a

Sincan Belediyesi halka soruyor

Sincan Belediyesi, konakların kullanımı için vatandaşa danışıyor. İstasyon Mahallesinde düzenlenecek geniş katılımlı anketle mahalleli iki konaktan hangisinin ‘Hanımlar’ hangisinin ‘Güngörmüşler’ konağı olarak kullanılacağına karar verecek. Projelere vatandaşla birlikte karar veren Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna “Sincan’da halk ne derse o olur” diyor.
Sincan Belediyesi, açılış öncesi Sincanlılara mini bir anketle fikrini soracak. Sincanlılar anketle mahalleye yapılan iki konaktan hangisinin ‘Hanımlar’ hangisinin ‘Güngörmüşler’ konağı olarak kullanılacağına karar verecek.
Yapılacak anket çalışmasının büyük önem taşıdığının altını çizen Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa TUNA “Sincan’da ben yaptım oldu anlayışından uzak bir belediyecilik için çalışıyoruz. İstasyon Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımız, hizmete girecek yeni konak ve mevcut konak için tercihlerini ortaya koyacak” dedi.
KARAR HALKIN
Sincan Belediyesi olarak vatandaşın memnun olacağı projeleri gerçekleştirmek istiyoruz” diyen Tuna “Kentte hayata geçireceğimiz projeleri vatandaşlarımızla anket yaparak belirliyoruz. Bu anketle de projelerde ne tür özellikler istediklerini soruyoruz. ‘Ben yaptım oldu’ mantığı doğru değil. Sincan’da vatandaş ne derse o olur” dedi.
Tuna, şunları söyledi: “Ben vatandaşın beğenmeyeceği bir şeyi neden yapayım? Projeleri hayata geçirirken veya projenin oluşma aşamasına vatandaşa danışıyorum. Onlar nasıl isterse öyle olur. İstasyon Mahallesinde de konaklarımızın; hanımlar için mi, büyüklerimiz için mi, hangisinin kullanımı nasıl olsun? Sorularına yanıtı o tesisi kullananlar verecek. O mahallede oturanlar karar verecek. Onlar nasıl mutlu, nasıl huzurlu olurlarsa bizde öyle mutlu oluruz.”
18 yaşından büyük herkesin katılabileceği ankette katılımcıların dağıtılacak formda tercihlerini işaretlemesi gerekiyor. Anket 22 Ocak Pazar günü saat 09.00 ila 16.00 saatleri arasında İstasyon Mahallesi Muhtarlığında yapılacak.

 

Selahattin BALCI

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

By pass’ta estetik dönemi !

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.