var mı? diyen olabilir.  Olmaz mı? elbette ki var. Denizi olmayan bir kentin birçok alternatif gezi güzergahı var. Ve bu gezi güzergahını hala keşfetmeyen onlarca Başkentli bulunuyor.

Yukarıda bahsettiğim güzergahlardan biri Ulus Açık Hava Müzesi’dir. Bir çok tarihi yapısı ile hiç sıkılmadan dolaşabileceğiniz, dinlenebileceğiniz bir yerden bahsediyorum. Kesinlikle ziyaret edilmesi gerektiğini düşünüyorum. Anadolu Medeniyetler Müzesi, Ankara Kalesi, Çıkrıkçılar Yokuşu, At Pazarı ve tarihi Hamamönü evleri bu güzergahta ziyaret edilebilecek yerler. Unutmadan söyleyeyim şehrin o sıkıcı hayatından kurtulup köy havasını yaşamak isteyenlere önerebileceğim yerlerin başında ise Altınköy geliyor. Buraya giderek şehir sıkıcı kirli havasından bir kaç saatliğine de olsa kurtulabilirsiniz.

Denizi olmayan bu kentin, tek eksiğidir deniz. Denizi olan bir Başkent’in eline hangi şehir su dökebilirki. Siz değerli okuyucularıma hafta sonları ziyaret edilmemesi ve kesinlikle uzak durulması gereken yerlerin AVM’ler olduğunu belirtmek istiyorum. Hayatımızın bir parçası haline getirilen AVM’lere zorunlu olmadıkça gitmeyin ve ziyaret etmeyin. Güzel ve güneşli günlerin tadını çıkarmanız dileğiyle.. Hoşça kal.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Türkiye kendi sistemini kurabilecek mi?

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
520.167

VAKA

418.331

İYİLEŞME

14.316

ÖLÜM

101.836

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
64.863.145

VAKA

41.686.379

İYİLEŞME

1.499.586

ÖLÜM

23.176.766

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Zamanın yetmediği, günlük temponuzun arasında ailenize vakit ayıramadığınız hissine kapılabilirsiniz.

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Sevgiden gelen koruma isteğiniz çevrenizdeki insanlar tarafından abartılı bulunabilir.

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  Ekonomik koşullarınızla ilgili vereceğiniz duygusal tepkiler doğru kararı almanıza engel olabilir.

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  Sevgiyi iliklerinize kadar hissedeceğiniz bir gündesiniz. Güzel hisleri paylaşarak çoğaltmaktan yana bir tutum içinde olabilirsiniz.

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  Bugün gizli kalmış, arka planda seyreden konuların gün yüzüne çıktığına şahit olabilirsiniz.

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Değer yargılarınızı ve değer verdiğiniz insanları düşündüğünüz bir gündesiniz.

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Bazen kenarda kalmak ortada olmaktan daha iyi bir fikirdir.

  Devamı

  AKREP BURCU

  Amacınızı ve gittiğiniz yolu düşündüğünüz bugün, bazı çelişkilerin içinde kalmış olabilirsiniz.

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Bugün gelir gider dengesi üzerine düşünebilirsiniz.

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Duygularınızı ifade ediyor olmak size göre pek uygun gelmese de bugün belki bunu yapmak durumunda kalabilirsiniz.

  Devamı

  KOVA BURCU

  Sorumluluklarınızı yerine getirdiğiniz takdirde çalışma hayatınızda bir sorunla karşı karşıya kalmazsınız.

  Devamı

  BALIK BURCU

  Yalnızlığa bir son vermek ve mutlu olmak için kalbinizin sesine kulak verin. Bu durumu açığa çıkarmak her şeyden önce biraz rahatlamanızı sağlayacaktır.

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.