Sağlık için hobi

İnsanın kendi için bir şeyler yapması ve kendini düşünmesi hobi ile gerçekleşir.

İnsanın kendi için bir şeyler yapması ve kendini düşünmesi hobi ile gerçekleşir. Özellikle zor zamanlarda, bir hobi edinmek, kişiyi oldukça motive eden ve hayatına renk katan bir eylemdir. Kafanız doluyken, bir şeylerle meşgul olmaz, bir şeylerle ilgilenme, zihni rahatlatır. Basit ve zor hobiler edinerek, zihnimizi, başka bir noktaya kanalize edebiliriz. Üstelik bunu yaparken, sevdiğimiz bir eylem gerçekleştirdiğimiz için mutluluk hormonu da salgılarız. Basit şeyleri de hobi olarak yapabiliriz. Bir hobi edinmek, kişinin sağlığını da olumlu etkileyen durumlardan biri. Bazı hastalıkları, bir hobi edinerek yenebiliriz.
Bazılarına da belki hiç yakalanmamamıza, hobimiz vesile olur. Hobi denilen şey, hiçbir zorunluluğun bulunmadığı, kişinin yalnızca keyifli vakit geçirmek için yaptığı eylemlerdir. Her yaş grubunda, hobi edinilebilir. Yaş ve cinsiyet fark etmeksizin herkesin kendisi için yapabileceği en iyi şeylerden biridir. Emekli olan insanlardan hobi edinmesi bekleniyor. Bunun nedeni, boşluğa düşmesin bir uğraşı olsun diye. Ama bir hobi edinmek için emekli olmaya, işi gücü bırakmaya gerek yok. Tam tersine, iş güç ile uğraşırken insanın kendisine vakit ayırması, kendisi ile ilgilenmesi, çok daha önemli. Hobi sahibi kişilerin, bazı ortak özellikleri var. Yeniliklere ve iletişime açık olmak. Size keyif veren bir aktivite yaparak, kendinize en büyük iyiliği yapmış olursunuz. Hobi, insanın daha meraklı ve hayal gücü yüksek olmasını da sağlıyor. Kişiyi doğrudan iyi hissettiren hobiler, doğrudan sağlığı da olumlu yönde etkiliyor. Hobi, merak ve el becerisini oldukça geliştiren harika bir uğraştır. Ne hobi edinsem diye uzun uzun düşünmenize gerek yok. Neye ilgi duyduğunuzu, neyi yaparken keyif aldığınıza karar vermek, bir hobi edinmek için yeterlidir.
Hobi, stresli anların en iyi düşmanıdır. İnsanın öğrenme isteği hiç bitmez. Hobi, insana bunu sağlayarak, onun daha iyi hissetmesini sağlıyor. Yeni bir deneyim edinmek, insana her zaman olumlu duygular ile döner. Hobi edinmek de işte tam olarak bunu yapıyor. İlgi alanınız olmayan bir şeyi hobi edinerek, onun hakkında birçok şey öğrenebilirsiniz. Hobi sahibi olmak, iş hayatını da olumlu etkiliyor. Stresi azalttığı için, genellikle hobi sahibi insanlar daha başarılı oluyor. Bizi avucunun içine alan sosyal medyada vakit geçirmektense, iyi ve kaliteli zamanı, bir hobi edinerek sağlayabiliriz…

0 0 0 0 0 0
  YORUMLAR

  En az 10 karakter gerekli

  Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

  Sıradaki haber:

  Üçüncü dalga

  sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
  494.351

  VAKA

  400.242

  İYİLEŞME

  13.558

  ÖLÜM

  94.109

  AKTİF VAKA

  sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
  62.838.150

  VAKA

  40.248.672

  İYİLEŞME

  1.461.249

  ÖLÜM

  22.589.478

  AKTİF VAKA

  • KOÇ
  • BOĞA
  • İKİZLER
  • YENGEÇ
  • KOÇ BURCU

   Bir karar almadan önce iyice düşünüp hareket etmelisiniz. Koşarken düşününce yolun yarısında geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

   Devamı

   BOĞA BURCU

   Yatırım kaynaklarınızı tekrar gözden geçirmeniz ve iş ortamınızda bazı hızlı değişimler bugün şaşırtıcı olabilir.

   Devamı

   İKİZLER BURCU

   Bugün sizin burcunuzda gerçekleşecek olan ay tutulması sizleri duygusal bağlamda biraz huzursuz hissettirebilir.

   Devamı

   YENGEÇ BURCU

   Kendinize yapacağınız yatırımın ya da eğitim planlarının çok önemli olacağını unutmadan hareket etmelisiniz.

   Devamı
  • ASLAN
  • BAŞAK
  • TERAZİ
  • AKREP
  • ASLAN BURCU

   İş hayatınızda bazı önemli sorumluluklar söz konusu olabilir. Artık liderliğinizi daha güçlü bir şekilde ortaya sunuyor olacaksınız.

   Devamı

   BAŞAK BURCU

   Hayal kırıklıklarınızın canınızı acıttığı bir günde gerçeklere yoğunlaşmak sizleri yorabilir. Kendinize zaman vermelisiniz.

   Devamı

   TERAZİ BURCU

   Bugün yaptığınız işlerde takdir görmek ya da onaylanmak isteyebilirsiniz. Kimseden onaylanma ihtiyacı duymadan kendi kararlarınızı vermeye çalışmalısınız.

   Devamı

   AKREP BURCU

   Finansal kaynaklarınızı anlık bir öfke ile heba etmek isteyebilirsiniz. Kızgınlığınız her ne ise sonucunda sizlerin zarar göreceğini hesap etmelisiniz.

   Devamı
  • YAY
  • OĞLAK
  • KOVA
  • BALIK
  • YAY BURCU

   Hayatınızda radikal bir karar almak üzere olabilirsiniz. Önemli olan bu kararda sizleri destekleyen kişilerin görüşleri düşüncenizi netleşmesinde rol oynayabilir.

   Devamı

   OĞLAK BURCU

   Ruhunuz ve bedeniniz sizlere karşı koymaya çalışsa de siz istemediğiniz müddetçe değişim olamayacaktır.

   Devamı

   KOVA BURCU

   Bugün iletişim biçiminizde öfkeli algılanmamaya ayrıca özen gösterin.

   Devamı

   BALIK BURCU

   Disiplinli çalışmanız yaptığınız işe duygularınızı yansıtmanız ve kendinize has tarzınız sizlere başarının anahtarını kazandırmış olabilir.

   Devamı
  Yazarlar
  Video
  Galeri
  Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

  Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

  Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

  Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.