“Rejim güçlerini her yerde vururuz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan AK Parti grup toplantısında gündeme dair değerlendirmelerde bulundu. İdlib’te Türk askerine yapılan hain saldırıyı gündemine taşıyan Erdoğan, “Gözlem noktalarımıza en küçük bir zarar gelmesi durumunda hiçbir sınıra bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı ilan ediyorum” şeklinde konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin grup toplantısında konuştu. Erdoğan, Suriye’nin İdlib şehrinde Türk askerine yönelik saldırılara ilişkin, “Harekat bölgelerimize yönelik tacizlere ilişkin karşılık hakkımızdır, 1’e 10 misli ile vereceğimiz bir döneme girdik. Şehitlerimizin tek damla kanını rejimin güçlerine değişmeyiz” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmasının satır başlarını şunlar oluşturdu:

“Sözlerimin hemen başında, Van’da meydana gelen çığ felaketinde vefat eden 41 kardeşimize Allah’tan rahmet, yaralanan 84 kardeşimize geçmiş olsun dileklerimi bir kez daha ifade etmek istiyorum. İstanbul’daki uçak kazasında hayatını kaybeden 3 vatandaşımıza da Allah’tan rahmet, yaralanan 180 vatandaşımıza geçmiş olsun dileklerimi tekrarlıyorum.”

“Geçen haftaki grup toplantımızda Elazığ ve Malatya depremlerinden etkilenenler için bir yardım kampanyası başlattığımızı söylemiştik. Şu ana kadar bu kampanya hesabında yaklaşık 1 milyon lira toplandı. Kampanyamızı, il-ilçe-belde teşkilatlarımızı, belediye başkanlarımızı, belediye ve il genel meclis üyelerimizi, tüm üyelerimizi kapsayacak şekilde genişletiyoruz. Her zaman olduğu gibi, bu sıkıntılı dönemde milletimizin yanında olmak, bizim en büyük görevimizdir.”

“REJİM SÜREKLİ SİVİL HALKA SALDIRIYOR”

Önceki gün rejim güçlerinin ateşi sonucu İdlib’te şehit olan askerlerimize Allah’tan rahmet yaralılara şifalar diliyorum. Bugüne kadar İdlib’te şehit sayısı 14’ü yaralı sayısı 45’i buldu. Terör örgütleri İnsanlık dışı eylemleriyle kana susamışlıklarını gösteriyorlar. Sürekli sivil halka saldırıyor, kan döküyor katliam yapıyorlar. Söze gelince insan haklarını, kadınları, çocukları ağızlarından düşürmeyenler bu saldırılar sonrasında derin bir sessizliğe bürünmüş durumdalar.

“İdlib’te rejim ve Ruslar ile birlikte yine onlarla birlikte hareket eden çoğu saldırının teröristleri değil doğrudan sivil halkı hedef aldığının altını çizmek istiyorum. Amaç sivilleri ülkemiz sınırlarına hareketlenmeye zorlayarak alan açmaktır.”

“LAFA DEĞİL SAHADAKİ DURUMA BAKARAK HAREKET EDECEĞİZ.”

“Bize verilen sözlerin tutulmadığı, anlaşmalara uyulmadığı gibi bu saldırılar doğrudan Türkiye’yi hedef almaya başladı. Madem durum bu öyleyse biz de lafa değil sahadaki duruma bakarak hareket edeceğiz.”

“EN UFAK SALDIRIDA HİÇBİR SINIRA BAĞLI KALMADAN HER YERDE VURACAĞIZ”

“Artık kimsenin bağnazlığına, satılmışlığına, başı bozukluğuna göz yumacak değiliz. Şubat sonuna kadar Rejimi Soçi sınırlarının ötesine atmakta kararlıyız. Havada bunu yaptık. Karada da bunu gerçekleştireceğiz. Gözlem noktalarımıza en küçük bir zarar gelmesi durumunda hiçbir sınıra bağlı kalmadan rejim güçlerini her yerde vuracağımızı ilan ediyorum.”

“İNSANİ VE TARİHİ SORUMLULUĞUMUZ”

“İdlib’te sivil yerleşim alanlarını vuran hava araçları artık eskisi gibi rahat hareket edemeyecekler. İdlib başta olmak üzere Suriye halkının hayatta kalma mücadelesine destek vermek insani ve tarihi sorumluluğumuzdur. Onların güvenliği 83 milyonun huzur ve güvenliğidir. Suriye terör örgütlerinin yönettiği başkalarının elinde kukla rejimlerinin elinde kalırsa güvenliğimiz tehdit altına girer.”

“Biz ülkemizin geleceğini şekillendirecek büyük mücadeleyi verirken birileri içeride fitne çıkarmanın peşinde üstelik bunu dışarıdan ve içeriden aynı anda ve aynı argümanlarla yapıyorlar.”

ERDOĞAN: CHP FETÖ’NÜN DOLAŞIMA SÜRDÜĞÜ HER ARGÜMANA SARILDI

Erdoğan: Şimdi çıkmış CHP’nin başındaki zat FETÖ’nün siyasi ayağı diye ortalarda dolanıyor. Kılıçdaroğlu çamur atarken elinde çamurla yakalandı. CHP FETÖ’nün dolaşıma sürdüğü her argümana sarıldı. FETÖ’nün siyasi ayağı tabirine en çok bu örgütün üyelerinin gözaltına alınmasını cadı avı olarak niteleyen CHP yönetimi yakışıyor. FETÖ elebaşının kitaplarının toplatılmasına da karşı çıktığını düşündüğümüzde bu tavırları gayet anlaşılıyor. Bir anda en büyük FETÖ sevdalısı kesilmeleri projelerinin kapsamının genişliğini gösteriyor.

