Kızıl Joan orijinal adıyla Red Joan filmi 2018 yılında çıkan dram/gerilim türünde bir filmdir. Kızıl Joan filminin yönetmenliğini Trevor Nunn yaparken senaristliğini Lindsay Shapero yapmıştır.

KIZIL JOAN FİLMİNİN KONUSU NEDİR?

İngiliz doğumlu olan Joan Stanley, Sovyet ve Komünist parti sempatizanıdır. İngiliz devlet memuru olarak görev yapan Joan, 1930’larda KGB tarafından çalıştırılmaya başlandı. Bu dönemde nükleer bomba ile ilgili sırları başarılı bir şekilde Sovyetlere taşıdı. Joan'ın aktardığı bilgiler sayesinde Sovyetler Birliği, batıya ayak uydurarak onlarla atom bombası konusunda yarışır hale geldi.
Gerçek bir hikayeden esinlenilerek uyarlanan filmde, 50 yıldan fazla bir süredir casusluk yapan Joan Stanley’in hayatı anlatılıyor. Filmde, tarihteki en etkili casuslardan olan ve bunu uzun yıllar gizlemeyi başaran Joan Stanley’in, 18 yaşındayken Cambridge’de fizik eğimine başladığı dönemden MI5 tarafından yakalanmasına kadar geçen süreç ve büyük aşkı Leo ile ilişkisi ele alınıyor.

Uçakta İntikam filminin konusu nedir? Uçakta İntikam filminin oyuncu kadrosunda kimler var? Uçakta İntikam filminin konusu nedir? Uçakta İntikam filminin oyuncu kadrosunda kimler var?

KIZIL JOAN FİLMİNİN OYUNCU KADROSUNDA KİMLER VAR?

Judi Dench-Rolü : Old Joan Stanley
Sophie Cookson-Rolü : Young Joan Stanley
Stephen Campbell-Moore-Rolü : Max
Tom Hughes-Rolü : Leo
Tereza Srbova-Rolü : Sonya
Ben Miles-Rolü : Nick
Stephen Boxer-Rolü : Peter Kierl
Kevin Fuller-Rolü : Detective Philips

Haber Merkezi