a

Sincan’da Hizmetler Anketle Belirleniyor

Sincan Belediyesi konaklarının kullanımını vatandaşa sordu. İstasyon Mahallesi’ndeki ankete katılanlar hangi konağın hanımlar, hangisinin ise güngörmüşler için olacağına karar verdi. Muhtarlıkta kurulan sandıklara rağbet oldukça yüksekti. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa TUNA “Vatandaşın kararı neyse onu uygularız” dedi.
HER MAHALLEYE BİR KONAK

“Her Mahalleye Bir Konak” ilkesiyle çalışmalarına hızla devam eden Sincan Belediyesi, konaklarının sayısını arttırıyor. Son olarak İstasyon Mahallesi Erden Sokak’ta bir konak daha hizmete giriyor. Sincan Belediyesi bu konağın hanımlar konağı mı, güngörmüşler konağı mı? olacağına ise halka sorarak karar verdi.

Sabah saatlerinde başlayan oy kullanma işlemine ilgi oldukça büyüktü. Seçmen vasfındaki her İstasyon Mahallesi sakini önce listeden ismini imzaladı, ardından anket formunda tercihini belirleyerek sandığa attı. Ankete kadınların ilgisi oldukça büyüktü. Çocuklarıyla birlikte muhtarlığa gelen vatandaşlar, hem komşularıyla sohbet etme imkânı buldu, hem de konaklarla ilgili tercihini kullandı. Sincan Belediyesi gün
boyunca ikramlarda bulundu.

YENİ KONAĞIN ADI: HAYME ANA

Akşam saatlerinde tamamlanan oy kullanma işleminin ardından yapılan sayımda, yeni konağın Hanımlar Konağı olmasına karar verildi. Oy kullananların yüzde 62’si konağın, hanımlar için olmasını istedi. Böylece daha önceden Hanımlar Konağı olarak kullanılan, Bilal-i Habeş Camiinin yanındaki konak ise Güngörmüşlerin kullanımına sunulacak. Yeni Hanımlar Konağı’nın adı Hayme Ana, Güngörmüşler Konağı’nın adı ise Kurtdereli Mehmet Pehlivan olacak.

TUNA: “HALK NE İSTERSE O OLUR”

“Halk ne isterse o olur” Mustafa Tuna anket çalışmasından mutluluk duyduğunu ifade etti. Tuna “Kentte hayata geçireceğimiz projeleri vatandaşlarımızla anket yaparak belirliyoruz. Bu anketle de projelerde ne tür özellikler istediklerini soruyoruz. ‘Ben yaptım oldu’ mantığı doğru değil. Sincan’da vatandaş ne derse o olur” dedi. Vatandaşın beğenmeyeceği, desteklemediği hiçbir işe girişmeyeceğini aktardı.

Serkan DEMİRTAŞ

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Altındağ’da 9 yıllık gelenek

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.