Özcan: Ankaralının lehine olan bütün kararlara ‘evet’ dedik

AK Parti Ankara İl Başkanı Hakan Han Özcan, Ankara Büyükşehir Belediyesi icraatlarının değerlendirildiği bir basın toplantısı düzenledi.  Yerel seçimler öncesi Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın suya indirip yapma vaadinde bulunduğunu hatırlatan Özcan, seçim sonrasında suya zammın meclis gündemine getirildiğini, Ak Parti olarak bu teklifi reddettiklerini söyledi.

Mustafa Tuna döneminde 1 TL olarak düzenlenen otopark ücretlerine Yavaş’ın ısrarla zam yapmak istediğini de ifade eden Özcan, bu teklifi de reddettiklerini belirtti. Özcan, “AK Parti grubumuz, Büyükşehir Belediye Başkanının yaptığı yapacağı faaliyetlerde Ankara halkının lehine olan tüm alanlarda desteğini tam olarak göstermiştir. Tüm kararlarda Ankara halkının yararı gözetilmiştir” dedi.

“HALKIN YARARINA OLAN ÖNERGELERDE YÜZDE 95 EVET DEMİŞİZ”

Ak Parti Meclis Grup Başkan Vekili Fatih Ünal’ın da katıldığı basın toplantısında açıklamalarda bulunan Özcan, “CHP ve İYİ Partinin iddia etikleri gibi hizmet verememelerinin nedeni bizler değiliz, bu onların iş bilmezliğidir, beceriksizliğidir. Tüm kamuoyu bunu görüyor. Bunu sosyal medya algıları ya da başka bir şekilde örtmeleri mümkün değildir. Bütün vatandaşlar bunun farkında. Bizler Ankara’nın yararına olacak bütün önergelerde yüzde 95 evet demişiz, desteklemişiz” şeklinde konuştu.

“BORÇLANMA YETKİSİNE KARŞI ÇIKTIĞIMIZDA ‘ÇALIŞTIRMIYORSUNUZ’ DİYOR”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın 9 ayda 2 milyar 672 milyon lira borçlanma talebinde bulunduğunu kaydeden Özcan, “Yani iddia edilen Ankara Büyükşehir Belediyesinin 8,5 Milyar liralık borcu şöyledir; bu iddia edilen borç iç borç ve dış borçtur. İç borçlar; ASKİ’ye, Şirketlere ve Ego Genel Müdürlüğünedir. Bu iç borçlar toplamda 5,5 milyonu buluyor. Bir de Belediyenin asıl borcu olan dış borca gelelim. O da 3,5 milyonu buluyor.  Bu rakamlara bakarak konuştuğumuzda sadece 9 ayda meclisten 2 milyar 672 milyonluk borçlanma yetkisi istiyorsun, biz buna karşı çıktığımızda, hayır dediğimizde de ‘bana iş yaptırmıyorlar’ diyorsun. Dokuz ayda böyle gittiyse beş yıla Ankara’nın 30-40 yılı ipotek altına alınmış olacaktır” ifadelerini kullandı.

“9 AYDA TEK BİR PARK BİLE YAPILMADI”

9 aylık süreçte Ankara’da bir tane park bile yapılmadığını da vurgulayan Özcan, “Trafik yatırımları yapılmadı, asfalt dökülmedi, tamiratlar yapılmadı. Ankara’nın birçok yeri çöp ve çamur içerisinde. Kazı yapılmış ve öylece bırakılmış birçok yer var. Ağaçlar kurudu. Kuruyan ağaçları kesip heykel yaptılar. En iyi bildikleri şeyi yaptılar. 3 cm kar yağması bile Ankara Büyükşehir Belediyesini sınıfta bırakmıştır. 3 cm karda insanlar mahsur kalmış, öğrenciler okula gidememiş, çalışanlar iş yerlerine ulaşamamıştır. Ankara halkı Büyükşehirden umudu kesip sosyal medya üzerinden sayın validen yardım talebinde bulunmuştur. Bu durum gelecekte gerçekleşecek olan herhangi bir kar yağışı vb durumlarda Ankara halkını haklı olarak endişeye sevk etmiştir. Belediyecilik; liyakatli, ehliyetli insanlardan oluşan ekip işidir. Beceriksiz bir yönetimin işi değildir” açıklamasında bulundu.

 (Eyüp SARİ)

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Esad ve Rus uçakları Eriha’yı vurdu: 8 yaralı

Hızlı Yorum Yap

0 0 0 0 0 0
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470