Muslera ile gelen puan

Genellikle maç izlemeye karar verdiğim bir günde, eve çok önceden giderim. Eve geçmeden markete uğrarım. Daha önceden yemek yapmak için karar verdiğim malzemeleri marketten alıp evime geçerim. O gün eşim evde ise, eşim ile yoksa da tek başıma yemeğimi yapar yerim. Yemeği yedikten sonra çayımı koyar sonra televizyonun karşısına geçerim. Bir taraftan çayımın kaynamasını bir taraftan da maçın başlama düdüğünü beklemeye koyuluyorum. Dün böyle bir gündü. Dün, maç günüydü.

‘Avrupa Aslanı’ Galatasaray’ın dün Alman ekibi Shalke ile oynadığı Şampiyonlar Ligi maçı başlamak üzereydi. Bir futbol sever olarak, heyecan dolu dakikalar biraz sonra başlamış oldu. Bir taraftan çayımı yudumlarken, diğer taraftan Galatasaray’ın maça başlama direncini yorumluyordum kendi kendime. Bir futbolsever olarak ‘Avrupa Aslanı’nın en kötü maçlarından birini izledim diyebilirim. Çok kötüydük. Kötü sonuç daha maçın başından bile kendini gösteriyordu.

90 dakikanın sonucunda, hem takım olarak, taraftar olarak, teknik heyet olarak hem de ülke olarak gelen bir puana sevinmiş olduk. Dün gece kötü oyunumuzdan dolayı bir puanı da alamayabilirdik. Bu yüzden bir puana çok sevinmiş olduk. Her takımın bir Muslerası yoktur. Musleran oldukça kötü oynamana rağmen bir puan koparabildiğin Shalke gibi takımlar olacaktır. Shalke gibi diyorum; Çünkü kendi liginde daha doğru dürüst bir galibiyet yüzü göremeyen, ya da galibiyet sevinci yaşamayan bir takımdan bahsediyorum. Onun için oturup kalkıyoruz Musleraya dua ediyoruz. Muslera sayesinde gelen bir puana dua ediyoruz.

Takımın Teknik Direktörü Fatih Terim’in şu sözleri gelen bir puana ve Muslera’nın başarısına işaret niteliğindedir. Neler dedi Fatih Terim; “1 puan bizim için şans. Beklediğimiz bu değildi. Sahanın içerisinde istemediğimiz şeyler de gelişti. Belirli bir müddet sonra doğru eşleşmeler yaptık ama bu kez de hücuma çıkarken çok pas hatası yaptık. Böyle seviyelerde bunu cezalandırabiliyorlar. Birinci yarı topu tutmamızla, bulduğumuz pozisyonlarla iyi başladık belki ama ikinci yarı kaybedebilirdik. Muslera muhteşem oynadı.”

Keza Fatih Terim’in açıklamalarına benzer açıklamalar Galatasaray Spor Kulübünün 2. Başkanı Abdurrahim  Albayrak’tan geldi. Albayrak da bir puan aldıklarına sevindiğini söyledi. Hatta bir puan aldığına sevinen milyonlarca Galatasaray taraftarı da vardır. Çünkü kötü bir oyun ortaya konuldu ve giden üç puana kimse üzülmedi, herkes kazanılan bir puana sevindi. Galatasay ve Shalke maçının hikayesi bundan ibarettir.

Yıldız kaleci Müslera G.Saray’ın 1 puanı almasındaki en büyük etkendi. Yaptığı olağanüstü kurtarışlar ile belki de takımının Şampiyonlar Ligi gruplarından çıkma ümidinin devam etmesini sağladı. Dün gece Muslera’nın yaptığı kurtarışlar Galatasaray’ın guruptan çıkmasını sağlayacak. Tartışmalı penaltı pozisyonunu da değerlendirdiğimizde bir puanı aldığımıza sevinmeliyiz. Fatih Terim’in dün geceden sonra gruptan çıkma yolunda ciddi planlar yapacağını düşünüyorum. Çünkü Shalke maçı kendisini az da olsa kaygılandırmıştır. Galatasaray’ın gruptan çıkacağına bir futbolsever olarak canı gönülden inanıyorum.

 

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Gıdada kavram karmaşası ve sağlıklı gıda

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
460.916

VAKA

381.569

İYİLEŞME

12.672

ÖLÜM

79.347

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
63.911.555

VAKA

38.074.482

İYİLEŞME

1.404.755

ÖLÜM

25.837.073

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Öfkenizi kontrol etmeyi öğrenmelisiniz. İş ortamınızdaki bazı gerilimleri daha iyi yönetmelisiniz.

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Zamanında kaçtığınız konular yarım bıraktığınız olaylar yeniden canlanarak tamamlanmanın isteği içerisinde olabilir.

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  Duygusal kimliğinize bir de bugün aşırı alınganlık ekleniyor olabilir. Hassas olduğunuz bugün, yalnız kalmayı tercih ederek incinmenize mâni olabilirsiniz.

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  Şu an yaşanılanlar sizler için olumsuz gibi görünse de dürüst kişiliğiniz zararsız şekilde atlatmanıza yardımcı olacaktır.

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  Üzerinize oynanan oyuna beklemedikleri şekilde cevap vermelisiniz. Sakin kalarak şaşırtıcı olabilirsiniz.

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Aşk veya ilişkilerinizde bugün bazı anlayışları değiştirme kararı alabilirsiniz. Tahammül seviyeniz oldukça azalıyor.

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Gündelik konularınız haricinde finansal yatırımlarınızda seçenekler arasında karar vermekte zorlanıyorsunuz.

  Devamı

  AKREP BURCU

  Sosyal arkadaşlarınızın davranışlarınızı algılayamıyor olabilirsiniz.

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Çalışma arkadaşlarınız yetenekleriniz konusunda her zaman sizlere hayranlık duyacaktır.

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Partnerinizle yaşadığınız fikir ayrılığında kendinizi haklı konuma getirerek konuyu kapatmak isteyebilirsiniz.

  Devamı

  KOVA BURCU

  Sizlerden yardım almak isteyenlere mütevazi kimliğinizi göstermeniz gerçekleri değiştirmeyecektir.

  Devamı

  BALIK BURCU

  Kendinize haksızlık yapılmasını istemiyor iseniz en başta sizlerin de haksızlık yapmaması gerekecektir.

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.