Meslek hayatına başlarken…

Uzun yıllardan beri hayalini kurduğum, bu yolda ilmek ilmek emeklerimi, heveslerimi dokuduğum yolculuğun sonuna gelmenin ve ideallerime kavuşmanın mutluluğuyla bu yazıyı kaleme almak istiyorum. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nin bünyesinde olmak, sıralarında okumak en büyük gençlik tutkumdu.  Tek tercihle gazetecilik bölümünü kazanarak bu uzun serüvenin başlangıcını oluşturdum. Bölümümü ve okulumu çok sevdiğimden olacak ki not ortalamamı yüksek tutup Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde yan dal yapma hakkına eriştim. Zaman hızla geçip gitti.  Üniversite yılları, okul çıkışı gidilen yerler, buluşmalar o renkli, tozpembe dünya, üniversitenin bitimiyle birlikte adeta tüm rengini kaybetti.

Artık kendi ayakları üzerinde durmanın, bağımsız olmanın, dış dünyayla bağlantı kurup gerçek hayatla yüzleşmenin vakti gelmişti. Bu uzun yolculuğumun en bulutlu ve kasvetli zamanlarıydı. İş arama süreci, birbiri ardına yapılan iş görüşmeleri, mülakatlar… Açılan ve kapanan kapılar…

İdealist olan her gencin arzusudur okuduğu, mezun olduğu bölümle alakalı bir işte çalışmak.  Durum böyle olunca işim daha da zorlaşıyordu. Medya sektöründe yaşanan istihdam sorunu, o kaygan zemin, zorlu çalışma koşulları ve küçülmeye giden sektör ideallerimi suya düşürmede hiç geri kalmıyor, beni günden güne umutsuzluğa sürüklüyordu. Karşıma medya sektörünün haricinde birçok iş fırsatı çıkmasına rağmen bu yolculukta sabırla, inatla ve sonsuz kararlılıkla beklemede kaldım. Bu esnada karşıma Basın İlan Kurumu ve İŞKUR ortaklığınca gerçekleştirilen ‘Yeni Nesil Gazetecilik Eğitim ve İstihdam Programı çıktı. Uzun yolculuğumun en güzel, en heyecan verici ve umut dolu yoluna da bu eğitimle birlikte girmiş oldum. 4 Hafta gerçekleştirilen program sayesinde yeni bilgi ve deneyimler ekleyerek yoluma daha sağlam adımlarla basmaya başladım. Eğitime gelen medya profesyonelleri ve eğitmenler sayesinde sahada yaşayamadığım süreçleri, deneyimleri bu sayede edinmiş oldum.

Eğitimin sonunda sertifikalarımızı Başbakan Yardımcısı Sayın Hakan ÇAVUŞOĞLU’nun elinden alarak sahaya inme fırsatını yakaladık. Kendime tam anlamıyla hala ‘Gazeteci’ diyemem. Belki de aday adayı dahi sayılmam. Biliyorum ki bu yolda asla ‘oldum’ demeyeceksin. Devamlı kendini, ufkunu, vizyonunu genişletip yeni bilgilere açık ve hazır olacaksın. Bu serüvenimde benim her zaman yanımda olan desteğini yanı başımda hissettiğim aileme, Basın İlan Kurumu Ankara Şube Müdürü Yezdan UĞURLU’ya, Serhat ÖZER’e  ve hayallerimin başlangıç yeri olan kurumum Güçlü Anadolu Gazetesi’ne teşekkürü ve minneti borç bilirim.  Halkın nabzını yoklayan, sorunlarını kendine dert edinen bu yolda da hiçbir engelin mesleğine etki etmesine dahi vermeyen, onuruyla yapılan gazeteciliği kendime ilke ederim.

0 0 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Tüm Yorumlar (2)
  • Abidin
    0 0

    yolun acık olsun genç gazeteci başarılar dılerım yeni hayatına

  • Sevgili Ekincim duygularını çok güzel kaleme almışşın ağzına yüreğine sağlık meslek hayatında yolun açık şansın bol olsun ınşallah sevgilerimle

Sıradaki haber:

17.05.2018

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
160.979

VAKA

124.369

İYİLEŞME

4.461

ÖLÜM

36.610

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
5.936.145

VAKA

2.465.309

İYİLEŞME

363.711

ÖLÜM

3.470.836

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.

Haber gönderim sistemimize hoş geldiniz

Galeri Alanı

828 x 470