a

Pak: Kitap en iyi yol arkadaşımızdır

Yaklaşık 15 yıldır kitap satışı yapan ve kitap satışına başladıktan sonra kitap okumayı sevmeye başladığını dile getiren Kızılay Metro Kitap Fuarı işletmecisi Abdullah Pak, “kitap en iyi yol arkadaşımızdır. Kitap üzmez, yormaz, kendisini beğenmeseniz itiraz etmez, sizle kavga etmez ve samimidir ne yazıyorsa onu söyler” şeklinde konuştu. Pak, hayatınızda bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız, bir şeylerin doğru gitmediğini düşünüyorsanız size en iyi yol arkadaşlığı yapacak olan kitaptır ifadesini kullandı.

“FUARIN EN BÜYÜK ÖZELLİĞİ SÜREKLİ OLMASIDIR”

Kızılay Metro Kitap Fuarı’nda indirimlerin her zaman devam ettiğini söyleyen Pak, fuarın en büyük özelliğinin kalıcı ve sürekli olduğunu hatırlattı. Fuarda 10 bin civarında kitap olduğunu belirten Pak, “Güncel, popüler, tarih, batı ve doğu klasikleri, siyaset ve dini kitaplar, roman ve hikaye çeşitleri, psikoloji ve beslenme kitapları dahil her türlü kitabı bünyemizde barındırıyoruz. Okuyucular bizde her türlü kitaba ulaşabiliyor. Ulaşamadığı kitabı da bize sipariş veriyor. Bizde okuyucunun bize sipariş verdiği kitabı birkaç günde temin edebiliyoruz. Hemen her türlü kitabı satıyoruz. Fakat daha çok güncel ve popüler kitaplar satılıyor” dedi.

“KİTAP SATIŞLARIMIZDAN MEMNUNUZ”

Her inanç ve etnik guruptan kişilerin fuarı ziyaret ettiğini kaydeden Pak, bu durumun kendilerini sevindirdiğini söyleyerek, “7’den 70’e her yaş gurubu buraya geliyor. Satışlarımızdan memnunuz. Bir kitapçı için olunması gereken en güzel yerdeyiz. Bu durum satışlarımızı olumlu etkiliyor. Toplumdaki kitap okuma oranının düşük olduğuna katılmıyorum. Sadece temel sıkıntı şudur; insanlarımız kitap okurken, moda ve popüler kitapları daha çok tercih ediyor. Önemli olan doğru kitap ile okumaya başlamaktır. Zaten başladıktan sonra devamı geliyor” diye konuştu.

 

“BİZİMLE BİRLİKTE ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZA KİTAP OKUMA SEVGİSİ AŞILIYORUZ”

Kendileriyle birlikte çalışan çalışma arkadaşlarına kitap okuma sevgisi aşılamaya çalıştıklarını dile getiren Pak, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “Kitap okumaya başlayan çalışma arkadaşlarımız, kitapları daha iyi tanıyorlar ve karşısındakine daha iyi aktarabiliyorlar. Bu durum müşterilerimiz ile olan ilişkimizi daha da güçlendiriyor. Hayatınızda bir şeyleri değiştirmek istiyorsanız, bir şeyler doğru gitmediğine inanıyorsanız, size en iyi yol arkadaşlığını yapacak olan şey kitaptır. Kitap üzmez, yormaz, kendisini beğenmesek itiraz etmez, sesi çıkmaz sizle kavga etmez, kitap samimidir ne yazıyorsa onu söyler. İnternet üzerinden satış yapmıyoruz fakat sipariş alıyoruz. Ve bir kaç gün içerisinde sipariş aldığımız bu kitapları okuyucularımıza temin ediyoruz.”

Kadir GÜRHAN

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Oscar ödülü 2017 yılı adayları açıklandı

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.