a

Meral Akşener: Paşa Gönülleri Bilir

Uğur Mumcu Meydanı’nda düzenlenecek miting için Sinop’a gelen Akşener, bir otelde basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Çağrı heyeti tarafından alınan tüzük kurultayı kararına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Akşener, MHP yönetimin koltuklarından kalkmamak için büyük gayret gösterdiğini belirtti.

Bunu anladığını ancak hiç kimsenin imza veren 854 kişinin iradesini hafife almaya hakkı bulunmadığına dikkati çeken Akşener, “Arkadaşlarımızın canı ister katılır, canı istemez katılmaz, ona bir şey diyemeyiz, paşa gönülleri bilir ama 19 Haziran’da o kurultay hukuka uygun ve zorunlu olarak yapılacaktır. Delegelerimiz bizim elimizdeki bilgilere göre orada oldukları takdirde o tüzük değişecektir. O tüzük değiştikten sonra seçimli genel kurul kararı alınacaktır.” ifadelerini kullandı.

– “PARTİ YÖNETİMİN KATILMAMASINDA HİÇBİR PROBLEM YOK”

Akşener, 19 Haziran’da yapılacak tüzük kurultayına partinin Genel Başkanı ve parti yönetimin katılmamasının hiçbir problem yaratmayacağını vurgulayarak, şu değerlendirmelerde bulundu:

“Bu hukuk prosedürünü başlatan Sayın Genel Başkan. Yani o gün o 548 imzayı kontrol ederek ‘evet, arkadaşlarımız böyle bir iradeyi ortaya koymuşlar, buyurun’ demiş olsalardı o kurultayı yapacak olan genel merkezdi ama yapmadılar. Dendi ki, bunlar kayıtlarda var, ‘bin 100 delege dahi imza getirse yok hükmündedir, hadi bakalım marş marş mahkemeye’. Gidildi mahkemeye ve nelerin içinden geçildi hepiniz gördünüz. Dolayısıyla bunun yapılmaması hukuka aykırı. İlla genel merkezin gelmesi, konuşma yapması, öyle bir manası yok bu işin. Yani bütün partilerin en üst organı genel kuruldur. Kongre veya kurultay dediğimiz, genel kuruldur. Onun üstünde hiçbir makam yok. Genel merkezin ancak yapabileceği şey şudur, delegelerin kurultaya katılmasını engellemek için çeşitli söylemler geliştirebilirler ama bizim üst kurul delegelerinin bu tuzağa düşmeyeceğine adım gibi eminim.”

Meral Akşener, 19 Haziran’da yapılacak tüzük kurultayının ardından, seçimli genel kurulun hangi tarihte yapılacağına da yine o gün toplanan genel kurulun karar vereceğini bildirdi.

– AKŞENER’İN YANINDA EVLENME TEKLİF ETTİ

Oteldeki programın ardından, konvoy eşliğinde kent merkezine gelen Meral Akşener’i Sakarya Caddesi’nde partililer karşıladı.

Kız arkadaşı Ferda Yılmaz’a evlenme teklif etmek isteyen Metin Bol’un, teklif sırasında kendisinin de yanında bulunması isteği üzerine Meral Akşener, Yılmaz’ın çalıştığı mağazanın önüne geldi.

Akşener de Metin Bol’un, Yılmaz’a evlilik teklif ettiği sırada yanında bulundu. Meral Akşener, Ferda Yılmaz’ın evlilik teklifini kabul etmesinin ardından, çifte mutluluklar dileyerek, oradan ayrıldı.

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

Bahçeli’den Flaş Hamle Geldi

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.