Pınar Gültekin

16 Temmuz tarihinden beri ailesi kendisinden haber alamadı… Bizim bundan sosyal medya aracılığıyla haberimiz oldu. Genç bir kadın, telefonuna ulaşılamıyor, haber alınamıyor. Olayı duyan herkesin aklına o korkunç ihtimal geldi ama yine de bulunur diye hepimiz umut ettik. Haber alamamak…

16 Temmuz tarihinden beri ailesi kendisinden haber alamadı… Bizim bundan sosyal medya aracılığıyla haberimiz oldu. Genç bir kadın, telefonuna ulaşılamıyor, haber alınamıyor. Olayı duyan herkesin aklına o korkunç ihtimal geldi ama yine de bulunur diye hepimiz umut ettik. Haber alamamak… Bizlerin aklına gelen o korkunç ihtimaller, ailesini ne hale getirdi diye düşünmeden edemiyoruz. O korkuyu içinde hissetmeyen var mı acaba? Maalesef yine aynı şey oldu. Yine haber sitelerinde ‘acı haber’ başlığıyla karşılaştık. Yine bir kadının bu dünyadan alınmasını dinledik, okuduk, izledik. Lanetler okuduk, bu düzene, bu gidişata. Cinayeti işleyen mahlukatın evli ve bir kız çocuğu babası olduğu söyleniyor. Katiller her yerde. Sağımızda solumuzda…
Kadın cinayetleri çoğunlukla kadınların tanıdığı kişiler tarafından işleniyor. Kıskançlık, kızgınlık, reddedilme… Bunlar bir insanın hayatına mal olur mu diyorsunuz ama oluyor işte. Bunun tamamı yanlış. Toplumda büyük bir ruh sağlığı bozukluğu, adaletsizlik ve eğitimsizlik var. Bunların eksikliği hep birinin canını alıyor. Bunun affı da yok izahı da yok. Pınar’ın yaşadığı korkuyu, çaresizliği taa içinde hissetmeyen var mı? Bu dünyadan bu şekilde ayrılmayı hak edecek ne yaptı o kadın… Kimsenin bir insanın sonunu hazırlamaya hakkı yok. Bunu artık öğrenin yok yok yok. O mahlukat bu dünyanın en büyük acılarını yaşasın. Ateşlerde yansa da Pınar’ı geri getiremiyoruz işte.
Bu duruma sebep olan her şeyi Allah kahretsin. Bir insanı öldürmeyi kendinize hak görüyorsunuz. Erkek çocuğu yetiştirmek çok önemli… İnsanlığın kadını erkeği olmaz ama maalesef ki erkeklerin cinayetler konusunda ön planda olması da tesadüf değil. Bu nedenle erkek çocuğu yetiştirmek önemli… Kaybolan kadınları bulamıyoruz. Bunun cezası en ağırından verilmeli. Gözü bu şekilde dönmüş bir insana ne ceza versen az gerçi. Temelde yanlış olan şeyleri düzeltmemiz gerekiyor. Belki çok zor ama bunu yapmak zorundayız. Öfkeye, nefrete insanlar canından olmamalı. Emek emek büyütülen bir kız çocuğu böyle bir sonla karşılaşmamalı. Artık yeter. Kadına olan kininizi, nefretinizi neyiniz varsa alın gidin artık…

0 0 1 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Üzülme

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
494.351

VAKA

400.242

İYİLEŞME

13.558

ÖLÜM

94.109

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
62.849.187

VAKA

40.262.998

İYİLEŞME

1.461.376

ÖLÜM

22.586.189

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Bir karar almadan önce iyice düşünüp hareket etmelisiniz. Koşarken düşününce yolun yarısında geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Yatırım kaynaklarınızı tekrar gözden geçirmeniz ve iş ortamınızda bazı hızlı değişimler bugün şaşırtıcı olabilir.

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  Bugün sizin burcunuzda gerçekleşecek olan ay tutulması sizleri duygusal bağlamda biraz huzursuz hissettirebilir.

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  Kendinize yapacağınız yatırımın ya da eğitim planlarının çok önemli olacağını unutmadan hareket etmelisiniz.

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  İş hayatınızda bazı önemli sorumluluklar söz konusu olabilir. Artık liderliğinizi daha güçlü bir şekilde ortaya sunuyor olacaksınız.

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Hayal kırıklıklarınızın canınızı acıttığı bir günde gerçeklere yoğunlaşmak sizleri yorabilir. Kendinize zaman vermelisiniz.

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Bugün yaptığınız işlerde takdir görmek ya da onaylanmak isteyebilirsiniz. Kimseden onaylanma ihtiyacı duymadan kendi kararlarınızı vermeye çalışmalısınız.

  Devamı

  AKREP BURCU

  Finansal kaynaklarınızı anlık bir öfke ile heba etmek isteyebilirsiniz. Kızgınlığınız her ne ise sonucunda sizlerin zarar göreceğini hesap etmelisiniz.

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Hayatınızda radikal bir karar almak üzere olabilirsiniz. Önemli olan bu kararda sizleri destekleyen kişilerin görüşleri düşüncenizi netleşmesinde rol oynayabilir.

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Ruhunuz ve bedeniniz sizlere karşı koymaya çalışsa de siz istemediğiniz müddetçe değişim olamayacaktır.

  Devamı

  KOVA BURCU

  Bugün iletişim biçiminizde öfkeli algılanmamaya ayrıca özen gösterin.

  Devamı

  BALIK BURCU

  Disiplinli çalışmanız yaptığınız işe duygularınızı yansıtmanız ve kendinize has tarzınız sizlere başarının anahtarını kazandırmış olabilir.

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.