“ŞİMDİ BEN DE BİR SORU SORUYORUM”

“Şimdi bunlar sürekli sorular soruyorlar ya. Ben de bir soru sorayım. FETÖ’nün siyasi ayağı FETÖ’nün devirmeye çalıştığı siyasetçi midir? Yoksa yükseltmeye çalıştığı siyasetçi midir?”

“FETÖ’nün siyasi ayağı montajlarları, yalan ve iftiraları siyasete taşıyan, kürsüsüne getiren değil midir? FETÖ’nün siyasi ayağı darbe kalkışmasını milletle birlikte karşı durarak durduran mıdır? Yoksa sıvışan mıdır?”

“Kılıçdaroğlu, sürekli altı boş ithamlarla kamuoyunu meşgul ederek suçunu bastırmaya çalışıyor. Bugünlerde eski Genelkurmay başkanlarından biri vasıtasıyla doğrudan meclis yasama dokunulmazlığına karşı gelen bir kampanya başlattı. Vesayet döneminin hastalıklarının kalıntısı olarak gördüğümüz bu tür saldırılara karşı tüm milletvekillerimizin derhal dava açması önemlidir. Buradan şimdi ben soruyorum. Malum Genelkurmay başkanı, bir diğer Genelkurmay başkanı. Bunlar bildiri yayınladı. Her ikisinin de görev döneminde çıksınlar şunu söylesinler “Biz şu kadar subayı ordudan ihraç ettik.” benim değil sizin görevinizdi. Niye ihraç etmediniz?Siz kimi aldatıyorsunuz ya? Biz Genelkurmay Başkanını Milli Savunma Bakanı yaparak sivilleşme sürecine girdiysek bunun anlamı budur işte. “

“2020 YILI ‘PATARA’ YILI İLAN EDİLDİ”

“Turizmde yılı 51,7 milyon turist ve 34,4 milyar dolar turizm geliri ile kapattık. Turizm alanında bir müjdeyi milletimle paylaşmak istiyorum. 2020 yılını Patara yılı ilan ettik. Patara antik kenti Fethiye kalkan arasında bulunuyor.

Likya’nın ana liman şehri olan Patara bizim tarihimizin de önemli sembollerinden biridir. Osmanlı kuzey Afrika ile telsiz telgraf iletişiminin Patara’dan sağlıyordu. İtalyanlar tarafından bombalanan kadar faaliyet göstermişti. Bu istasyonu tekrar hayata geçiriyoruz.

Antik dönemden günümüze ulaşan tek deniz feneri de yine Patara’dadır. Patara’yı ülkemizin tarihi zenginliğini dünyada temsil edecek bir yer olarak gördük. Patara yılının ülkemize ve turizm sektörümüze hayırlı olmasını diliyorum.”

(Serkan DEMİRTAŞ)

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Dev yolcu gemileri Akdeniz’e yöneldi

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
239.622

VAKA

222.656

İYİLEŞME

5.829

ÖLÜM

16.966

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
19.680.042

VAKA

11.962.565

İYİLEŞME

727.777

ÖLÜM

7.717.477

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  İletişim gücünüzün yüksek olduğu ve karşılıklı anlayış içinde olduğunuz bir gündesiniz. Parasal anla

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Bugün ilişkiler sizler için önemli olabilir. Değer duygusunu sorguluyor olabilirsiniz. Kendinize zam

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  Geri planda kalan ve bilmediğiniz şeyleri öğrendiğiniz bir gün olabilir. Kendinizi açıklamak ya da s

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  Hatalarınızı gözden geçirmek isteyip bunlarla ilgili bazı gerilimler yaşayabilirsiniz. Haklı olmanın

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  Eski duygularınızın canlanacağı ve geçmişin güzelliklerle anılacağı bir gün içindesiniz. Kariyeriniz

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Finansal konularda yaşanabilecek hayal kırıklıkları ve yalanlara karşı dikkatli olmalısınız. Olaylar

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Kredi, borçlar ya da alacaklarınız ile ilgili konularda önemli bazı durumlar önünüze gelebilir. Hiç

  Devamı

  AKREP BURCU

  Evliliğiniz ya da ilişkinizde bir rekabet içinde olabilirsiniz. Öfkenizi kontrol etmelisiniz. Bu yüz

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Bugün maddi konularınız önemli olabilir. Çalışma hayatınızla ilgili oluşumlarda yanlış anlaşılma, un

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Hayata dair önemli yeni bir başlangıç yapabileceğiniz özel bir gün. Çalışma hayatınız ile ilgili yaş

  Devamı

  KOVA BURCU

  Aile ilişkilerinizin önemli olduğu bir gündesiniz. Yakın bir arkadaşınızdan aldığınız görüşme teklif

  Devamı

  BALIK BURCU

  Bugün parasal konular biraz moralinizi bozabilir. Sakinlikle empati yeteneğinizi devreye alırsanız b

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.