“KORONA VİRÜS ÜZERİNDEN ALGI OYUNLARINA DİKKAT”

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili, sosyal medyadan vatandaşı paniğe sokan paylaşımlara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Avukat Ömer Ogur, corona virüs algısını arttıran, çarpan etkisi yapan sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliğidir, Milletçe algı oyunlarının önüne geçmek yararımıza olacaktır” şeklinde konuştu.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs, her geçen gün yayılmaya devam ediyor. Koronavirüs üzerinden gerçekleştirilen  algı oyunlarına dikkat edilmesi gerektiğini savunan Avukat Ömer Ogur, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

“BAKANLIK, ÇALIŞMALARINI SON DERECE TİTİZ VE ÖZVERİLİ YÜRÜTÜYOR”

Ülkemiz hassasiyetinin diğer ülkelerden farklı olduğunu dile getiren Avukat Ömer Ogur,  Çin, ekonomik bir yıkıma uğradı ama en önemli problem ne yazık ki korona. Bu virüsün de öldürme oranı belli.  1- 2 aya virüsün etkisini yitireceği söyleniyor. Ülkemizde diğer genel problemlerle birlikte değerlenlendirildiğinde daha büyük bir risk oluşturuyor. Bugüne kadar korona virüsüyle alakalı son derece iyi tedbirler aldığımızı düşünüyorum. Sağlık Bakanlığı nezdinde bu özverili çalışma ve tutumda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu şekilde de devam etmek zorundayız. Ama az önce de dediğim gibi asıl tehlike  biyolojik etkiyi arttıran, çarpan etkisi yapan sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliğidir. Bu duruma karşı gelmemiz oldukça önemlidir” ifadesini kullandı.

“BÜTÜN SALDIRILAR MİLLETİMİZİN VE KUVAY I MİLLİ RUHUMUZUN ETKİSİYLE GERİ TEPECEKTİR”

Koronavirüsle ilgili esas düşmanımız panik ve kaygıdır diyen Avukat Ogur, “Bu duruma teslim olmamalıyız. Korona  virüsüyle ilgili olarak refleksimizi netleştirirsek ve gerekli tedbirleri uygularsak en az hasarla atlatırız. Bu virüs umarım yavaş yavaş ülkemizden uzaklaşacaktır.Ülkemiz çok zorlu süreçler atlattı bütün saldırılar milletimizin ve kuvay ı milli ruhumuzun etkisiyle geri tepecektir. Buna can ı gönülden inanıyorum. Filmlerde gösterdikleri kaos senaryoları gerçekleşmeyecek. Bunu hep birliklte göreceğiz. Türklerin özelliği nedir?  Gerektiğinde akılla ilimle, imanla ölümü göze alarak mücadele etmesidir. Bunlardan birini göze almazsanız başaramazsınız” dedi.

“BİZİ CORONA VİRÜSÜ DEĞİL ALGI SAVAŞLARINA YENİK DÜŞMEMİZ ÖLDÜRÜR”

Avukat Ogur: Bizim buradaki asıl düşmanımız ve mücadele edeceğimiz şey koronanın biyolojik- kimyasal etkisi değil korona üzerinden planlayanların oluşturdukları algı savaşıdır.Biz bu algı savaşına millet olarak yenik düşmediğimiz an kesinlikle  bu işten karlı çıkacağız. Bütün bu sürecin sonunda bu durumu iyi yönetir ve milletçe ayakta durursak çok büyük ekonomik menfaatlerimiz olacak ve hiç beklemediğimiz ekonomik refaha kavuşacağız. Bunu zamanla göreceğiz ancak bu algıya yenik düşersek çok büyük kayıplarımız olur. Bizi corona virüsü değil bu algı savaşlarına yenik düşmemiz öldürür.

(Serkan DEMİRTAŞ)

 

 

4 1 0 0 0 0
YORUMLAR

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TEB: DENETİMLER ARTTIRILSIN

sf TÜRKİYE'DE KORONAVİRÜS
494.351

VAKA

400.242

İYİLEŞME

13.558

ÖLÜM

94.109

AKTİF VAKA

sf DÜNYA'DA KORONAVİRÜS
62.838.150

VAKA

40.248.672

İYİLEŞME

1.461.249

ÖLÜM

22.589.478

AKTİF VAKA

 • KOÇ
 • BOĞA
 • İKİZLER
 • YENGEÇ
 • KOÇ BURCU

  Bir karar almadan önce iyice düşünüp hareket etmelisiniz. Koşarken düşününce yolun yarısında geri dönmek zorunda kalabilirsiniz.

  Devamı

  BOĞA BURCU

  Yatırım kaynaklarınızı tekrar gözden geçirmeniz ve iş ortamınızda bazı hızlı değişimler bugün şaşırtıcı olabilir.

  Devamı

  İKİZLER BURCU

  Bugün sizin burcunuzda gerçekleşecek olan ay tutulması sizleri duygusal bağlamda biraz huzursuz hissettirebilir.

  Devamı

  YENGEÇ BURCU

  Kendinize yapacağınız yatırımın ya da eğitim planlarının çok önemli olacağını unutmadan hareket etmelisiniz.

  Devamı
 • ASLAN
 • BAŞAK
 • TERAZİ
 • AKREP
 • ASLAN BURCU

  İş hayatınızda bazı önemli sorumluluklar söz konusu olabilir. Artık liderliğinizi daha güçlü bir şekilde ortaya sunuyor olacaksınız.

  Devamı

  BAŞAK BURCU

  Hayal kırıklıklarınızın canınızı acıttığı bir günde gerçeklere yoğunlaşmak sizleri yorabilir. Kendinize zaman vermelisiniz.

  Devamı

  TERAZİ BURCU

  Bugün yaptığınız işlerde takdir görmek ya da onaylanmak isteyebilirsiniz. Kimseden onaylanma ihtiyacı duymadan kendi kararlarınızı vermeye çalışmalısınız.

  Devamı

  AKREP BURCU

  Finansal kaynaklarınızı anlık bir öfke ile heba etmek isteyebilirsiniz. Kızgınlığınız her ne ise sonucunda sizlerin zarar göreceğini hesap etmelisiniz.

  Devamı
 • YAY
 • OĞLAK
 • KOVA
 • BALIK
 • YAY BURCU

  Hayatınızda radikal bir karar almak üzere olabilirsiniz. Önemli olan bu kararda sizleri destekleyen kişilerin görüşleri düşüncenizi netleşmesinde rol oynayabilir.

  Devamı

  OĞLAK BURCU

  Ruhunuz ve bedeniniz sizlere karşı koymaya çalışsa de siz istemediğiniz müddetçe değişim olamayacaktır.

  Devamı

  KOVA BURCU

  Bugün iletişim biçiminizde öfkeli algılanmamaya ayrıca özen gösterin.

  Devamı

  BALIK BURCU

  Disiplinli çalışmanız yaptığınız işe duygularınızı yansıtmanız ve kendinize has tarzınız sizlere başarının anahtarını kazandırmış olabilir.

  Devamı
Yazarlar
Video
Galeri
Güçlü Anadolu Gazetesi'e üye olun

Zaten üye misiniz ? Buraya tıklayarak Üye girişi sağlayabilirsiniz.

Güçlü Anadolu Gazetesi'e giriş yapın

Henüz üye değil misiniz ? Buraya tıklayarak Üye olabilirsiniz.