a

Öztürk: Anayasa oylamasında evet demek vatana ihanettir

Yeni Anayasa değişikliği önümüzdeki hafta genel kurula geliyor. AK Parti içinden Anayasa değişikliği oylamasında MHP’ye yönelik güvensizlik konusunda konuşan MHP’li Oktay Öztürk, ” Kendi bilecekleri iş, MHP’nin dünü de ortada bugünü de ortada, kimsenin güvenine ihtiyacı yoktur.” dedi.

TBMM’de basın toplantısı düzenleyen MHP Mersin Milletvekili Oktay Öztürk, partisinin Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bugüne kadar hiç yanılmadığını belirterek, “Bugünkü düşünceleri de ilmekten geçerek ortaya çıkmış düşüncelerdir. Yanılmayacağına inanıyoruz. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi gereken neyse liderinin etrafında tek vücut olarak onu yapacaktır” diye konuştu.

Mersin’in son 30 yılın en büyük doğal afetiyle karşı karşıya kaldığını belirten Öztürk, Mersin’in bir an önce afet bölgesi ilan edilmesi gerektiğini söyledi.

Tarım İl Müdürlüğünün tespitlerine göre tapulu tarım alanlarında 116 milyon liralık zararın olduğunu hatırlatan Öztürk, mahsulleri sular altında kalan çiftçilerin borçlarının ertelenmesi, ödemelerinin 4-5 yıllık bir zamana yayılması ve bu çiftçilere nakdi yardım yapılması önerisinde bulundu.

MHP’NİN KİMSENİN GÜVENİNE İHTİYACI YOK

MHP’li Öztürk, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı. AK Parti içinden Anayasa değişikliği oylamasında MHP’ye yönelik güvensizlik ifadelerinin olduğunun anımsatılması üzerine Öztürk, “AKP’lilerin MHP’ye güvensizlik noktasında düşüncelerinin olabilmesi için kendilerinin çok güven içinde olmaları gerekir. Kendi bilecekleri iş, MHP’nin dünü de ortada bugünü de ortada, kimsenin güvenine ihtiyacı yoktur ” diye yanıtladı.

HADİ CANIM SENDE

MHP’li Öztürk, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Anayasa oylamasında ‘evet’ demek vatana ihanettir” ifadesini de “Hadi canım sende… Kendisi İmece televizyonunda anayasanın ikinci ve üçüncü maddelerini değiştireceğini söylediği vakit ihanet neredeydi. Dikkate almıyoruz. Bizim vatan sevgimizi, vatana bağlılığımızı sorgulayabilmeleri için mangal gibi yürekleri olması lazım.” sözleri ile değerlendirdi.

330 KONUSUNDA HER ŞEY OLABİLİR

Anayasa değişikliği teklifinin oylamasında 330 oyu bulamaması sonrasında erken seçim iddialarına ilişkin de Öztürk, “Her şey olabilir. Belki bütün bu atraksiyonlar olmasaydı kafalarında erken seçim vardı. Belki bu atılan adımlarla erken seçim ertelenmiş oldu. Bunlar Türk siyasetinde her an için konuşulan konular. Yeni bir düşünce ortaya atıldığı vakit, bunlar gündeme geliyor. Neticeyi yaşayıp göreceğiz.” diye konuştu.

BİZİM AÇIMIZDAN BİR SIKINTISI YOK

Öztürk, “bazen zaruretler hasıl olduğunda içe sinmeyen şeylerin de yapılmak mecburiyetinde olduklarını” ifade ederek, şöyle devam etti: “Bizim açımızdan bir sıkıntımız yok. Milliyetçi Hareket Partisi başındaki lideriyle bugünlerini dünden görerek hazırlayan bir partidir. Bugünkü düşünceler yarına matuftur. Bugünkü şartlarda memleketin içerisinde bulunduğu hal bazı zaruretleri ortaya çıkartıyor. 28 Avrupa ülkesi, 15 Temmuz’daki darbede neredeyse ‘darbeciler niye başarılı olmadınız’ diye onları yargılayacak. Böyle bir durumla karşı karşıyayız. Her gün nerede bir felaket haberi ortaya çıkacak diye hepimiz bakıyoruz. Bu şartlar altında en mükemmeli bulmak yerine ihtiyaca cevap verecek bir adımı atmak gerekiyor.” şeklinde konuştu.

MHP BUGÜNE KADAR HİÇ YANILMADI

Anayasa değişikliği teklifinin oylamasındaki tavrının ne olduğu sorusuna da “Milliyetçi Hareket Partisinin lideri bugüne kadar hiç yanılmadı. Bugünkü düşünceleri de ilmekten geçerek ortaya çıkmış düşüncelerdir. Yanılmayacağına inanıyoruz. Dolayısıyla Milliyetçi Hareket Partisi gereken neyse liderinin etrafında tek vücut olarak onu yapacaktır.” yanıtını verdi.

(Serkan DEMİRTAŞ)

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Kahraman polisin heykeli dikilecek

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.