a

Siteler Esnafı İMOB İstanbul Mobilya Fuarı’nda

Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Siteler’deki mobilyacı, usta esnaf ve sanatkârlar ile birlikte ”2020 CNR EXPO İMOB İstanbul Mobilya Fuarını” ziyaret etti.  Ankara Mobilyacılar Odası öncülüğünde yaklaşık 150 kişinin katılımıyla İstanbul’a giden Siteler esnafı; bu tür organizasyonlardan memnun olduklarını, Yeni teknoloji ve son mobilya trendlerini yerinde görme imkanı bulduklarını ifade ettiler.

Fuar organizasyonuna esnafların ilgisi yoğundu. Siteler esnafının da ürünlerinin sergilendiği el işi mobilyaların ağırlıkta olduğu Fuar ziyaretine rekor sayıda mobilyacı esnaf ve sanatkâr ustası katıldı. Konuya ilişkin konuşan Ankara Mobilyacılar Lakeciler Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, “Nerede bir yenilik var biz oradayız. Ülkemizdeki tüm fuarlara esnaflarımızı götürmemizdeki gayemiz fuarlarda üyelerimizin, mobilya da dünyadaki en son trendleri takip etmesi, meslekle ilgili ürün ya da hizmetlerdeki teknolojik gelişmeleri görmesi, bilgi ve yenilikleri yerinde tespit edebilmesidir. Amacımız Esnaf ve sanatkârlarımızın önünün açılması ufkunun genişlemesi ve rekabet gücünün artırılmasıdır. Uluslararası ticaretin çok hızlı bir şekilde geliştiği günümüzde, fuarların önemi de vazgeçilmez bir şekilde artmaktadır. Fuarlar, büyük bir titizlikle yürütülen çalışmaların ve büyük emekler sonucu elde edilen ilk ürünlerin ve son teknolojilerin sergilendiği yerlerdir. Bu özelliklerinden dolayı fuarlar, ekonomik ve sosyal hayatın bir aynası olduğu gibi aynı zamanda dış ekonomik ilişkilerin de bir göstergesidirler” diye konuştu.

“BİZİ VE SEKTÖRÜMÜZÜ İLGİLENDİREN BÜTÜN FUARLARA KATILIM SAĞLIYORUZ”

Mobilyacılar Odası Başkanı Hüseyin Taklacı, “Kişi sınırlamamız yok. Türkiye’de ve dünyada sektörümüzü ilgilendiren, ustalarımızın, sanatkârlarımızın görmeye ihtiyaç duydukları tüm fuarlara katılım gerçekleştiriyoruz. İsteyen her esnafımız odamıza başvurup tüm organizasyon ve etkinliklerimize katılabilir. Esnaf ve sanatkarlarımız dan, ustalarımızdan ricamız, değerli vakitlerini biraz olsun ayırıp etkinliklerimize katılmalarıdır. Türkiye’nin en etkin odalarından biriyiz. Buna  rağmen biz katılımı en üst düzeye çıkarmak istiyoruz. Fuara katılan katılımcı ve ziyaretçi üyelere, organizasyona destek veren Altındağ Belediyesi ve Ankara Ticaret Odası Mobilyacılar komitesine teşekkürlerimizi iletiyoruz” şeklinde konuştu.

Günümüzde en önemli pazarlama yöntemlerinden birisi olarak kabul edilebilecek ihtisas fuarları, işletmelerin teknolojik yenilikleri takip edebilme ve üretim yapma biçimlerini bu doğrultuda geliştirebilmelerini sağlamalarının yanı sıra işletmelere rakiplerini ve ürünlerini analiz etme olanağını da sağlayacağının üzerinde duruldu.

(Murat KARABULUT)

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Rusya Corona virüsüne karşı önlem aldı

HIZLI YORUM YAP