Şimdi reklamlar

Youtube yeni bir iş kolu yarattı. Yaşadığımız dönem teknoloji dönemi diyoruz ya hani bunun en canlı örneği Youtube. Şu an Youtube’a iş amacıyla giren birçok insan zenginlik açısından birçok fabrika sahibini geçmiş durumda. Bunu yapanlar gencecik insanlar. Gerçekten takdir edilmesi gerekiyor. Çünkü Youtube dediğimiz platform yüksek özgüven, yaratıcılık ve insanların dikkatini çekecek bir birikim istiyor. Bu insanlar reklam sektörünün dikkatini çekti. Neden? Çünkü toplumu etkilediklerini reklam şirketleri de gördü. Reklam pastasından çok büyük bir pay almaya hazırlar bence.

Şu anda reklamcılık anlamında en büyük masraf televizyon kanallarına yapılıyor. Ama televizyon reklamları artık prestij meselesinden başka bir şey değil. İzleyiciye, tüketiciye ulaşılabilirlik açısından Youtube’un çok gerisinde. Televizyonu kim açmış, kim izlemiş, kim reklamın neresine denk gelmiş bilinmiyor. Ama sosyal medyada istediğiniz kitleye, hedef şaşmadan ulaşabiliyorsunuz. Bunun için fazladan bir mesai harcamanıza da gerek yok. Bütün veriler sosyal medya sitelerinin reklam birimleri tarafından size zaten bildiriliyor. Böyle bir kolaylık varken hala televizyon reklamlarının bu kadar yoğun olması neden derseniz tamamen prestij meselesi…

Televizyon kanallarına reklam vermek gerçekten büyük firmaların ilgisini çekiyor. Çünkü televizyon reklamı bütçesinden kaçmak büyük bir firmaya yakışmıyor ve markanın unutulmasına neden oluyor. Marka olmak bunu gerektiriyor. Marka zaten başlı başına bir prestij mevzusuyken bundan kaçmak mümkün olmuyor.

Bunun yanında tabii ki büyük markalar yine youtuberlar ile çalışıyorlar. Çünkü kitlelere ulaşmanın şu dönem için en etkili yolu Youtube. Özellikle 14-24 yaş arası gençlerin dikkatini çeken sosyal medya, markaların da etki alanına girmiş oluyor.

İşte tüm bunlardan dolayı youtube reklamlarından bıktık, sosyal medyada reklamsız dolaşamıyoruz diyoruz. Tüketim devam ettiği sürece bu düzen de gelişerek böyle sürüp gidecek…

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Karadeniz’in hırçın dalgası…

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
506.966

VAKA

409.320

İYİLEŞME

13.936

ÖLÜM

97.646

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
63.409.415

VAKA

40.738.453

İYİLEŞME

1.472.917

ÖLÜM

22.670.962

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.