a

Max

Marmara Üniversitesi Hastanesi kampüsünde bir doktor Max isimli köpeği bile isteye ezerek öldürdü. Kazalar olmaz diye bir şey tabii ki yok. Allah korusun hepimizin başına gelebilir ve geliyor… Ama yolun üstünde uyuyan köpeği görmemek de aklın alacağı bir şey değil. Birsen Ocaklı isimli şahıs çok da hızlı olmamasına rağmen yolunun üstündeki bir köpeği ezerek öldürdü işin özü bu.

Marmara Üniversitesi Hastanesi kampüsünde bir doktor Max isimli köpeği bile isteye ezerek öldürdü. Kazalar olmaz diye bir şey tabii ki yok. Allah korusun hepimizin başına gelebilir ve geliyor… Ama yolun üstünde uyuyan köpeği görmemek de aklın alacağı bir şey değil. Birsen Ocaklı isimli şahıs çok da hızlı olmamasına rağmen yolunun üstündeki bir köpeği ezerek öldürdü işin özü bu. Hadi ezdin geçtin, arabanın bir şeyi ezdiğini anlamamak gibi bir durum söz konusu olamaz. Kimse kendini kandırmasın. Farkında değilim denilerek bu işten kendinizi ve vicdanınızı kurtaramazsınız. Arabayla şişe kapağı üzerinden geçseniz hissedersiniz ve şişe kapağıydı dersiniz. Kocaman bir köpeği boylu boyunca eziyorsun ve onu tümsek sanıyorsun. Kim inanır buna?
Kimse de inanmadı zaten. Sosyal medya üzerinden herkes tepki gösterdi. Sen bir canlıyı ezdiğini fark etmeyecek kadar bilinçsiz bir şekilde araba kullanıyorsan bizim vay halimize. Mesleğinin saygınlığı vurgusu da cabası. Ne yani doktorsun diye hepimiz sana tamah etmek zorunda mıyız? Sen masum bir canlının ölümüne neden olup arkana bile bakmıyorsun, kim sana niye canını emanet etsin ki? Bu olayın hiçbir şekilde açıklaması ve affı olamaz. Olayın elle tutulur hiçbir tarafı ve mantıklı bir açıklaması yok. Her yol daha olumsuz bir duruma çıkıyor.
Dediğimiz gibi kazadır olabilir ama sonrasında herhangi bir müdahalede bulunmamak suçtur. Sürekli köpeği ezdiğini görmediğini iddia ediyor. Bilinçli bir sürücüyseniz bunu fark etmemeniz İMKANSIZ. Gerçekten imkansızdır. Böyle bilinçsiz bir şekilde araba kullanmak da ayrı bir suç unsurudur ve trafiğe çıkması yasaklanmalıdır. Yarın bir insanı ezse ona da mı tümsek sandım diyecek. Ama işte mevzubahis bir hayvan olunca tümsek sanmada hiçbir beis görülmüyor maalesef ki.
Doktor olan bir insana bunları diyemezsiniz deniliyor. Asıl ona demeliyiz. Böyle saygın bir mesleği yapıyorsanız siz daha fazla dikkatli olmalısınız. Sizin bu şekilde bir hata yapmanız affedilemez bir durumdur. Sonuç ne olursa olsun o can gitti işte….

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.