a

Sorunları çözmek için konuşmak yerine şiddet kullanmalıyız. Bütün çözüm yöntemleri arasında en etkili olan odur çünkü. Hiçbir soru işareti bırakmaz sorunları çözer atar. Başka bir şey yapmaya gerek kalmaz. Canınız mı sıkıldı, birisi canınızı mı sıktı hemen yapıştırın iki tane. Deseydik kimse şiddete başvurmazdı. Delirdiniz mi öyle çözüm mü olur derdi… İnsanlara doğru olan şeyleri yapmamak için her zaman yanlışa gidiyor. Sonu olmayan bir yanlış hem de.

 

İstanbul’un Avcılar ilçesinde otizmli bir kişi şiddete uğradı. Hem de yüzde 76 ağır engelli. ‘’Abi bana vurma ben engelleyim’’ demesine rağmen saldırıya uğradı. Sebep de engelli bireyin, o şahsın kız arkadaşına laf atmasıymış. Vay vay vay… Ne güzel korumuş yanındaki kadını ama değil mi? Helal olsun… Alper gördüğü şiddetle kaldı. Ona şiddet uygulayan Okan M. İse serbest bırakılmış. Allah’tan sosyal medyada olay iyice yayıldı ki herkesin haberi oldu. Sosyal medyadan gelen tepkiler üzerine umarız daha gerçekçi bir yaptırım uygulanır.

 

Böyle bir şiddet olayı bir yanda işlenirken, diğer yanda da bir kadın evli olduğu erkek tarafından bıçaklanarak öldürüldü. Hem de 1,5 yaşındaki çocuğunun gözü önünde. Gözü dönmüşmüş, çok sinirliymişmiş… Sürekli bu son olsun kadın cinayetleri son bulsun deniliyor. Hiçbir zaman da son bulmuyor. Hala her gün bir şiddet olayı, bir cinayet haberi duyuyoruz. Gözünüzün dönmesine ne kadar da müsaitsiniz… Sinirlenmeye, öfkelenmeye, kinlenmeye ne kadar da müsaitsiniz. İnsan hayatı sizin için gerçekten bu kadar önemsiz mi? Kendinizi yatıştırmayı öğrenmiyor musunuz?

 

Toplum gerçekten çok korkunç noktalara doğru ilerliyor. Şiddet ile her şeyi çözebileceğini, kendisini öyle durdurabileceğini düşünen bir grup insan bütün toplumu zehirliyor işte. Allah herkesi iyilere denk getirsin… Çünkü ne zaman, nerede ne olacağı hiç belli olmuyor…

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

HIZLI YORUM YAP