a

“KORONA VİRÜS ÜZERİNDEN ALGI OYUNLARINA DİKKAT”

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyaya yayılan yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) ilgili, sosyal medyadan vatandaşı paniğe sokan paylaşımlara dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Avukat Ömer Ogur, corona virüs algısını arttıran, çarpan etkisi yapan sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliğidir, Milletçe algı oyunlarının önüne geçmek yararımıza olacaktır” şeklinde konuştu.

Dünyayı etkisi altına alan korona virüs, her geçen gün yayılmaya devam ediyor. Koronavirüs üzerinden gerçekleştirilen  algı oyunlarına dikkat edilmesi gerektiğini savunan Avukat Ömer Ogur, gazetemize önemli açıklamalarda bulundu.

“BAKANLIK, ÇALIŞMALARINI SON DERECE TİTİZ VE ÖZVERİLİ YÜRÜTÜYOR”

Ülkemiz hassasiyetinin diğer ülkelerden farklı olduğunu dile getiren Avukat Ömer Ogur,  Çin, ekonomik bir yıkıma uğradı ama en önemli problem ne yazık ki korona. Bu virüsün de öldürme oranı belli.  1- 2 aya virüsün etkisini yitireceği söyleniyor. Ülkemizde diğer genel problemlerle birlikte değerlenlendirildiğinde daha büyük bir risk oluşturuyor. Bugüne kadar korona virüsüyle alakalı son derece iyi tedbirler aldığımızı düşünüyorum. Sağlık Bakanlığı nezdinde bu özverili çalışma ve tutumda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bu şekilde de devam etmek zorundayız. Ama az önce de dediğim gibi asıl tehlike  biyolojik etkiyi arttıran, çarpan etkisi yapan sosyal medyada dolaşan bilgi kirliliğidir. Bu duruma karşı gelmemiz oldukça önemlidir” ifadesini kullandı.

“BÜTÜN SALDIRILAR MİLLETİMİZİN VE KUVAY I MİLLİ RUHUMUZUN ETKİSİYLE GERİ TEPECEKTİR”

Koronavirüsle ilgili esas düşmanımız panik ve kaygıdır diyen Avukat Ogur, “Bu duruma teslim olmamalıyız. Korona  virüsüyle ilgili olarak refleksimizi netleştirirsek ve gerekli tedbirleri uygularsak en az hasarla atlatırız. Bu virüs umarım yavaş yavaş ülkemizden uzaklaşacaktır.Ülkemiz çok zorlu süreçler atlattı bütün saldırılar milletimizin ve kuvay ı milli ruhumuzun etkisiyle geri tepecektir. Buna can ı gönülden inanıyorum. Filmlerde gösterdikleri kaos senaryoları gerçekleşmeyecek. Bunu hep birliklte göreceğiz. Türklerin özelliği nedir?  Gerektiğinde akılla ilimle, imanla ölümü göze alarak mücadele etmesidir. Bunlardan birini göze almazsanız başaramazsınız” dedi.

“BİZİ CORONA VİRÜSÜ DEĞİL ALGI SAVAŞLARINA YENİK DÜŞMEMİZ ÖLDÜRÜR”

Avukat Ogur: Bizim buradaki asıl düşmanımız ve mücadele edeceğimiz şey koronanın biyolojik- kimyasal etkisi değil korona üzerinden planlayanların oluşturdukları algı savaşıdır.Biz bu algı savaşına millet olarak yenik düşmediğimiz an kesinlikle  bu işten karlı çıkacağız. Bütün bu sürecin sonunda bu durumu iyi yönetir ve milletçe ayakta durursak çok büyük ekonomik menfaatlerimiz olacak ve hiç beklemediğimiz ekonomik refaha kavuşacağız. Bunu zamanla göreceğiz ancak bu algıya yenik düşersek çok büyük kayıplarımız olur. Bizi corona virüsü değil bu algı savaşlarına yenik düşmemiz öldürür.

(Serkan DEMİRTAŞ)

 

 

YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Gönderdiğiniz yorum moderasyon ekibi tarafından incelendikten sonra yayınlanacaktır.

Sıradaki haber:

TEB: DENETİMLER ARTTIRILSIN

HIZLI YORUM YAP

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.