KÜLLİYE İLE GİZLİ GÖRÜŞME

Gazeteci Rahmi TURAN tarafından ortaya atılan bir iddia var. Bir CHP Cumhuriyet Halk Partili Cumhurbaşkanlığı külliyeye çıkarak gizli görüşme yaptı diye. Siyasi çevreler hemen hareketlendi. Kılıçdaroğlu görüşmeyi biliyorum dedi. Cumhurbaşkanı görevimden istifa ederim diye çıkış yaptı.
Rahmi TURAN o isim Muharrem İNCE ve kaynağım Talat ATTİLA diye açıklama yaptı. Muharrem İNCE kendimi yakarım diye yalanladı. Talat ATTİLA bilinen tavrıyla haberi doğrulayamadı.
Zaten ekranlar ve gazeteler çok derin bilgilere sahip olduğunu söyleyen garip söylemleri olan medya insanı müsveddelerle dolu. Ağızlarının içinde bir takım laflar gebeler, taklit bakışları atarlar. Çok şey bilen önemli abi pozisyonunda dedikodu, fitne, iki yüzlülük içinde asparagas haber üretmeye çalışan insanlar.
Aslında bu bir milat olmalı. Medya haber anlayışı, çalışanların entelektüel seviyesinin geliştirilmesi, patronların ve sermaye yapısının değişmesi gerekiyor. Reyting ve izlenme oranları ile ilgili değerlendirme açısı önemli. Anlaşılıyor ki geleneksel yapı ve toplum değerleri dikkate alınmadan medyayı yöneten uluslararası bağlantılı bir çete var. Ciddi anlamda mali, algı , ekonomik ve siyasi operasyon gerekiyor. Medyanın yeniden yapılanması için acil butonuna basılmalı. Yerli ve milli isimler ve de sektörün içinden gelenlere yol açılabilmeli. Yabancı güçlere karşı fırsat eşitliği yaratan bir ortam oluşturulmalı.
Muhalif yayın yapan bir yabancı kaynaklı gurubun yanında, acayip anlayışla irrite edici haber yayınlayan gurup aynı kafanın eseridir. İletişim Başkanlığı önüne çıkan bu fırsatı değerlendirmeli. Ülke çapında bir araştırma ve çalıştay başlatmalı. Haber kaynakları için yerel medyanın güçlenmesini sağlamalı. İhmal edilen Anadolu bu sayede ele alınabilir. İstanbul dükalarının yerini Anadolu kaplanları almalı.
YENİ PARTİ ARAYIŞLARI
AK Parti kurulduğu 2001 yılından beri başat aktör olarak Türk siyasi hayatında rol oynuyor. Sadık YAKUT ve onlarca arkadaşı milliyetçi olarak, Ertuğrul GÜNAY ve Zafer ÜSKÜL benzeri sol geçmişi olanlar, bugünde parti içinde olan liberal tarzda isimler ve doğal olarak milli görüşten bir taban 17 yıldır iktidar olarak hizmet veriyor.
15 Temmuz kalkışması, gezi olayları, hendek eylemleri gibi çok ciddi krizleri aşan çalışmalar yaptılar. Terörü çözmek için her türlü barış formülünü denediler. Görüldü ki bu bir Ortadoğu’yu karıştırma ve bölme çabasıdır. Sınır ötesi operasyonlar ile A.B.D. ile Rusya arasında diplomattık çalışmalar yapıldı. İktisat savaşları veriyoruz ki ilk defa gerçekleşiyor.
Uzun yıllar alternatifsiz olarak süren iktidar yolculuğu bir takım yıpranmışlıklara sebep oldu. Kendi gölgesini uzun zanneden ve kerameti kendinden menkul insanlar çıktı. Şu akarken küpümüzü dolduralım diyenleri gördük. Gece vakti bankamatik önünde para sayan tipler çıktı.
Yeni partiden ziyade yeniden yapılanma önemli. Küskünler, ganimet kaçıyor diye okçular tepesini bırakanlar, hırs ve kibir dolu olanları tasnif etmek önemli. Fetö tarafından önü kesilenler, hakları gasp edilenler ve liyakat sahipleri bulunmalı.
Esas mesele ciddi ve tutarlı bir muhalefet oluşturmak. Kın dolu ve ne oldum delisi olmayacak entelektüel isimler, Türkiye sevdalıları ve devlet insanları gerekli. Hayatta ki en önemli iş değişim ve gelişimdir. Farklı bakış açısı ve odaklar gerekli.
Ihtilalsiz, kavgasız, intikam hissi olmadan ve değerlere saygılı iktidar devirleri yapabilmeliyiz. Amacımız ülkemiz ve insanlarımızın daha iyi koşullara ulaşmalıdır.
MESLEK ÖRGÜTLERİ,SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI
21.Yüzyıl artık siyasi partilerin ötesinde meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları başlangıcıdır.
Başta mimar mühendisler odası başta olmak üzere tüm meslek örgütleri ivazsız,partisiz ve önyargısız olarak birleştirici ve meslek niteliği üzerine hareket etmeli.
Sivil toplum kuruluşları sokak hayvanları konusunda olduğu gibi yüzlerce değil bir tane ama yerel bazda inisiyatif sahibi örgütlenmeler içinde olmalı. Bu alanda önüne gelen çıkar ve zevk için dernek kurmamalı. Dernekler kanun ve denetimi elden geçirilmeli.

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
2.373.115

VAKA

2.246.047

İYİLEŞME

23.664

ÖLÜM

127.068

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
94.602.582

VAKA

52.128.844

İYİLEŞME

2.024.168

ÖLÜM

42.473.738

AKTİF VAKA

Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.